Údolí mrtvých

Údolí mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366462/bmid_udoli-mrtvych-p5n-366462.jpg 5 1071 267

David Raker série

Asi jen málokdo by čekal, že sedmnáctiletá Megan Carverová – ambiciózní jedničkářka a vzorná dívka ze šťastné rodiny – uteče z domova. A přesto je už přes půl roku nezvěstná. Soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, zakusil ztrátu blízkého člověka na vlastní kůži. A také dobře zná pochmurný svět ztracených lidí. Proto, když si ho Meganini rodiče najmou, chápe jejich bolest. Zároveň ale ví, že ta nejtemnější tajemství bývají pohřbená velmi hluboko. A Meganina tajemství by ho mohla stát i život. Raker rozplétá nitky celé záhady a postupně zjišťuje, že stojí tváří v tvář obrovské lži. Meganini blízcí jsou mrtví. Ostatní se bojí promluvit. A celé tohle spiknutí mlčenlivých ho nakonec zavede až k lesu na okraji města. Místu s děsivou minulostí – bývalému lovišti brutálního, zvráceného sériového vraha, které starousedlíci nazývají Údolím mrtvých…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

The Dead Tracks , 2011

renefer
06.03.2023 3 z 5

Tak ani další díl mě moc nenadchnul, i když byl o trochu lepší než ten předcházející. Autor se snažil vykreslit mrazivou atmosféru lesa v Údolí mrtvých, ale nebylo to to pravé ořechové. Možná mi to trochu kazí to, že jsem knihu opět poslouchala v audio verzi a jak píši přede mnou, p. Bareš není moc vhodný interpret pro tento typ literatury. Při opakovaném oslovování v knize jsme měla pocit že jsem opět ve škole a mám jít k tabuli, jeho "Dej - vi - dee" bylo opravdu příšerné. Ale celkově to bylo překombinované, David zase páchal kraviny, nemůžu moc prozrazovat, ale spoustu problémů si zavařil sám.

Šárka88
04.03.2023 4 z 5

Audiokniha
Igor Bareš je skvělý herec , ale jeho čtení mě uspávalo nebo jsem ztrácela pozornost místy. Příběh nebyl špatný a místy mrazivý, jen úplně souhlasím s Iveetka , něco mi tu chybělo. Nedokážu říct co, jestli je to tím monotónním hlasem pana Bareše, netuším. Teď si dám pauzu a časem si poslechnu další díl.

iveetka
28.02.2023 4 z 5

Skvělý. Kniha čtivá, napínavá a posledních 150 stran paráda. I přesto všechno mám pocit, že hodnocení 4 hvězdičkami je akorát, nějak mi to "wau" zrovna tady chybí. Jsem zvědavá na další díl a těším se. Třeba mě to "wau" v pokračování nemine.

kanitsuj
06.02.2023 4 z 5

Detektivky Tima Weavera jsem objevila teprve nedávno, když jsem četla "Nikdo není doma". Tento díl se mi líbil o trošku méně, ale autorova laťka je stále vysoko, a co tentokrát ubral na spletitosti příběhu, to dohnal děsivou atmosférou a šíleným sériovým vrahem, kvůli němuž se mi i špatně spalo. Kam se hrabe série Darcy Coates o strašidelných domech. David Raker vstoupí do odlehlého lesa a v podvědomí čtenářů se začnou dít věci!:-)

TerezaaBaarova
03.02.2023 5 z 5

Tento díl mne uchvátil a nemohla jsem se odtrhnout! Opravdu se mi David líbí, není to žádný prvoplánový vůl, jako většina mužských hrdinů v detektivkách... zajímá mě jeho další osud. Jeho případy jsou zajímavé. Bojím se, aby série nespadla do stereotypu, ale věřím, že ne (dle hodnocení). Mám plánu ji přelousknout celou!

Arlienen
30.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Už je to nějaká doba, co jsem četla první díl o Davidovi. Pamatuju si, že jsem měla ohledně prvního dílu jisté výhrady, ale druhý díl mě naprosto nadchnul a žádné chyby jsem nenašla. Tim píše čtivě. Čtenář čte a najednou zjistí, že je na konci, knihu totiž nelze odložit. Nejsou v ní žádná hluchá místa, je tam akce a napětí. Není také nouze o pachatele, který je uvěřitelný a skvěle popsán.

David řeší případ zmizení Megan. Nebyl by to David, aby se z obyčejného případu zmizení nestalo něco jiného. On má na to prostě štěstí. Jrště že si za parťáka vybral bručouna Healyho. Skvěle se doplňují a baví mě spolu.

