Není cesty zpět

Není cesty zpět https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304721/bmid_neni-cesty-zpet-yIJ-304721.jpg 4 912 222

David Raker série

Měl to být skvělý večírek, jenže když Emily Kaneová dorazí ke své sestře Carrie, objeví jen prázdný dům s dveřmi dokořán. Večeře se vaří na sporáku, televize je zapnutá. Carrie, její manžel a dvě dcery jsou pryč. Policie nad záhadou brzy zlomí hůl, a Emily tak nezbývá než se obrátit na svého bývalého přítele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách. Někdo má totiž evidentně zájem na tom, aby se na její sestru s rodinou rychle zapomnělo. Pavučina klamu a zlověstných rodinných tajemství obestírající celý případ rychle pohltí i Rakera, a ten brzy zjišťuje, že by se snadno mohl stát další z řady obětí, které si za celá desetiletí tahle obrovská lež vyžádala.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Never Coming Back , 2013

85098211
17.02.2022 5 z 5

Pro Davida Rakera mám opravdu velkou slabost a knihy s ním si vždycky doslova užívám ;-). A jinak tomu nebylo ani tentokrát, kdy vyšetřuje zmizení celé rodiny Lingových. Opět jsem poslouchala výborně načtené audio, které určitě doporučuji, protože Igor Bareš dokáže svým sympatickým hlasem tak krásně navodit příhodnou atmosféru :-). Ale i případ jako takový je tentokrát vynikající. A přestože jsem se nejdřív musela prokousávat přes tak trochu komplikovaný začátek, tak později už jsem knihu nedokázala odložit vůbec. V centru celého vyšetřování se ocitne jedna záhadná fotografie, která se stane vodítkem k jednotlivým vraždám, ale bohužel si vyžádá také velké množství obětí. A pachatelé jsou doslova neúprosní... Kromě toho skoro až do úplného konce není jasné, čím je tato fotografie tak neobvyklá. Ale nebyl by to David Raker, aby toto tajemství neodhalil, přestože mu při tom půjde o holý život... Kniha je napínavá, strhující a neskutečně dobře napsaná, proto si plný počet zaslouží naprosto bez debat :-). A já se časem na další setkání budu zase moc těšit! ;-)

Booky84
19.01.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od tohoto autora a pro mne zatím i nejlepší, co jsem od něj četla. Úžasná zápletka - nešlo se odtrhnout, a když jsem neměla možnost číst, tak jsem přemýšlela, co bude asi tak následovat, kdo za tím stojí a proč? Rozuzlení naprosto překvapivé a moc se mi líbilo, jak to všechno krásně zapadlo do sebe. Už teď jsem zvědavá na další díl.

Patapuf
09.01.2022 5 z 5

Tak zatím to nejlepší co jsem četl od autora.... zajímavá zápletka... perfektní vystižení atmosféry i když s tím deštěm to bylo celkem depresivní, ale u tohoto autora je to asi standart :) pěkně napínavé až do konce a strhující závěr.... nemám knize co vytknout.... možná na David někdy až moc štěstí, ale tak to máme občas všichni...

pupopony
10.12.2021 5 z 5

Joo, tak takové knihy mohu.

Terka1975
10.11.2021 3 z 5

Tentokrát jsem se s Davidem Rakerem dost protrápila, neseděl mi námět a dvě třetiny knihy jsem se nemohla začíst. Konec knihy byl svižný a rychlý. Neměla jsem pocit, že by na 100% vysvětloval celou pointu. Ovšem tajemství, které se nám o Davidovi odhaluje dává zajímavý příslib do budoucna.

Timkim
05.11.2021 4 z 5

Nevím, nějak mě to "střílení pohledem" a " něco je špatně" začíná unavovat. Dal jsem si za cíl, poslechnout, nebo přečíst všechny jeho knihy, ale co je moc, to je moc.
Zápletka je vynikající, začátek fantastický, po čase to ztrácí sílu, až to zacina být plytké a nudne. Konec má opět sílu, ale rozuzlení je dost přitažené za vlasy a těžko uvěřitelné. I když v Americe....

soupik2012
02.11.2021 5 z 5

Jsem ráda, že po zběsilém a málo věrohodném úvodu 1. a 2. kniha. Tempo poněkud zvolnilo a věrohodnost příběhu se velmi výrazně zvětšila. Tato série mě baví s každou další knihou stále víc a víc. Tentokrát je příběh opravdu hodně zamotaný a v knize bylo nejedno, jenom těžko odhadnutelné překvapení. Samotný závěr byl tak trošku na efekt. Proč by jinak Soto čekal tak dlouho, když už bylo všechno dávno jasné a uzavřené. Ale jo, přiznávám, že mě to potěšilo a proto to tak bylo napsáno. Audioknihu čte pan Igor Bareš a tak jako vždy odvedl mistrovskou práci. Bohužel na pozadí je drobný šum a to by se v dnešní době, opravdu stávat nemělo.

