Němé oběti

Němé oběti https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330947/bmid_neme-obeti-RNV-330947.jpg 4 716 178

David Raker série

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO. ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA. Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, Healymu zničila kariéru a připravila ho o rodinu. David Raker, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách, je jediný přítel, který Healymu zbyl. Zároveň jako jediný chápe, že bez odpovědí Healy nikdy nedokáže najít klid a jeho život zůstane v troskách. Proto se společně znovu pouštějí do vyšetřování. Ani jeden z nich ale netuší, že vrah ze stínů sleduje každý jejich krok a pouze čeká na správnou chvíli, aby je mohl pohřbít i s posledními důkazy svého ohavného činu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

What Remains , 2015

martineknatasa
26.01.2023 5 z 5

Předešlé díly se mi moc líbily, ale tato je bomba. Těším se na další díl.

Hakate
06.01.2023 5 z 5

Němé oběti, pomníček a strašák Healyho, který ho dostal až na samé dno. Na tento případ jsem se velmi těšila.
Případ, zápletka, rozuzlení skvělé propracované. Vše je propojené a poslední díl skládačky skvěle zapadne do zdárného celku.
V jisté části příběhu jsem chvili chtěla knihu odložit;) ale... Nic není jak se zdá a tak mě čekala skvělá napínavá jízda. Zatím nejlepší díl. Těším se na další, které na sebe nenechají dlouho čekat.

Swissman
25.12.2022 5 z 5

Konečně! Na vyřešení Healyho pomníčku jsem čekal. Příběh zamotaný a krutý. Sice ne tolik, jako to dovedou severští autoři, ale žádná selanka pro děcka to taky není. Další kvalitní díl v sérii, kterou mě ještě neomrzelo číst.

Luigi1
18.12.2022 4 z 5

Tak jak dobude spravedlnosti.

mataj
16.12.2022 4 z 5

Raker s Healym se snaží vyřešit vraždu mladé ženy a jejich dvou dcer, kterou měl před pár lety Healy na starosti, a která způsobila jeho pád na dno, ze kterého se dosud nevzpamatoval a přišel o všechno. Pátraní se komplikuje a rozšiřuje se i okruh dalších obětí. Příběh je určitě propracovaný, velice zajímavý a napínavý, i když dost překombinovaný, ale na to jsem si už u tohohle autora zvykla. A jedna malá výtka - často se opakující replika Davida "a v tom mi to došlo" mi začíná celkem vadit.

Monns
24.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Na tohle jsem čekala od té doby, co v knihách začal Healy vystupovat. Ze to dopadne tak dramaticky a Healy klesne až na úplne dno, na to jsem doufala, ze nedojde. Případ, který ho pronásledoval je konečně vyřešeny, dokáže tedy začít odznova? Těším se na další zápletku.

Verida
21.09.2022 5 z 5

Už 6. díl s mým milovaný Davidem Rakerem. David se dostává k řešení jednoho spletitého případu na kterým se podílel i bývalý detektiv Colm Healy. Příběh je velmi komplikovaný a navíc se do toho přimotá starý případ Healyho, kterého tento případ srazil na samé dno. Healy zde dostává podstatnou část prostoru a musím říct,že mě to neskutečně bavilo. Ač se mi tento případ četl hůř jako matce,byla ta opravdu jízda. Zmítala se ve mě směsice pocitů od smutku po vztek až překvapení. Jsem zvědavá,na další díly…

soupik2012
08.09.2022 5 z 5

Podle mě se zatím jedná o nejlepší díl série. Hned od začátku je jasné, že to tentokrát nebude obyčejné pátrání po zmizelé osobě. Díky tomu je příběh daleko zajímavější, napínavější a také tajemnější. Raker se nechová pouze jako superhrdina a tak je mi v tomto příběhu daleko sympatičtější. Jenom by se konečně mohl ozbrojit. Příběh mě bavil opravdu moc a samotné vyvrcholení pro mě bylo skutečným překvapením. Tentokrát se mi autorův záměr nepodařilo vůbec odhadnout. Pomyslnou třešničkou na dortu je potom epilog. To bylo opravdu dokonalé, přestože si vůbec nedokáži představit jak to bylo provedeno. Ale hlavně doufám, že to není konečné řešení a že se Healy na scénu ještě někdy vrátí. Audioknihu v této sérii pravidelně kritizuji. Tentokrát to není tak strašné i když drobný šum na pozadí je i v této nahrávce, kterou opět velmi dobře načetl pan Igor Bareš.

pohoda58
09.08.2022 5 z 5

Skvělá kniha

gigi77
15.07.2022 4 z 5

Zpočátku mi připadalo, jakoby se autor ztrácel, odbíhal od jednoho tématu k druhému a nejistě se dokola opakoval. Náhle však nasadil své obvyklé tempo a styl, a v záveru již knihu nebylo snadné odložit.
I přes emoticky velmi silné pasáže mi tento díl připadal slabší.
Healy si vysnil dokonalý život a tento jediný sen jej drží ještě nad vodou. Jak to s ním bude dál? Jsem zvědavá :-)

