Němé oběti

Němé oběti https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330947/bmid_neme-obeti-RNV-330947.jpg 4 716 178

David Raker série

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO. ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA. Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, Healymu zničila kariéru a připravila ho o rodinu. David Raker, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách, je jediný přítel, který Healymu zbyl. Zároveň jako jediný chápe, že bez odpovědí Healy nikdy nedokáže najít klid a jeho život zůstane v troskách. Proto se společně znovu pouštějí do vyšetřování. Ani jeden z nich ale netuší, že vrah ze stínů sleduje každý jejich krok a pouze čeká na správnou chvíli, aby je mohl pohřbít i s posledními důkazy svého ohavného činu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

What Remains , 2015

Gužu
17.04.2024 3 z 5

(SPOILER) Rakerovy případy čtu chronologicky a poslední dvě knihy poslouchám přes audiotéku a musím říct, že jsem ráda, že mi Němé oběti šly přes uši, protože bych asi nad tou knihou seděla dloouho. Nějak mě ten děj kolem mola vůbec neoslovil, úplně mi tam vypnula moje představivost a všechny ty popisy jsem poslouchala na půl ucha. I celé to zamotané rozuzlení a Healeyho smrt nesmrt mi přišly tak neuvěřitelné, že musím tento díl hodnotit zatím nejhůře.

dencazrnu
17.03.2024 4 z 5

Ze začátku to vypadalo na další velmi slibný díl. Případ mě pohltil od samého začátku, začetla jsem se a vůbec jsem knihu nechtěla odložit. Jenže pak zase přišlo tolik zlomových situací, kdy jsem se začala ztrácet v ději i postavách a místo toho, abych dostávala odpovědi jsem měla spíš samé další otazníky. Tentokrát bych řekla, že si autor u tohoto dílu nedal úplně záležet na tom, aby vše dovysvětlil a aby vše zapadlo na své místo. Spousty otázek zůstalo nedořešených a otevřených, v některých částech děje se jen velmi těžko orientovalo. Ale i tak pořád nemohu knize odepřít čtivost, kdy i přes její rozsah otáčíte jednu stranu za druhou a nemůžete se dočkat, až tuhle záhadu společně s Davidem rozlousknete. Celkově mám sérii s Davidem Rakerem moc ráda, ale občas bych ocenila, kdyby autor nemotal do příběhu tolik postav, protože člověk má pak tendenci se hodně často ztrácet a musí se vracet k tomu, kdo je vlastně kdo.

3,5*

ArwenAragorn
17.03.2024 5 z 5

85%
..Smrt měla vždycky seizmické účinky - ať už větší či menší. Rozrývala povrch vztahů a vytvářela trhliny, do nichž se mnohdy zřítili i nevinní lidé.
___________________________________________________________________________
Tak to byl skvělý thriller! Líbil se mi ještě víc, než když jsem ho četla poprvé. a myslím, že patří k těm nejlepším s Davidem Rakerem.
Tentokrát má David proti sobě opravdu nebezpečné psychopaty. Naštěstí na ně není sám a budete překvapeni, kdo mu pomáhá.
Jak souvisí stará arkádová herna a molo ve Wappingu s tolika brutálními vraždami?
Všechno se v knížce, která je velice čtivá a napínavá dozvíte.
Samozřejmě, že zase Davidovi půjde o život, jak jinak. Myslíte, že to přežije? :-)
Jednoznačně doporučuji.

Aymira
13.03.2024 3 z 5

Lákavý název, pátrání, které jsme vzhledem k předchozím knihám již očekávali, ale jinak v porovnání právě s jinými Rakerovými příběhy zklamání. Kniha se neskutečně vleče, snad až za půlkou se začíná vyvíjet jakés takés vyšetřování. Do té doby je vše na pomezí snu a reality, přinejmenším já jsem z toho byla zmatená a nevěděla, kdo je vlastně kdo.

Samotný případ a motiv pachatele nedávají moc smysl. A vlastně se i ptám, kolikrát ještě můžou Rakerovi procházet všechny ty mrtvoly, které za sebou zanechává, a kolikrát to může všechno sám přežít.

renefer
21.12.2023 4 z 5

Jedna z lepších knih série s Rakerem. Sice se mi motivy pro některé činy, jako například pracné stěhování a přetírání automatů, zdají přitažené za vlasy, ale jinak to bylo správně zauzlované. Nemám ráda zabíjení dětí v detektivkách, ale tady to autor podat vcelku věcně, takže se to dalo. A pachatele jsem uhodla podle jedné z vět, která byla divně formulovaná, takže mě zaujala a přivedla na správnou stopu.