Lenča727
13.01.2023 5 z 5

Tim Weaver mě fakt hodně baví, bohužel čtu knížky s Rakerem na přeskáčku podle toho, jak jsou volné v knihovně, takže někdy vím, jak se budou vyvíjet životy hlavních postav, ale vlastně mi to vůbec nevadí.Samotným případům, které David Raker zrovna řeší, to nijak neubližuje, jsou skvělé, napínavé, Raker je samozřejmě chytrejši než všichni kolem. Geniální detektivky, čtu je ráda. A tenhle díl zase nezklamal

mary2019
13.01.2023 5 z 5

Tahle knížka mě tedy vážně bavila. Dostala se mi do rukou náhodně, tudíž jsem první díl nečetla. Ale už teď vím, že si koupím všechny další díly. Nečekala jsem tak bizarní motiv. Zápletka byla perfektně zpracovaná a do konce knihy jsem neměla nejmenší tušení, kdo stojí za únosy dívek. Přečteno za tři dny. Rozhodně doporučuji.

martineknatasa
04.01.2023 5 z 5

Bylo to super, už se těším na další.

Swissman
25.12.2022 5 z 5

Jak jsem psal, že první díl, by se mohl klidně o padesát stran zkrátit, tak druhý díl je ještě větší bichle. Ale tady mi to vůbec nevadí! Příběh super, četlo se to samo a mně bylo jasný, že pokud to s kvalitou takhle půjde dál, tak sérii s Rakerem přečtu celou.

Luigi1
19.12.2022 5 z 5

Moc mě ta kniha bavila.

Hakate
30.11.2022 5 z 5

2. díl a další případ Davida Rakera, tentokrát pohřešovaná dívka. A zase nás pátrání dovede někam dál.
Opět akční, opět svižné, čtivé, skvělé. Skvělý styl psaní, který pohltí.
Perfektní zápletka, která mě bavila ještě více než minulá. Konec překvapivý, pachatele jsem úplně neodhadla, i když jisté vodítka tam byly.

Zápletka - vynikající
David - skvělý sympaťák
Pachatel - super
Překvapivý konec - skvělé
Nemám, co bych vytkla, jasných 5* :)
Doporučuji a vrhám se do dalšího dílu.

Ještě doplním, že se zcela ztotozňuji s názorem Arwen, a proto knihy čteme, nejen, že v knihach vidíme dobro, zlo. Je to únik, únik od reality, relax, odpočinek, vyčištění hlavy a pokud porovnávate reálnost příběhu v knihách se smyšlenou tematikou, pak se knize vyhněte a sahněte například po nějaké jiné, například ze sekce biografie a memoáry.

ElizPetrova
16.11.2022 3 z 5

Tato kniha nebyla špatná. Určitě mnohem lepší než první díl ze série. V knize nebylo moc hluchých míst a pořád se něco dělo, navíc autorův styl je velmi čtivý. Nicméně pořád se jedná spíš o takovou průměrnou detektivu, která zabaví na pár hodin, ale už se k ní v myšlenkách po dočtení nevrátíte.

VeruMalfoy
13.11.2022 5 z 5

Nečtu knihy v sérii za sebou, protože jsem začala asi 5. dílem a teď to čtu od začátku. Musím tedy podotknout, že tento druhý je asi zatím jeden z nejlepších dílů, jaké jsem v této sérii zatím četla. Bavil mě asi ze všech nejvíc. Zápletka, detaily, vyšetřování, příběhy bokem, super. Doporučuju.

DooFooS
31.10.2022 5 z 5

Převážně příjemně čtivá a napínavá pohádka, která Vás nenechá nadechnout. Hlavní hrdině je trochu střelec, který se do všeho vrhne po hlavě a jedná pak pod tlakem. Stále platí, že to je parádní oddechovka.

Lenndy
13.09.2022 5 z 5

Autor mě opět nezklamal.Knihu jsem poslouchala jako audio takže přednes Igora Bareše tomu dodává napětí.rčitě to není poslední kniha od Tima Weavera.

Jessybelle
04.08.2022 5 z 5

Kniha je čtivá, uvěřitelná, místy běhal mráz po zádech, občas jsem si říkala, že já bych tam teda rozhodně nešla... No, ale já nejsem David, že?
Vraha jsem sice začala tušit poměrně brzy, nicméně jsem byla zvědavá na rozuzlení.
Takže mohu doporučit. A časem další díl.

Monns
28.07.2022 5 z 5

Této sérii jsem propadla, napínavé, člověk se jen těžko může odtrhnout, obě knihy jsem přečetla jedním dechem.

Alisa1980
14.07.2022 5 z 5

První kniha od tohoto autora a určitě ne poslední. Davida Rakera jsem si oblíbila, chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na vyprávění v první osobě - to moc u knih tohoto typu nebývá. Ovšem pachatel - totální vyšinutý magor, postup děje svižný, napínavý do poslední stránky. Procházka údolím mrtvých - nevlezla bych tam ani za nic :) Knihu jsem přečetla během chvilky - nemohla jsem se odtrhnout. Možná jsem se autorovi měla víc věnovat a zjistila bych, že Hon na mrtvého předchází Údolí mrtvých. No, nic se nestalo, budu číst dál a těším se na další příběhy Davida, Liz.....

Haduwig
18.06.2022 5 z 5

Pecka, jako obvykle - má to spád, napětí, uěřitelné postavy a skvělého Davida.

Jen mě na rozdíl od ostatních čtenářů neděsil ani tak pachatel (podobné šílence jsem již v knihách potkala), jako přístup policie k Leane a ostatním obětem. To se mi nečetlo dobře.