Kami33
10.07.2022 4 z 5

Knížka mi přišla poněkud zmatená a překombinovaná. Ale pořád se to čte dobře.

vnimat_Krasu
08.07.2022 2 z 5

Nejslabší Raker. Oblouk s Healym je totiž veskrze stupidní a příběh jede na Weavera až překvapivě po rovnoběžkách. Zmizelí s kapkou hororové atmosféry jdou autorovi stokrát líp. A i když občas lkám nad překombinovaností Rakerových zápletek, tady bych nějaký ten twist ocenil milerád.

VeruMalfoy
24.06.2022 4 z 5

Tohle je moje první kniha od autora. Poslouchala jsem ji jako audioknihu a musím říct, že super. Rovnou jsem se porozhlédla po dalších dílech. I když nechápu, proč se vyšetřovatel nešel domů vyspat, když věděl že je na pokraji zhroucení z únavy a nedostatku spánku a muselo mu být jasný, že takhle extrémně vyčerpaný dělá zbytečné chyby, ale i tak jsem hlavní postavou příběhu měla docela ráda. Byl velice sympatický. Těším se na další díly.

Vesmich
26.05.2022 3 z 5

Poslouchám tyto odložené případy v autě jako audioknihy, do četby bych se asi nepouštěla, protože si už za dva dny stejně nepamatuji, o čem to bylo. Nápady má autor originální a tentokrát až do poslední chvíle jeden netuší, k čemu pořád šíbovali s těmi skříněmi. Nervydrásající pro mě ovšem bylo množství dotazů "Jak se cítíš?" v situacích, kdy je celkem jasné, jak se asi kdo může cítit a mě se někdo v takové situaci naléhavě a opakovaně ptát na toto, tak rozhodně neodpovím "Joooo, jsem v pohodě", jak unisono odpovídali všichni dotázaní. A kdybych snad ještě někdy zaslechla, jak Igor Bareš, který knihu načetl, zvolá naléhavě "Heeeaaaaly, Heeeeaaaly!", tak budu muset krumpáčem z auta vypáčit rádio.

ThomasRuhe
09.05.2022 3 z 5

Bylo to docela dobré. Sice trochu rozvláčný děj, ale to mi zas tak nevadilo. Kromě hlavního příběhu, mě nejvíc zaujala činnost dvou pachatelů, kteří stále přesouvali herní automaty. To mi vrtalo hlavou, pořád jsem si říkal, proč to sakra dělají ?
Závěru nechybí překvapení, i když nakonec ne podle mého gusta. Přesto bych knihu hodnotil asi 70% což mi příjde fér.

goergina
01.05.2022 3 z 5

Začátek knihy byl skvělý. Postavy výrazné a procítěné. Od půlky knihy moje nadšení opadalo. Padalo a padalo až jsem málem knížku odložila, protože to nejzajímavější se podle mě už zjistilo. Přesto jsem to mu dala šanci a konec se opět rozjel v zajímavou zápletku. Celkově kniha dobrý, avšak další autorovu knihu asi pokoušet nebudu.

janina66
19.04.2022 5 z 5

Trochu jsem se této knihy s Colmem Healym bála, ale zbytečně. Moc se mi to líbilo. Pestré vyšetřování, hodně zvratů a nečekané závěrečné odhalení.

Gibis
03.03.2022 5 z 5

Pro Davida Rakera mám slabost a vlastně i pro jeho parťáka Colma Healyho, i když ten mi po většinu času jde na nervy svým sebedestruktivním chováním. V tomto díle se konečně dočkáme rozuzlení Healyho starého případu, který ho v podstatě připravil o všechno, o kariéru, o rodinu, o přátele. Výborně načtená audiokniha Igorem Barešem a já doporučuji celou tuhle sérii.

EliskaD
01.03.2022 3 z 5

Tento díl se odlišuje od předcházejících. Raker tentokrát neřeší případ, na jehož začátku by bylo téměř až mysteriózní zmizení, jako tomu bylo v předcházejících dílech. To mě trochu zamrzelo. Ještě více mě zamrzelo, že případ, který se bude řešit, je onen Healyho nevyřešený případ vraždy 8letých dvojčat a jejich matky. A ta mrzutost nebyla kvůli případu jako takovému, ale zejména kvůli Healymu, který mě už několik knih pěkně irituje. Nakonec jsem i na něj změnila názor a příběh si docela užila. Přesto jej hodnotím zatím jako nejslabší.

mimi55
20.02.2022 5 z 5

Tohle byl zatím nejlepší díl.