TerezaaBaarova
23.11.2023 3 z 5

Znovu zdůrazňuji, že je třeba číst postupně. Protože nějaké scény a osobnosti mají návaznosti. Healy zde vystupuje se svým nevyřešeným případem a skončí, tak jak skončí,... Myslím, že není všem dnům konec a ještě se to nějak vyvrbí. David je nezničetlný :) trochu málo uvěřitelný, ale co už, je to kniha hlavní hrdina může být dost dobrej machr,ne?! :)

Vydra57
26.09.2023 2 z 5

Dost málo uvěřitelné, zklamání

Kubajzz
31.08.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha pří česání jablek v sobotu na zahradě a musím říct, že paráda. Ani se mi ze zahrady nechtělo udělat si přestávku na oběd :-) Rozhodně doporučuji ;-)

Borgg
17.08.2023 2 z 5

Tim je jeden z mých oblíbených autorů a na jeho knihy se vždy moc těším.
Tento titul byl však na můj vkus až zdlouhavě táhlý a některé situace dost překombinované.
Nevadí, spravím si brzy chuť jinou Weaverovou knihou.

nai.ivka
21.07.2023 4 z 5

V každé knize Raker dostane tak na budku, že už člověk čeká, že mu v hlavě nezůstane nic než prejt a on neztrácí snad ani jednu mozkovou buňku.

hana1039
15.07.2023 3 z 5

Audiokniha:
Bohužel,pro mě zatím nejslabší díl... překombinovaný děj, zbytečně zdlouhavé úvahy...

petraj30
30.06.2023 5 z 5

To byla parádní jízda plná zvratů, napětí i překombinovaných situací.
Možný spoiler.
Na případ o zavražděných holčičkách a jejich matce narážíme od doby, kdy se po boku Davida Rakera začal objevovat Colm Healy a tento díl byl věnován právě jim. Sice to bylo někdy až moc zamotané a nevěrohodné, u Davida jsem čekala, že se každou chvíli skácí na zem, ale on by přežil i vlastní smrt. Možná bylo dobře, že to s Healym skončilo zrovna takto a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál. Některé pasáže o molu i muzeu byly zdlouhavé a někdy i zbytečné, ale jako k celku to k uzavření tak neobvyklého případu asi patří. Na vraha, neboli hlavního myslitele jsem přišla nějakým osvícením shůry hned, protože už jsem na něco podobného a skoro stejně šokujícího narazila zrovna u této série s Davidem také, takže se wau efekt nedostavil, nicméně to bylo skvěle a poutavě napsané a já se od čtení nemohla odtrhnout. Byl to nevšední zážitek a velmi se těším na další díly.
P.S.: David už nepatří mezi nejmladší, ale jeho výdrž mě nepřestane udivovat. To patří k okamžikům, kdy se nevěřícně usmívám a kroutím hlavou:-)

alabra
19.06.2023 5 z 5

Nečekaně komplikovaná zápletka, která nás neomylně vede proti směru času, až na konci zajistí naprosté propojení všech sebevíce odlišných faktů. Znamenité. Autor je můj oblíbený.

xkarel
18.04.2023 3 z 5

Toto byl můj první pokus o seznámení s Timem Weaverem, kniha se mi dostala do rukou tak nějak náhodou. Musím říct, že vyprávět opravdu umí. Člověk chvílemi zapomíná dýchat.
Na druhé sraně se některá místa čtou dost ztuha, děj je rozvinut do několika paraleních větví a je trochu problém pochopit, kde to zrovna jsme. V ději je i několik zvratů, jejichž vysvětlení není úplně uvěřitelné. Navíc klasická konečná zpověď hlavní padouch dost odbývá vysvětlení několika otázek, nad kterými jsem si lámal hlavu už někdy od poloviny knihy a které jsou prezentovány jako jádro celého příběhu.

iveetka
16.04.2023 5 z 5

Bravo. Tento díl mě naprosto nadchnul a hltala sem každičkou stránku od začátku do konce. Čtu celou sérii a tento 6 díl, byl za mě zatím nejpovedenější. Hodně mě zajímá, jak se to bude vyvíjet s Healym, takže hurá na další pokračování.

