Není cesty zpět

Není cesty zpět https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304721/bmid_neni-cesty-zpet-yIJ-304721.jpg 4 911 222

David Raker série

Měl to být skvělý večírek, jenže když Emily Kaneová dorazí ke své sestře Carrie, objeví jen prázdný dům s dveřmi dokořán. Večeře se vaří na sporáku, televize je zapnutá. Carrie, její manžel a dvě dcery jsou pryč. Policie nad záhadou brzy zlomí hůl, a Emily tak nezbývá než se obrátit na svého bývalého přítele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách. Někdo má totiž evidentně zájem na tom, aby se na její sestru s rodinou rychle zapomnělo. Pavučina klamu a zlověstných rodinných tajemství obestírající celý případ rychle pohltí i Rakera, a ten brzy zjišťuje, že by se snadno mohl stát další z řady obětí, které si za celá desetiletí tahle obrovská lež vyžádala.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Never Coming Back , 2013

Sazinek
26.03.2020 4 z 5

Weaver je můj oblíbený autor. Díly čtu postupně a proto jsem se těšila na 4.díl. Zajímavý zápletka, jak jsme zvyklý delší rozjezd, ale pak to mělo spád. Ze všech dílů se mi všechny líbily stejně. Jakmile si myslíte, že Vám autor dal na podnose pachatele a už se smíříte, že takhle to dopadne, tak je vše úplně jinak. Spoilerovat nebudu, i tak tu jsou komentáře, kde ten spoiler o poslední větě knihy je... Stojí za to si přečíst.
Na chvíli si dám oddych od Weavera a půjdu brzy na 5. díl.

klarence
10.03.2020 4 z 5

vzhledem k tomu, že díly čtu na přeskáčku, jsem ráda, že jsem narazila na tento a vše to postupně zaklaplo do sebe, za mě čtivé, udrželo mne to ve střehu

miloslav0399
05.03.2020 4 z 5

Kniha je rozhodně napsaná atraktivním stylem a těžko se od ní odtrhuje. Protože ale přesně dodržuje pravidla žánru, dá se její závěr snadno odhadnout. Ještě víc mi vadilo zbytečné kupení a natahování akčních scén. Raker je navíc superman - když jej spoutáš a zamkneš do cely, do níž pak ozbrojený vstoupíš s úmyslem ho zabít, buď si jist, že je to tvůj konec. Jinak lehce nadprůměrné oddechové čtení, 3.5 hvězdy.

iveta3689
29.02.2020 4 z 5

Dobrý detektivka. Příběh utíká dobrým tempem. Nejlepší je ale to, že detektivní vyšetřování postupuje uvěřitelně, nejsou tu žádné superhrdinské výkony ani nesmyslné poskoky v ději nebo bezdůvodné zvraty.

Pája699
31.01.2020 5 z 5

Trošku pomalejší rozjezd, ale pak se nešlo od knihy od trhnout jak mě to v táhlo do děje. Škoda, že jsem knížky nečetla popořadě, takhle by se určo konal větší wow efekt na konci rozuzlení. Ale i tak to byla jízda a nesmrtelneho Davida Rakera prostě žeru :-)

alexis818
03.01.2020 5 z 5

Opět skvělé čtení,tak skvělé,že jsem musela číst dlouho do noci.Tim Weaver je opravdu úžasný spisovatel,kniha od něj se nedá odložit.Mám za sebou už čtvrtý díl,dám si přestávku a už se těším na díl pátý.Prostě super.

Kate72
26.12.2019 4 z 5

Čtvrtý díl Davida Rakera mi dlouho chyběl do celkové serie, protože jsem díli nečetla postupně. A teď mi to krásně všechno zapadlo. Tak jsem ráda, už jsem si zvykla na pomalejší rozjezdy knížek. Autor vždycky přibližuje všechny zúčastněné postavy, což je samozřejmě dobře. Od půlky to už nabírá obrátky a děj Vás nutí číst a číst až do úplného konce. Konec vždycky překvapí, nikdy to není tak, jak by se na první pohled zdálo. Mě to prostě baví.

