Nikdo není doma

Nikdo není doma https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433458/bmid_nikdo-neni-doma-YxQ-433458.jpg 4 599 159

David Raker série

VŠECHNY DOMY JSOU PRÁZDNÉ. VŠICHNI ZMIZELI… Zapadlá yorkshirská vesnička Black Gale měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně onoho osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, trochu popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Jako by se po nich slehla zem. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které si toho večera pořídili. O dva a půl roku později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada pohřešované vesnice úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

No One Home , 2019

hruska003
01.10.2020 5 z 5

Desátá kniha a pořád baví :)

Uan
28.09.2020 5 z 5

To je prostě David Raker - přežije vše. Pokud se ale nad toto dokážete přenést, pak jsou thillery Tima Weavera skvělé, oddechovka, jak má být. Ač mají knihy běžně kolem 500 stran, přelouskáte je jedním dechem, žádný zbytečný text.

Katulinka69
19.09.2020 5 z 5

Opravdu nevím co napsat.........Zbožňuju tě Rakere.

eliska8413
14.09.2020 2 z 5

Popravdě už se mi dělají osypky z trojčlenky - bohatý zločinec - zkorumpované prostředí až do Buckinghamského paláce - zločin táhnoucí se dekády, aniž by kdokoliv cokoliv podchytil, ale pak statečný David rozlouskne případ během jednoho týdne.
Autor knihy píše stejnou kadencí, jako Baťa sekal cvičky, tím pádem se o kvalitě nedá vůbec hovořit. V knize už se ani nesnaží vysvětlovat některé zápletky a soustředí se jen na stanovený počet stran, aby honem honem mohla jít kniha do tisku.
Samotný překlad do českého jazyka byl na pěst. Hovořit o pěti domech jako o vesnici mi způsobovalo malé aneurisma. Slovní spojení knedlík v krku mi už bylo tak protivné, že jsem skoro z toho knedlík v krku měla sama.

koki.veru
13.09.2020 5 z 5

Opět super díl od Weavera, knížky z této serie mě moc baví, tak doufám, že brzy bude další díl. Opět skvělý příběh, napětí, vyšetřování, zajímavá zápletka, vše co má kniha mít.

Ivana2342
13.09.2020 5 z 5

Pro Weavera mám slabost. Je to jeden z mála autorů, od něhož můžu číst příběhy psané v ich- formě, to jinak opravdu nemusím. Tenhle díl je za mě zase super, napětí vydrželo téměř do konce- tam už to bylo malinko překombinované, ale odpouštím. Těším se na dalšího Rakera.

teramacek
11.09.2020 3 z 5

Nebylo to zlý, to ne. Ale na můj vkus nějak složitý. Moc postav, děsně spletený... Určitě to není tak, že bych se nudila, ale zkrátka mi to přišlo už trochu překombinované.

alnahu
09.09.2020 4 z 5

Příběh z Halloweenské noci,kdy devět obyvatel vesničky vyrazí na bláta oslavit svátek všech svatých ,ale nikdo z nich se již nevrátil.Případu se ujme soukromý vyšetřovatel David Raker ,aby zjistil tajemství proč se tak stalo a co místní obyvatelé mezi sebou tajili.Trošku mě děj rušili dvě linie příběhu ,ale nakonec vše do sebe zapadlo.

tulip131
09.09.2020 4 z 5

Skvěle napsané, Raket opět nezklamal, pomlácený a zničený to nakonec s trochou toho štěstí rozlouskl. Do příběhu příjemně zapadla i Jo a její část příběhu.

mikika
07.09.2020 5 z 5

opět napínavé, depresívní, tentokrát i neskutečně smutné.

alzbeta4340
05.09.2020 4 z 5

Výborná zápletka - zmizeli úplně všichni obyvatelé malé vesnice a už přes dva roky o nich nikdo neslyšel, což je úkol hodný hledače nezvěstných osob Davida Rakera.
Jeho příběhy chápu jako odpočinkovou četbu a nehledám v nich realitu, ovšem žádám alespoň její iluzi. Tady to bylo tak, tak. Znovu se potvrzuje, že vymyslet smysluplné zakončení detektivní záhady, je vlastně to nejtěžší.