Elapheg
25.02.2023 5 z 5

Před lety se Colm Healy vyhříval na výslunní, coby špičkový policista Metropolitní policie, dokud na stůl nedostal případ vraždy jedné matky a jejich dvou dcer. Colmovi se případ nepodařilo nikdy vyřešit a to ho zničilo. Proto požádal svého přítele Davida Rakera, aby mu pomohl davný případ vyřešit. A tak začíná velká jízda, jak správně píší uživatelky: 85098211 a martineknatasa, je to opravdu povedený thriller a autorovi se podařilo čtenáře pěkně zmást, tedy alespoň mě, protože v knize je hned několik zvratů, ale ten finální je doslova hubuotevírající. :-) Colm s Davidem se budou muset pořádně snažit, aby vyřešili dávný případ a zároveň v průběhů vyšetřování dojde k několika dalším vraždám, protože skutečný pachatel nechce nechat Davida s Colmem vyřešit jeho temné tajemství a svádí je na cestu falešných indícií. Davidovi a jeho parťákovi půjde doslova o život. Tenhle díl je opravdu zatím nejlepší, který jsem od počátku série četl. Případ zavražděných holčiček a matky, byl zmiňován již v minulých dílech, proto jsem byl velmi zvědavý na konečné vyřešení celého případu a byla to thrillerová lahůdka, kterou nelze jinak ohodnotit, než pěti hvězdami a s velkým doporučením. Děkuji zde všem svým knižním přátelům, kteří mě k autorovi přivedli. Tisíceré díky vám všem. :-) :-) :-)

Calibra
22.02.2023 4 z 5

5/23 Rakera mám ráda, ale musela jsem si ho začít dávkovat po troškách kvůli jeho neozbrojenosti. V tomto díle mi přišlo, ze sice neozbrojeny byl, ale nedocházelo k tolika situacím, kdy byl na nej “nečekaný” útok. Naopak co mi přišlo dost byly z mého pohledu zbytečně dialogy o ničem. Jinak příběh velmi propracovaný, možná místy prekombinovany, ale velmi ctivy a konečně jsme se dozvěděli, co se stalo holcickam.

85098211
15.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Musím přiznat, že série s Davidem Rakerem se mi líbí stále víc, s každou další přečtenou knihou je (aspoň pro mne) silně návyková a také mne nepřestává fascinovat. Autor totiž dokáže pokaždé vymyslet opravdu vynikající a originální zápletku. A konkrétně tento díl je jedna velká jízda od začátku až do konce ;-). Velkou roli zde tentokrát hraje Colm Healey, který byl původně špičkovým detektivem, ale poté, co před několika lety dostal za úkol vyšetřit jeden případ, který se mu ovšem nikdy nepodařilo uzavřít a vraha (či vrahy) najít, se z něj stala doslova lidská troska. A David se zde právě k oné brutální vraždě mladé ženy a jejích dvou malých dvojčat vrací. Jenomže brzy se začne pohřešovat Healey a případ začne pomalu, ale jistě nabírat na obrátkách…
David při svém pátrání naráží na nové skutečnosti, další oběti a samozřejmě také možné pachatele. Tím se celý případ stává o dost komplikovanější a jak se postupně ukáže, nakonec bude mít i mnohem více vrstev, než jak se mohlo zdát původně. Na úplný závěr se však všechny jednotlivé kousíčky mozaiky spojí do jednoho celku a Davidovi se tak podaří odhalit dokonce i pachatele vražd z docela dávné minulosti. Víc už ale prozrazovat nebudu, kniha si plný počet definitivně zaslouží, já ji doporučuji a jsem zvědavá, s čím se David setká zase v další knize ;-).

dRaco
08.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Raker jak ho neznáme, tentokrát v roli Tisiphone. Honba za Healyho katem byla dobrá, místy skvělá. Prostředí mola neotřelé a opět výborně vykreslené. Jediné, co mi tam drhne a nepřipadá věrohodně vysvětlené, je přemisťování arkádových automatů – to na mě působí vyloženě na sílu přidané. Úsměvná je samozřejmě i Rakerova tradiční neozbrojenost, kdy po všem, co prožil a kolikrát byl v bezprostředním ohrožení života, u sebe stále nenosí ani rybičku. Ale to by pak byl čtenář ošizen o dávku napětí a rekvizity v podobě násad na hrábě by přišly o svou chvíli slávy. :-)

jirimatejka
27.01.2023 4 z 5

Velmi dobré, zajímavý námět, místy lehce překombinované a obtížné sledovat všechny souvislosti.