Jessie26
23.12.2019 5 z 5

Super čtení, už se těším na další příběhy... :)

Calibra
16.12.2019 5 z 5

Pro mě zatím nejzajímavější díl, už se těším na další. Jsem zvědavá jak se dál bude vyvíjet Rakerův osobní život. Jen prosím Tě, Davide, do příštích dílů si pořiď zbraň a když budeš mít pocit, že je to past a něco tam smrdí, tak tam nelez.... ????

Allena24
01.12.2019 5 z 5

Kniha čtivá a napínavá. To byla jízda.

ctenarkaEva
27.11.2019 3 z 5

Fajn čtení, jako celá tato série. Místy mi tedy příběh přišel až moc zašmodrchaný, ztrácela jsem se v té spoustě postav, z nichž některé se objevily a zase na nějakou dobu zmizely. Závěr je skvělý, kvůli němu stojí za to vydržet a prokousat se i zdlouhavějšími pasážemi.

lenuskav
15.11.2019 4 z 5

uplne nejlepsi to nebylo... ale ten konec? ten je nejvic :)

šipek
07.11.2019 4 z 5

Tak další dobrá kniha od tohoto autora. Jen mě mrzí že knihy nejsou vydávány postupně, čímž je čtenář ošizen o různá překvapení. Kniha má napětí a různé překvapivé zvraty (občas přitažené za vlasy). Tuto sérii určitě přečtu celou.

Anet2106
03.11.2019 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Je super, že do detektivky zapletl problematiku koncentračních táborů a trestání nacistických předáků. Je to moje druhé téma, které často čtu. Sice se většina děje točila kolem fotky, ale líbilo se mi, jak to bylo všechno propletené. Na konci obrovské překvapení jak v pohodě motivu, tak v podobě převratu v životě hlavního hrdiny. Je super, že zase máme na co navazovat v dalším díle.

Pitu
02.11.2019 5 z 5

Tato kniha mi přišla lehce slabší ze série. Vše se točilo kolem nějakých fotografií, přičemž do poslední chvíle čtenář nevěděl, co na nich je tak kompromitujícího, že za to muselo zaplatit životem tolik lidí. Osobně jsem očekávala něco velkého. Ono to sice velké bylo, ale čekala jsem malinko víc. Další mínus je, že jsem byla připravena o ten šokující konec, kdy se David dozví tu velkou novinu.... díky tomu, že série nebyla v ČR vydávána postupně, ale začala se vydávat od nějakého x-tého dílu.... jsem přesně věděla, jak to dopadne. To je mi trochu líto, že jsem o to překvapení byla ochuzena. Jinak ale další skvělý příběh od autora a těším se na další! :-)

AlenaF
28.10.2019 5 z 5

Napínavé, čtivé, pět hvězdiček.

Ketrin.TR
27.10.2019 4 z 5

Na další knížku od Tima Weavera jsem byla natěšená, ale začátek mě trošku zklamal. Měla jsem problém se pořádně začíst; děj skákal do jiných časových období a objevovalo se hodně jmen a postav, které po pár stránkách zase na nějakou dobu z příběhu zmizely. Chvíli trvalo, než všechny tyhle postavy zapadly zpátky do děje, pak už to ale konečně fičelo tak, jak jsem na to u Weavera zvyklá a nemohla jsem knížku naopak zase odložit. Těším se, až zase sáhnu po další Weaverovic knize!

MENŠÍ SPOILER: Trošku jsem čekala, že zmizení rodiny bude hrát větší roli; ta dějová linka mi přišla trochu nevyužitá a důvod zmizení lehce přitažený za vlasy. Je však klíčem k něčemu mnohem většímu, co čtenář opravdu nečeká. Stejně tak konec a překvapení pro samotného Davida bylo trošku překombinované, ale na to jsem si už u autora celkem zvykla.

rodak
02.10.2019 4 z 5

Četl jsem celou noc ,je půl páté mám hotovo.Co napsat? Místy hodně zdlouhavé,pak je zase dost akce.Co se týče zmizení rodiny,byl jsem velmi zvědavý kam to autor posune.Čekal jsem trošku něco jiného.než celkem často použity vzor.Ale baví mě tyto pohádky pro dospělé.Takže za čas další díl.

jurass1976
28.09.2019 4 z 5

Klasika

Allla9
06.09.2019 5 z 5

Další z příběhů Davida Rakera. Opět bezva čtení. Napínavé až do konce.