Němé oběti

Němé oběti https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330947/bmid_neme-obeti-RNV-330947.jpg 4 713 177

David Raker série

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO. ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA. Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, Healymu zničila kariéru a připravila ho o rodinu. David Raker, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách, je jediný přítel, který Healymu zbyl. Zároveň jako jediný chápe, že bez odpovědí Healy nikdy nedokáže najít klid a jeho život zůstane v troskách. Proto se společně znovu pouštějí do vyšetřování. Ani jeden z nich ale netuší, že vrah ze stínů sleduje každý jejich krok a pouze čeká na správnou chvíli, aby je mohl pohřbít i s posledními důkazy svého ohavného činu…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

What Remains , 2015

koki.veru
koki.veru
02.08.2020 5 z 5

Opět velice povedený díl z této úžasné série. Postavu Davida a Healyho jsem si velice oblíbila a určitě budu v sérii pokračovat :)

Lumír23
Lumír23
02.08.2020 4 z 5

Mám ho rád. Rád ho čtu. Ale tohle se nepovedlo až tak docela. Zápletka je až moc, pachatelé to samé, tady se Tim nechal hodně unést...

namornice
namornice
02.07.2020 3 z 5

Jsem ráda, že autor nenechal postavu Healyho jen jako vedlejší v jednom z dřívějších dílů, jak měl prý původně v úmyslu. V již šestém pokračování případů Davida Rakera se rozvíjí právě jeden z minulých případů, který stál Colma Healyho v podstatě všechno od ztráty rodiny a práce až po jeho totální pád na dno. Jediný, kdo mu zůstal je právě David Raker, který se mu pokouší pomoct a odložený případ vyřešit. I přesto, že by děj tentokrát snad až moc plný zvratů a místy trochu překombinovaný, šlo o uspokojivé čtení a zmíněné výhrady mě určitě neodradí od čtení dalších dílů.

SteoSG
SteoSG
20.06.2020 5 z 5

Stale sa musim pytat sam seba, je nutne tahat do vrazd v knihach deti?!?! Ano mam rad tento typ knih ale ako otec maleho drobca niekedy normalne mam chut grcat. Kau kam sa ubera tento svet a este aj ten pomyselny?!? Kde su casy tety Agaty, pana Doyla a inych starych autorov?!!! To budeme len cakat ake ohavnejsie vrazdy SPISOVATELIA vymyslia a este ich budeme schvalovat a chvalit ako su dokonale premyslene??? Ano su to dobre kriminalky ale ked sa zamyslime a porovname tetu Agathu a tychto ... je my na grc. V krimi ma ist o napatie a nie o to kto skor hohi sablu z autorovych myslienok! Aj ked to hodnotim ako +5 lebo je to "dobre" ale .......................Sem tam som napisal recenziu ale po tych poslednych knihach novych autorov krimi nemam chut nieco pisat. Ano precitam si ich ale som z toho smutny. Kazdy sa predhana aku horsiu vrazdu vymysli. Prva odpoved: Necitaj! Nejde to! Nech prevladne radsej svet Tolkiena, Pratchetta, Verna a autorov ktori to s tym to svetom mysleli dobre! :D

Ivka14
Ivka14
19.06.2020 4 z 5

Zajímavý příběh, ale pro mě trochu dlouhý. Jiné knihy mi přišli zajímavější a tady mi přijde, že to autor tahá z posledního. Ale jinak jsem si čtení užila. A dávám 3,5 *

Danago
Danago
23.05.2020 3 z 5

Zajímavý příběh, tentokrát trochu jiný. V tomto díle David Raker nepátrá po pohřešovaných, ale po pachatelích vraždy mladé matky a jejich osmiletých dvojčat a posléze jeho po motivu.
Příběh byl zasazen do zajímavého prostředí zábavného mola a tím mě tentokrát hodně zaujal.
Příběh byl neskutečně propletený a autor nás neuvěřitelně dlouhou dobu napínal. Příběh se opět na některých místech zbytečně natahuje.
To co mě přitáhlo a co mě zajímalo a věřím, že každého, byly hrací automaty, věřím, že to byl autorův záměr, ovšem očekávala jsem daleko více šokující vysvětlení, protože toto mi nepřipadalo přesvědčivé.
I když vše směřovalo k překvapivému konci , konec byl dost slabý a málo uvěřitelný.
Postava Davida Rakera je samozřejmě nesmrtelná, beztrestná a nejchytřejší.....na to se asi musím povznést , celá série na tom stojí.
A jak autor sám řekl nemá důvod sérii ukončit. Takže kdo má tuto sérii rád, může se těšit na spoustu dalších dílů.

cadic
cadic
04.05.2020 4 z 5

Tak ja nejak nevim. Mám pocit, že autorovi už dochází dech. Zápletka celkem zmatená, slabší a asi už mě nebaví jak si jen Raker dovede spojit některé věci k sobě a policie ne :) zajimavé. Za mě prostě 5. a 6.stý díl jde vidět, že kvalita jde dolů, dám asi šanci dalším, ale zmírňuji svá očekávání.