mataj
02.11.2021 4 z 5

Velice slušný a napínavý krimithriller. David již počtvrté ukazuje své kvality, hlavně co se hledání ztracených nebo unesených osob týče. Tentokrát ho požádá bývalá přítelkyně ze školních let o vypátraní její sestry, která i s celou svou rodinou zmizela za velice podivných okolností. No a příběh plný tajemství, lží a napětí může začít. Spokojenost.

moudivlacek
30.10.2021 4 z 5

Další příběh Davida po přežití své vlastní smrti. Byla jsem zvědavá, zda minulý příběh bude překonán.
David je postupně vlákán do vyšetřování zmizelé rodiny sestry jeho dávné lásky ze SŠ Emily. Rodina zmizela, policie přestala pátrat, žádné stopy. Na to je David zvyklý.
Colm je potížista a momentálně není schopen se smířit se svou současnou situací. Na chvíli se Colm a David rozejdou.
Do poloviny knihy mi to přišlo docela takové táhlé. I když vím, že vyšetřování pohřešovaných není otázka jednoho dne. No i tak. Každopádně, čím víc David odkrývá, tím víc tu vystupuje osob, děj je střídavě v Las Vegas a v Anglii. A rozhodně to začíná sahat do hluboké minulosti.
A samozřejmě je tu plno jmen, plno smrti, David jde dál. Odhalené tajemství mi trochu vyrazilo dech, a člověk si uvědomí, jak jeden prchavý okamžik může změnit jeho osud i blízkých.
Ale konec příběhu, tak to je opravdu pořádný zvrat, zvláště pro Davida, to byla autorova "třešnička na dortu". Fíha!!!
A co bude dál? No určitě brzy sáhnu po dalším díle s Davidem. Snad se tam mihne i Colm.

EliskaD
18.10.2021 4 z 5

Tim Weaver je pro mě záruka kvality, na každý díl, který přečtu, pěju ódy. Mám ráda Weaverův styl a odpouštím mu i neuvěřitolnost příběhů, protože akce a napětí je v jeho knihách zaručena. A kniha Není cesty zpět není výjimkou.

vnimat_Krasu
12.10.2021 3 z 5

Rakerovi já odpustím ledacos, protože mě jeho zápletky baví a na béčkovitost jsem si po bizarní jedničce zvyknul. V Není cesty zpět se ale mrtvoly kupí až skoro vědeckofantastickou rychlostí. Pointa jako taková je slušná. Omáčka kolem ní je ale zvlášť ke konci příliš zběsilá cesta mezi kontinenty a náhodami. Žeru to ale i nadále.

Verida
01.10.2021 5 z 5

Musím říct,že předchozí díly mě bavili více ale i tento byl super. Námět skvělý,zápletka super a vyvrcholení mě naprosto dostalo. Proste další bomba od Weavera

Katania
14.09.2021 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl !!!

iv.ča
24.08.2021 5 z 5

PECKA, PECKA A PECKA!!!!

kokosek
20.08.2021 4 z 5

Jak může celá rodina zmizet a nikdo je není schopný najít. Takže se toho musí chopit Raker. A on je vždycky najde. I když tentokrát jsou všichni mrtví. Takže Raker zklamal? No dočtěte až do konce a uvidíte co to s ním udělá. Tentokrát je to dost osobní.

Sumatrae
19.08.2021 4 z 5

Tak tato kniha se mi libila zatim ze vsech, co jsem od autora cetla, uplne nejmene Nebyla nejhorsi, to zase ne, zapletka zajimava, pripad taky, ale nejako jsem se do cteni poprve musela nutit, az v druhe polovine nabrala kniha trochu spad a zaver byl tak trochu useknuty

edith79
17.08.2021 4 z 5

Tato kniha Tima Weavera se mi zatím líbila asi nejméně, což neznamená, že by nebyla dobrá. Jen jsem se hůře prokousávala začátkem. Docela brzy mi došlo co je to obrovské tajemství, které kdosi střeží za každou cenu a čím víc se blížil konec, tím to bylo lepší. Úplný závěr opět velmi napínavý, i když poslední kapitola mě až tak moc nepřekvapila. Na další Davidovi osudy jsem hodně zvědavá.

š.m.i.k
14.08.2021 3 z 5

Celá řada s Davidem Rakerem mě baví (on mě baví), je to takové oddechové a za thriller bych to určitě neoznačila. Zápletka zajímavá, ale tady už strašná spousta mrtvol. Předešlé díly se mi asi líbily víc.

Danilla
22.07.2021 4 z 5

Podle mě zatím nejlepší díl ze série. Od začátku jsem nemohla knihu odložit a neustále mě konec jedné kapitoly nutil začít číst kapitolu následující.
Zápletka napínavá, vždy když jsem si myslela, že už vím, jak to bude dál, tak změna a vše je jinak.
Konec fakt krásný.

Pavlína2019
10.06.2021 5 z 5

Jedním slovem - geniální!! Nechápu, jak lze tohle vymyslet, natož napsat! Ano, hodně jmen a složité, ale super logicky popsané, vše jasně vyplývá. Perfektní zápletka, komplikovaný děj, napětí jak hrom, krásně citlivě napsané. Klobouk dolů. Moje druhá kniha a opět pecka. Všichni si ji přečtěte.