Němé oběti

Němé oběti https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330947/bmid_neme-obeti-RNV-330947.jpg 4 716 178

David Raker série

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO. ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA. Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, Healymu zničila kariéru a připravila ho o rodinu. David Raker, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách, je jediný přítel, který Healymu zbyl. Zároveň jako jediný chápe, že bez odpovědí Healy nikdy nedokáže najít klid a jeho život zůstane v troskách. Proto se společně znovu pouštějí do vyšetřování. Ani jeden z nich ale netuší, že vrah ze stínů sleduje každý jejich krok a pouze čeká na správnou chvíli, aby je mohl pohřbít i s posledními důkazy svého ohavného činu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

What Remains , 2015

Eduarda
03.02.2021 4 z 5

S každou knihou lepší série, neotřelé prostředí, zábavné zvraty, super vyústění. Jen těch Davidových pocitů, "že mu cosi uniká, nebo že ho cosi někam táhne" bylo už i na mě (v tomto případě krajně nekritickou čtenářku oddechových krimošek) trochu moc...

Kizuizi
25.01.2021 4 z 5

Tahle série patří k mým velmi oblíbeným a jsem strašně ráda, že ji čtu postupně od prvního dílu, protože, i když je v každé knize případ uzavřen, vyvíjí se osobní život Davida.
V Němých obětech se vydáme zpátky do minulosti. Autor nám zde představí dvě časové linky – tu současnou a tu z minulosti, abychom vše znali do detailů.
Musím říct, že oproti předchozím dílům mi tenhle přijde mnohem temnější, drsnější a také poměrně komplikovaný. Začátek je možná drobet zdlouhavější (což nemusí každému vyhovovat, ale k Timovi už to tak nějak patří – a mě to nijak nevadí).

zandlstan
08.01.2021 5 z 5

Dobře napsáno do samého konce, rozuzlení je skvělé, napětí i akce v knize tak akorát.

EmillyT
05.01.2021 4 z 5

Stejně jako většina předchozích dílů byl příběh velmi napínavý a čtivý. Na pravé rozuzlení si člověk musí počkat téměř na konec příběhu, protože knihy T. Weavera jsou prostě nepředvídatelné. D. Raker postupně díl od dílu ztrácí čím dál více pud sebezáchovy a příliš se spoléhá na svůj šestý smysl a instinkt, což mi chvílemi začalo být trochu protivné, ale jinak super kniha.

petra2284
13.12.2020 5 z 5

Zase super kniha od Tima

Allla9
12.12.2020 5 z 5

Zase jsem četla jednu z hodně povedených knížek.

RomanaK
26.11.2020 4 z 5

Z počátku jsem měla problém se začíst, ale pokud vydržíte, je to pak jízda. Děsivé, napínavé a rozluštění hádanky opravdu až nakonec.

kniha
21.11.2020 2 z 5

Knížkou jsem se protrápila až na konec. Hodně jsem se vracela a musela dohledavát souvislosti. Tak snad další autorova knížka mě sedne líp.

laura
08.11.2020 5 z 5

Začátek opět vleklý, ale jakmile se děj rozjede - už se nezastavíte. Řítíte se kupředu mílovými skoky a prostě to už chcete vědět.

Chvílema jsem se v ději ztrácela. Nic, nic, nic - a najednou tu máme hned tři podezřelé. Občas zmatené, občas překombinované, nicméně stále velmi čtivé, hodně napínavé, drsné, bolavé a o překvapivé zvraty není nouze ani v tomto díle...

A občas, občas mi ta brada spadla fakt až na zem :)

SpiritOfBook
07.11.2020 4 z 5

Hodně napínavá a hodně drsná kniha - hlavně díky osudu dvojčat a detektiva Healyho. Jen mi občas vadilo jednání hlavního hrdiny, jak se šíleně a prakticky bez pudu sebezáchovy vrhal do nebezpečí. Byla to moje první kniha od Weawera, určitě mu dám do budoucna zase šanci. :)

astra3
01.11.2020 5 z 5

To bylo teda zamotané. Velmi čtivé. Mohlo by to mít 400 stran. To by asi stačilo. Skoro do konce jsem nevěděla proč?

veronika9761
18.10.2020 4 z 5

Klasicky 4 hvězdy, i když tenhle díl se trochu vymyká. Upřímně, už mi superdetektiv David trochu leze na nervy, s těma jeho intuicema a rozpoznávání záblesku v očích. Stejně se jdu ale vrhnout na další díl.

Warty
17.10.2020 5 z 5

Další skvělá detektivka. Zápletka úžasná, rozpletení ještě lepší a jako vždy zcela nečekaný závěr.

March
04.10.2020 4 z 5

V předešlém dílu si nás autor pěkně připravil a zapletka neměla chybu. Občas jsem se i ztratila a v jednu chvíli jsem zůstala nevěřícně koukat do knihy, nechtěla jsem pochopit a věřit co čtu, ale pak se to vysvětlilo:-) opět se z Davida stal tradiční MacGyver, chvilkami přetažené, ale to ke kniham od autora patří. A zase si nás autor pěkně připravil na další díl ...jdu se do něj pustit.

alexis818
29.09.2020 5 z 5

Čtu pana Weavera od prvního díla vidím,že dělám dobře.Tento díl byl po předchozím Bez slitování opět velice napínavý,čtivý a nenechal mě na pokoji,dokud jsem nedočetla.Super,moc se mi to líbilo a těším se na další.

Schamila
29.09.2020 4 z 5

Tentokrát jsem se do toho trochu zamotávala, hlavně škatulata - hejbejte se, to tak trochu bylo vysvětleno, ale už jsem nedala přelakovávání - nebylo vysvětleno. Jinak překvapivé, napínavé šoky, zvláště v závěru, dobré to bylo - doporučuji....

Péťa1950
24.09.2020 4 z 5

Velice komplikované vyřešení případu, který léta ničil Colma Healyho a provázel předchozí díly. David Raker opět neohrožený, nezničitelný k neuvěření. Chvílemi rozvláčné, mnoho popisů situace. Pro mne méně čtivé, než díly, které jsem četla dříve. Celou sérii se mi zatím nepodařilo v knihovně půjčit.

Titas9001
20.09.2020 5 z 5

Němé oběti jsou zatím asi nejsložitější a nejtemnější z celé série. Celá zápletka s Colmem Healym je výborná...to jsem teda zírala! Spolu s Bez slitování jsou to asi nejpropracovanější příběhy. Taková trochu noirová Weavrova odbočka? Hodně temné, hodně kruté, hodně popisné. A to já mám ráda! Četla jsem po několika letech podruhé, všechno do sebe hezky zapadlo a nevynechala jsem ani slůvko a někdy snad ani nedýchala....

ydnac
31.08.2020 5 z 5

Skvělá kniha :-) musím stále jen chválit, pan Weaver mě s žádnou knihou nezklamal :-) a na každou další se těším..

Doubravka1975
31.08.2020 5 z 5

6.dil série bývalého novináře Davida Rakera, který tentokrát pomáhá svému příteli vyřešit dávný případ. Příběh opět skvělý, ale tentokrát jsem byla trochu víc zmatená s těmi úryvky psané kurzívou. A proto jsem myslela, že to tentokrát nebude na plný počet, ale po přečtení příběhu jsem si vsuvky psané kurzívou 'předtím' a pak 'poté' psané už normálně četla znovu, a jo, je to na plný počet. Nakonec super. Hold, někdy to tak mám, chvíli mi dýl trvá než mi to sedne ????? (smajlíci ). Těším se na další díl