Není cesty zpět

Není cesty zpět https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304721/bmid_neni-cesty-zpet-yIJ-304721.jpg 4 912 222

David Raker série

Měl to být skvělý večírek, jenže když Emily Kaneová dorazí ke své sestře Carrie, objeví jen prázdný dům s dveřmi dokořán. Večeře se vaří na sporáku, televize je zapnutá. Carrie, její manžel a dvě dcery jsou pryč. Policie nad záhadou brzy zlomí hůl, a Emily tak nezbývá než se obrátit na svého bývalého přítele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách. Někdo má totiž evidentně zájem na tom, aby se na její sestru s rodinou rychle zapomnělo. Pavučina klamu a zlověstných rodinných tajemství obestírající celý případ rychle pohltí i Rakera, a ten brzy zjišťuje, že by se snadno mohl stát další z řady obětí, které si za celá desetiletí tahle obrovská lež vyžádala.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Never Coming Back , 2013

knihomolkadorfa
25.08.2020 4 z 5

Skvělý příběh. Pravda, první polovina se celkem vlekla, větší množství postav, takže náročnější na pozornost, ale ten konec mě teda dostal !

Arwen777
21.08.2020 4 z 5

Tak potvrzeno - tato série bude moje oblíbená. Druhá přečtená kniha a zase velká spokojenost.
Pro mě jsou to skvělé odpočinkové příběhy, u kterých víme, že hlavní hrdina není obyčejný smrtelník, ale naštěstí i morálky a empatie má víc než ostatní. A tak ho touha po spravedlnosti táhne i přes pro nás smrtelná nebezpečí dál. Kniha má úžasný spád, plno zvratů, tajemství a i když jsem zápletku odhalila poměrně brzy, můj požitek to nezmenšilo. Bezcharakternost bohatých a mocných (naštěstí ne všech) byla mrazivá.
Moc se mi líbilo vykreslení prostředí, hlavně ponurého Devonu a jeho pobřeží.
Určitě budu pokračovat nějakou další knihou ze série, až nastane správný čas. Doporučuji.

Hanulka25
18.08.2020 3 z 5

Začátek se neuvěřitelně vlekl, až za půlkou dostal děj spád.

kofola33
06.08.2020 4 z 5

Bavilo me to, opet! Zacatek se trochu vlekl, ale pak se to rozjelo. Jdu na dalsi dil.

hana1039
01.08.2020 4 z 5

Zase skvělá knížka, opět plno záhad,autor ponechává čtenáře tápat po pachateli až do samého konce, a ten konec - no prostě šok,(jasně, že v dobrém pro čtenáře), ale strhávám 1*, za málo přímých vět, vím, že to je asi specifikum pro tohoto autora, ale mi to chybí, a nejen v jeho případě, ale ve všech knihách, jinak super příběh, jako vždy... :-D

monte
19.07.2020 4 z 5

Další skvělé čtení

dlabikk
10.07.2020 5 z 5

Skvěle napsaný příběh. Autor je díl od dílu drsnější a příběhy propracovanější. Strašně mě David baví. Ke konci sice malinko překombinované, moc postav na můj vkus, ale dalo se to vydržet :o)

Doubravka1975
08.07.2020 5 z 5

Opět super !
4. díl bývalého novináře Davida Rakera, který tentokrát pátrá po čtyřčlenné rodině Lingových. A když jsem si myslela, že mě nemůže už nic překvapit, tak jsem se teda pěkně spletla....
Úžasný a překvapivý konec

Eidalon
06.07.2020 4 z 5

Fanouškům detektivních thrillerů není třeba Tima nijak představovat, tento 43 letý (2020) britský spisovatel se na českém trhu objevuje kolem roku 2015 a dneska je známý především svými dílky s hlavní postavou Davidem Rakerem, soukromým detektivem, který se specializuje na hledání pohřešovaných lidí.

V hlavním hrdinovi najdeme jistou podobnost s autorem – bývalý novinář, který přetavil své schopnosti práce v terénu a změnil své působení, stává se soukromým detektivem. Jako u ostatních autorů se v hlavní postavě jedná o tvrdého chlapíka, který se jen tak něčeho nezalekne, s traumatickou minulostí, se spoustou kontaktů ze svého novinářského života, ale vlastně samotářským způsobem života. David pracuje sám, bez zajištění, je vytrvalý a vynalézavý a tak o dramatické situace není nouze.

Za pět let u nás vyšlo již deset knih této série a i když lze číst každou knihu samostatně i zde je jistý vývoj hlavního hrdiny v čase. Není cesty zpět je čtvrtým příběhem, úvod Vás zavede do Los Angeles hned navnadí a pak se skokem v čase i místě dostáváte do středu dění. Zprvu spíše záhada postupně odhaluje jemné předivo vztahů až do hluboké minulosti.