Neopol
Neopol
16.04.2020 5 z 5

Šestá kniha od Tima Weavera a opět 5 hvězd-výborná kniha

miloslav0399
miloslav0399
26.03.2020 3 z 5

Kniha je určitě zajímavá a napínavá. Viktoriálnské molo na Temži, kolem kterého se všechno točí, je taky neotřelá a tajemná rekvizita. Jenže - nesmrtelný Raker nakonec na všechno přišel a byl asi spokojen, ale já ne. Nelogických a nepravděpodobných věcí tu tontokát bylo až moc. Nejvíc jsem byl zvědavý na to, proč zločinci dělají s dřevěnými arkádovými automaty to, co s nimi dělají. A to je vysvětleno tak slabě, že za to ubírám hvězdu...

ctenarkaEva
ctenarkaEva
04.03.2020 4 z 5

Výborný začátek, napínavý jako kšandy... Jen postupně mi děj začal připadat dost rozvleklý, natahovaný a některé situace dost nereálné. Ale na to už jsem si u Tima Weavera zvykla a na odreagování mám jeho knihy moc ráda.

BlackFun
BlackFun
21.02.2020 5 z 5

Weaver opět válí! Příběh je trochu zamotaný, ke konci jsem byla místy popletená, ale to svádím na svůj intelekt :)). Knížka měla spád, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Kniha určitě stojí za přečtení a těším se na další pokračování!

Roubas
Roubas
07.02.2020 5 z 5

Všechno už bylo psáno jinde. Weavera kritizovat nebudu, kdybych byl hnidopich, určitě bych něco našel, ale já nechci. Snad jen ke všem těm kladům, nejvíce se mi líbí, jak výborně pracuje s lokacemi a jak dokáže vybudovat tu děsivou snad až mytologii okolo zapomenutých míst a případů. Velké poděkování Mystery Press, že tohohle pána dotáhli na naše pulty.

Eliška82
Eliška82
02.02.2020 5 z 5

Za mě opět super

Pája699
Pája699
23.01.2020 4 z 5

S touto knihou jsem tak nějak na vážkách...pan Weaver umí psát velmi čtivě a napínavě, o tom žádná... všechno tohle kniha měla,ale upřímně tento děj mě nijak zvlášť nezaujal, nenadchl. V závěrech je mistr..vždy se mi líbí, jak je vše dopodrobna vysvětleno. I tak se těším na další knihu autora :-)

LP113
LP113
26.11.2019 3 z 5

No já nějak vlastně nevím. Začátek dobrý. Pak se to podle mě zbytečně táhlo ne úplně podstatnými věcmi. Ano, všechno pak do sebe zapadne, ale myslím, že úplně není potřeba některé věci popisovat, jakou mají barvu a kde stojí. Špatné to nebylo, ale asi styl tohoto psaní není úplně pro mě. Ale úplný brak to rozhodně není.

Kaik
Kaik
25.11.2019 5 z 5

Weaver mě opět dostal. Tentokrát jsem mu to zbaštil i s navijákem, zejména tu první část. I když závěrečné vysvětlení motivů bylo krapet na hraně, četlo se mi to lehce, samo a jedním dechem. Tento díl za plný počet.

Anet2106
Anet2106
14.11.2019 5 z 5

Opět další úžasný díl tohoto autora. Trochu jsem se bála, že po tolika dílech mě autor už nebude schopný překvapit, ale světě div se, znovu jsem překvapená byla. Tolik zvratů a takových jsem opravdu nečekala. Během pár dní jsem to prostě muselo přečíst a teď vzhůru do dalšího dílu!

barusak1
barusak1
07.11.2019 5 z 5

skvělá ... těším se na další díl

Fifth Element
Fifth Element
17.10.2019 5 z 5

Z mého pohledu asi zatím nejlepší ze série

Kate72
Kate72
06.10.2019 4 z 5

Opět napínavé, jak jinak. Četla se hezky, ale tentokrát tam bylo pár hluchých míst. Healy čtvrt knížky probrečel, já také a tak to asi má být.:-)