Údolí mrtvých

Údolí mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366462/bmid_udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 5 1074 267

David Raker série

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

The Dead Tracks , 2011

Harmonika_one
08.06.2022 5 z 5

Čtivé, napínavé, atmosféra vykreslená tak, že vám místy běhá mráz po zádech, nechybí překvapivé momenty, děj rozvětvený (nepátrá se pouze po Megan), rozuzlení se mi líbilo. Pěkně napsané. Moje první setkání s autorem. Už chápu, proč je autor tolik oblíbený. Určitě si přečtu další díly.
(Omylem jsem začala druhým dílem, moje chyba a nepozornost - inu, Hon na mrtvého nebo Udolí mrtvých, to se jeden splete hned).

Petule30
18.04.2022 5 z 5

První díl se mi zdál o něco málo lepší, nevím. Ale pořád si stojím za tím, že Tim Weaver je můj oblíbený spisovatel. Kniha měla spád a David Raker je prostě sympaťák. I když vím že bude pokračování, tak se stejně bojím že se mu něco stane . Jen tak dál a už se těším na další díl

Zuzulinka
08.04.2022 5 z 5

Pecka! Napínavé a nepředvídatelné. Fakt super! Těším se na další příběh.

Kami33
03.04.2022 5 z 5

Napínavé, čtivé, těším se na další.

ThomasRuhe
03.04.2022 4 z 5

Vyšetřovaný případ se mi líbil a příběh je napsaný dobře. Nechybí vlastně nic podstatného, vrah je dost zvrácený, průběh vyšetřování je tajemný a děj má přiměřené napětí. Rozhodně hodnotím jako nadprůměrný thriller.

nicole1990
26.03.2022 5 z 5

Opět napínavé až mrazivé.

JaKa1974
12.03.2022 5 z 5

Napínavá kniha, mrazivá. Někdy to bylo takové zbytečně zdlouhavé.

m.valova
01.03.2022 5 z 5

Super,čtivé,napínavé a uběhlo to jako nic.Akorát téma děsivé,nedokážu si představit jak se může z člověka stát takový psychopat a zrůda,ale v dnešní době se vlastně tomu už ani nelze divit...David Raker se právem řadí do oblíbených postav a přeju mu do dalších dílů trochu toho osobního štěstí a těším se na další setkání s touto postavou.

Kaja1
29.01.2022 5 z 5

Napětí od začátku do konce. Kniha se četla dobře, chvílemi jsem se o Davida bála, ale vím, že přežije, protože série určitě pokračuje. Už se dívám po dalších Weaverových knihách

PetK
14.11.2021 3 z 5

Zase docela fajn audio, pro mě o něco zajímavější než první díl. Vlastně by to měl být přesně můj šálek kávy, ale něco, přesně nevím co, mi tam úplně nesedí. Možná je to Igor Bareš, který nepatří k mým oblíbeným interpretům, jeho podání mi připadá trošku patetické. Ale dám si další, to ne že ne. Je to taková klasika - neurazí, nenadchne.

Irika
09.11.2021 5 z 5

Další příjemné čtení ze série, nezklamalo. Napínavá detektivka, kde hrdina je jako vždycky na všechno skoro sám, což mi přijde trochu nereálné. Brzy se pustím do dalšího dílu.

Maciiik
04.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Opět děsivě napínavý příběh, který mi způsobil "čtecí kocovinu" (tvrdá rána po pročtené noci). V průběhu knihy autor naznačí, kdo za vším stojí, ale nechá nás pátrat po tom jak se vše vlastně seběhlo. Jak do sebe zapadají případy unesených modrookých blondýnek, ruská mafie a děsuplná aura viktoriánského masového vraha? Tu knihu prostě nejde odložit. A zasloužila by si zfilmování!

Lu89
01.11.2021 4 z 5

Velmi dobrá kniha, ale jak už tu bylo psáno, k dokonalostí jí něco chybí. Na můj vkus mě autor příliš dlouho napíná, než to doopravdy "rozbalí". První i druhý díl jsem vlastně četla hlavně kvůli druhé půlce příběhu. Odrazovat tím ale nikoho nechci, protože se určitě jedná o dobrého autora, jen píše jinak, než na co jsem zvyklá ;)

Timkim
30.10.2021 5 z 5

Vynikající a troufám si tvrdit, že lepší než předchozí kniha. Vše krásně realisticky a uvěřitelné popsáno. Dej má spád, ponuré prostředí krásně sedí k příběhu...za mě vážně povedená kniha.

pupopony
26.10.2021 5 z 5

Skvělých 90%

tess.de.veles
04.10.2021 4 z 5

První kniha od Tima a musím říct, že se mi dost líbila...a sáhnu i po dalších. Jo, a mile mě překvapilo, že jsem v knize nenarazila snad ani na jednu chybičku v pravopise a překlad se mi MOC líbil :-)

martinaandulka
23.09.2021 5 z 5

Mě se opět další kniha s Davidem Rackerem líbila,dočítala jsem netrpělivě v tramvaji.

ninano
20.09.2021 4 z 5

Napínavá, tajemná kniha. Čte se dobře, přesto mi tam k plnému počtu hvězdiček něco chybělo.

jaroiva
19.09.2021 4 z 5

Lepší než první díl. Určitě budu pokračovat v sérii.

Elapheg
17.09.2021 5 z 5

Druhý díl Davida Rakera má opět velmi inteligentní zápletku, ale je to dost syrový, děsivý, mrazivý a temný příběh. Čekal jsem, že druhý díl bude dost hustý a taky dost byl, nicméně dávám pět hvězd, protože jako thriller, kniha splnila vše. Velmi oceňuji, že autor do knihy zaimplementoval i vysvětlení, proč k daným činům z pohledu zabijáka docházelo. Za mne snad jedno přání, že další díly budou méně brutální. Megan Carverová zmizí a policie ji není schopná najít. Rodiče Carverovi se obrací na Davida, aby Megan našel. David si jako soukromé očko vede výborně a to, co odhalí, mu úsměv na tváři rozhodně nevykouzlí. Některé scény jsem musel rozdýchávat, ale jinak to bylo celkem v pohodě. Myslím ale, že teď vezmu nějakou nenáročnou knihu, kde nebudou sami úchyláci. Za mne to mohlo být mírnější a kvalitě knihy by to myslím neubralo, ale kvalita thrilleru je opravdu vysoká, takže dávám pět hvězd. Určitě je to vynikající kniha pro všechny fanoušky ostřejších thrillerů. Pozitvně rovněž kvituji, že se snad rozjede osobní život Davida s novou láskou. Takže i semínka naděje se v knize najdou. :-)