David se krok po kroku přibližuje k řešení, prochází spoustou dramatických situací, neustálé zvraty děje jsou téměř na každé desáté straně. Čtenář se tak postupně dozví, co je za zmizením celé rodiny a důvod sahá do hluboké minulosti.

Není cesty zpět je mám první autorova kniha, a tak nemohu hodnotit a porovnávat s dalšími, ale určitě je postupně přečtu, neboť četba je to zábavná, plná napětí, akce i nebezpečných situací.

Za mne 4 hvězdy.

koki.veru
03.07.2020 5 z 5

Další knížka z této super série úspěšně přečtena a opět se musím okamžitě vrhnout na další díl. Knížky od tohoto autora jsou opravdu super, Davida Rakera jsem si velice oblíbila :) zase knížka plná napětí, překvapení, intrik a vražd.

Solverino
03.07.2020 4 z 5

Chmmm, víkendové čtení, ale celkem to ujde.

mulder
27.06.2020 5 z 5

Pokud začnete číst knihy tohoto autora, opravdu: "Není cesty zpět!" Přepadává mě smutek, z této série mi chybí přečíst už jen jedna. Netrpělivě budu čekat na další knihy nebo hledat podobného autora. Zároveň často myslím na člověka, díky kterému se mi ty knížky dobře čtou. Je to paní Andrea Lexová - překladatelka:-)

janina66
21.06.2020 5 z 5

Výborné! Začátek pozvolný, ale pak děj začíná zrychlovat. Je svižný a velice napínavý. Knihu jsem jen hltala. A úžasný překvapivý konec! Už se těším na další díl.

klarinka9974
14.06.2020 5 z 5

Mám za sebou čtvrtý díl Davida Rakera a můžu říct, že ani teď jsem nemohla přestat číst. I když je pravda, že začátek byl pomalejší i tak musím říct, že se to postupně rozjelo. Měla jsem občas problém v postavách, všechny ty jména a kdo je kdo, to se nedá zapamatovat, ale tak nějak to nemělo ani vliv. Napětí stoupalo každou stránkou a tento chlap se vážně ničeho nebojí. Ten už musí mít takových modřin a pohmožděnin, že to není ani možné. A když už si myslíte, že kniha končí a celý příběh se uzavře, Tim Weaver to vždycky dokáže a na posledních stránkách překvapí tak, že prostě nechápete. Já mohu jen doporučit a rozhodně budu pokračovat v dalších jeho případech.

ydnac
03.06.2020 5 z 5

Tim Weaver nikdy nezklame, mám ráda všechny jeho knihy:-) a těším se na další a další a další....

Rozmarýna Rozm
02.06.2020 5 z 5

Trochu pomalejší rozjezd knihy, ale pak to začalo být napínavé a dobře se to četlo. Od chvíle, kdy bylo zmíněno, o co se Carrie zajímala, musí být každému čtenáři s všeobecným přehledem jasné základní téma knihy. To však neznamená, že by kniha byla méně napínavá a méně čtivá. Protože čtu knihy na přeskáčku a četla jsem několik knih, které byly napsány po této knize, tak závěr pro mně nebyl překvapením. Po přečtení Ztraceného, jsem se pustila okamžitě do této knihy, abych zjistila, komu šel Healy na pohřeb. V této knize však o tom nebyla ani zmínka. Knihu jednoznačně všem fanouškům Tima Weavera musím doporučit.

Janiip
12.05.2020 2 z 5

Kniha má pomalý začátek, nemohla jsem se začíst. Pak to bylo super, ale konec mě zklamal.

namornice
27.04.2020 4 z 5

Tak tenhle díl se povedl. Líbila se mi ta pochmurná atmosféra věčně upršeného anglickýho venkova kam se David Raker stáhl po událostech z předešlého dílu. Samozřejmě se ale zase pouští do pátrání po tentokrát zmizelé rodině Lingových.
Dvě linie příběhu a střídání prostředí mezi anglickým Devonem a Las Vegas bylo velice osvěžujicí. První dvě třetiny příběhu měly spíš pomalejší tempo, ale poslední třetina se četla sama. Opět velmi poutavě napsané, s napínavým dějem a neočekávaným závěrem. Určitě doporučuju!

Danago
20.04.2020 3 z 5

Na mě pořád trochu pomalé, ale příběh byl velice zajímavý. Začínám si na autora pomalu zvykat.

lucakuca
17.04.2020 4 z 5

Začátek byl až nečekaně (pro mě) pomalý. Posteskla jsem si, že čtu už na straně 200 a nic. A najednou na 204 stránce se to stalo! Ta jízda! Serpentýny hadr kaše!