Hon na mrtvého ekniha

PŘED ROKEM bylo nalezeno tělo Alexe Townea. PŘED MĚSÍCEM ho jeho matka viděla na ulici. PŘED TÝDNEM David Raker souhlasil, že ho vypátrá. NYNÍ si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal. Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli… mrtvého ve vraku auta. David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí. Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé. Raker brzy zjistí, že člověka můžou potkat i mnohem horší věci než je smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375194/hon-na-mrtveho-Wjw-375194.jpg 4.1837

David Raker 1.

Detektivky, krimi, Romány, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Mystery Press

Chasing the Dead, 2010

Kniha Hon na mrtvého

Metla

„Hon na mrtvého“ má pro mou maličkost dva poměrně zásadní problémy. David Raker byl na můj vkus nemastný, neslaný, bez chuti a zápachu. Prostě tvrdohlavý vdovec: miloval svou ženu a věci dotahuje až do konce, bez ohledu na vlastní bezpečí, žádná hlubší psychologie, k tomu suché dialogy (s hojně opakovanými otázkami dokolečka dokola), občasná zbytečná natvrdlost, ani záblesk humoru, žádná šťáva… Já vím, nemůže být každý Harry Bosch, ale vlažný vztah k hlavnímu hrdinovi vůbec nepodporuje prožívání příběhu naplno.
Důvod ke stržení další hvězdy je pestrá přehlídka iracionálního chování na všech frontách. Až příliš často jsem vrtěla hlavou nad tím, proč někdo (padouši nebo Raker) jedná v rozporu s logikou, pravděpodobností, selským rozumem či pudem sebezáchovy. David může bez následků pobíhat v bosý a polonahý v mrazivém počasí, obvykle ho zachraňuje jen z anusu klika, případně zlouny v potřebné chvíli postihne záchvat demence, slepoty, nahluchlosti atd.
Zápletka je kapku přitažená za skalp, s policií se při řešení zločinů zjevně nepočítá, leccos mě nepřekvapilo vůbec, něco trochu ano, zkrátka jsem od takto opěvované série čekala víc. Možná jí poskytnu další šanci, možná ne, vždyť knižní trh nabízí kvanta titulů, které mi sednou i bez boje. 55-60%

Elapheg

Kniha Hon na mrtvého byla moje první setkání s autorem. Začátek mě velmi zaujal a příběh Alexe se zdárně rozvíjel, střed knihy na mne byl dost drsný, ale nakonec jsem to zvládnul a konec mě dostal. Míra brutality je zde dosti vysoká, ale příběh je to dost originilní, i když taky zvrácený. Celkem se divím, že jsem to dal. Věděl jsem ale, že na konci mohu očekávat další zvrat stejně jako u Cobena a taky jsem se dočkal, konec jak vyšitý a za ten dávám plný počet hvězd. Alex Towne zmizí jako by se zem slehla a po pěti letech se na chviličku vynoří. Byl to skutečně on? Pakliže ano, proč se nevrátil domů a kde byl celou dobu? Na zodpovězění těchto otázek je naverbováno soukromé očko David Raker, který bude místy litovat, jaký že to vzal případ a vůbec netuší, do jakých míst ho pátrání zavede. David mi byl sypmatický. Příbeh místy dost drsný a ponurý až trochu zvrácený, což tak nemusím, ale až dostanu chuť na něco ostrého, určitě zkusím druhý díl, Údolí mrtvých. Doufám jen, že v dalších dílech nebude autor stupňovat brutalitu, myslím, že pro originalitu příběhu je to dosti zbytečné, příběh zaujme i tak. Harlan Coben je toho živým příkladem. Dávám pět hvězd.

bigben

Četla jsem až pozdější příběhy Davida Rakera, teď jsem se pustila do prvního dílu. Moc se líbil, bála jsem se, zajímavý příběh...jen ta nesmrtelnost DR je neuvěřitelná:-) takový James Bond, ale patří to k němu:-)

Sumatrae

Tohoto autora jsem uplne nahodou objevila minuly tyden na youtube pri ukazce z knihy Udoli mrtvych... Byla jsem napnuta jak struna, skvely prednes Igora Barese, miluju jeho hlas, a useknuty dej v tom nejlepsim zapricinili, ze jsem zacala patrat, kdo je Tim Weaver....nevim jak mi mohl uniknout z meho hledacku nadsence thrilleru a detektivek vseho druhu A uz mi v patek dorazil balicek vsech jeho knih :))) Nektere veci, musim souhlasit s edith79, byly pritazene za vlasy, ale nevim, zda prednes autora, sympaticky David, ktery je tak trochu jako nesmrtelna kocka, nebo ujeta idea hlavni zapletky....svizny styl psani, kde je vseho, az na obratnost a zivotnost hlavniho hrdiny a jinych kladnych postav, tak akorat... Zkratka uz se tesim na dalsi knizku :)

edith79

Musím se přiznat, že dlouho jsem ze žádné knihy nebyla tak na rozpacích jako z mého prvního setkání s Timem Weaverem a jeho hrdinou Davidem Rakerem. Na jedné straně lehce za vlasy přitažený děj, na můj vkus až moc bitek a honiček a méně detektivní práce a v neposlední řadě trochu překombinovaný konec, který mě po pravdě ani moc nepřekvapil. Na straně druhé to bylo tak napínavé a svižné a skvěle napsané, David velký sympaťák ( o jeho schopnostech akčního hrdiny se už asi nemá cenu rozepisovat) a mě to prostě strašně bavilo, takže zřejmě rozjíždím maraton s Timem Weaverem a těším se na další díly.

vnimat_Krasu

Můj první Raker. Fajn námět, prima thrillerovej tah na bránu, béčková pointa, která zřetelně odhaluje, co je Weaverova série ve skutečnosti zač. Zapomenutelná (ale poctivě vařená) zábava. PS: Český audioverzi tu podráží nohy unyle pomalej přednes Igora Bareše, kterej se tak zoufale nehodí k rutinnímu pageturneru.

Hanaluna

Opravdu čtivé, akční a spletité. Hlavní hrdina téměř nesmrtelný, ale v tomto pojetí mi to vůbec nevadila. Autor píše kvalitně, určitě přečtu další z jeho knih.

EliskaD

Hodně spletitý, přehnaný a těžko uvěřitelný příběh s naprosto nezlomným vyšetřovatelem. Ale proč ne? Kniha to byla od začátku až do samého konce čtivá, akční a hlavně také napínavá. A to je přesně to, co od thrillerů čekám. A ten závěr! Když už jsem myslela, že je po všem, přišlo naprosto překvapivé a šokující odhaleni. Super. Určitě sáhnu po dalších dílech. Těším se na další případy Davida Rakera i na to, do jakých svízelných situací se dostane příště.

Údolí mrtvých
Údolí mrtvých