RADOST
03.09.2020 4 z 5

Tak záhadné, tak napínavé, tak propletené, tak bezcitné! Chvílemi až moc. Všeho je tam tak trochu přes míru. A za to ubírám tu pátou hvězdičku. K přečtení samozřejmě doporučuji.

pifffka
02.09.2020

Takový pěkný námět - zmizí devět lidí, vlastně je to celá vesnice. Do půlky se to hezky rozvíjelo. Dvě časové roviny, dva zločiny, dvě místa činu. Pak už to tedy byla jen (slušně řečeno) strašná "bramboračka". No muselo to dát dost práce nějak to všechno propojit a hlavně vysvětlit. A proč tak protahovaný a popisný konec? Jako kdyby byl pan Weaver placený od stránky a nějakých sto se mu jich nedostávalo.

Pája699
25.08.2020 4 z 5

Této knihy sem se opravdu nemohla dočkat. Opravdu mě zajímalo, jak se z ničeho nic může ztratit 9 lidí a jak se s tím Tim popere. Kniha se mi líbila, nezklama. Klasický nesmrtelný David Raker. Místy to bylo trošku nereálné a přitažené za vlasy, ale děj plynul, postupně se odhalovala tajemství. V napětí jsem čekala, jak se minulost proplete s budoucností. Povedlo se a všechno do sebe krásně zapadlo. Ze začátku jsem měla trošku problém se vyznat ve všech postavách, ale poprala jsem se s tím :-) Všechno bylo super, ale upřímně jsem čekala od této knihy o chlup více.

Hella
20.08.2020 4 z 5

Až na ten nevěrohodný a přehnaný závěr to bylo příjemně napínavé čtení.

V.Krej
19.08.2020 5 z 5

Jediný den mi trvalo tuhle knížku přečíst, až tak mě to pohltilo, napětí od začátku do konce. Za mě tenhle autor prostě umí psát. Zatím jsem nenarazila na knížku od něj, která by mě nebavila.

85098211
19.08.2020 4 z 5

Na dalšího Davida Rakera jsem se těšila, protože mám jeho tajemnem prolnuté případy ráda. A i tento se mi líbil. Bohužel jsem ale hned od začátku nevěřila, že by ony zmizelé obyvatele mohl po tak dlouhé době najít ještě živé... Atmosféru autor jako obvykle vykreslil dokonale, děj se zamotává a komplikuje, na světlo vycházejí nové, neznámé skutečnosti, až se David dostane do ohrožení vlastního života. Víc už ale prozrazovat nechci, knihu si určitě přečtěte sami ;-), je skvěle napsaná, neskutečně napínavá a čtivá. Já však tentokrát jednu hvězdičku musím - ač opravdu nerada - za zbytečnou překombinovanost závěru knihy strhnout...

zuzana2599
16.08.2020 5 z 5

David Raker je můj oblíbený knižní hrdina. Tim Weaver je můj oblíbený spisovatel.
Nikdo není doma je výstižný a dokonalý název pro tento desátý díl jeho série.
Ostatně jako vždy se jedná o perfektní čtení, kdy ke konci příběhu všechny díly skládačky do sebe perfektně zapadnou. Jeho to čtení čtivé, záhadné, napínavé, prostě skvělé.
Kde se ztratilo devět obyvatelů yorkshirské vesničky Black Gale ? To musíte zjistit, čtěte !!

kubule
16.08.2020 5 z 5

Perfektní, opět jsem přečetla s chutí, očekáváním a napětím. Sic mi připadá, že je celý příběh trošičku překombinovaný, ale David Raker opět nezklamal. Prostě člověk, který už toho zažil a stále chce pomáhat. Už se těším na další knihu T.W.

effa
15.08.2020 1 z 5

První kniha od tohoto autora a taky poslední. Nuda, nuda. Konec jsem dočítal nechutí a spíš z povinnosti. Celé je to primitivní, průhledné a vcelku nezajímavé. Hlavní padouch je jasný málem od začátku. Zlatá Agatha a podobní mistři detektivek.