Hon na mrtvého

Hon na mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375194/mid_hon-na-mrtveho-Wjw-375194.jpg 4 1345 357

David Raker série

PŘED ROKEM bylo nalezeno tělo Alexe Townea. PŘED MĚSÍCEM ho jeho matka viděla na ulici. PŘED TÝDNEM David Raker souhlasil, že ho vypátrá. NYNÍ si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal. Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli… mrtvého ve vraku auta. David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí. Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé. Raker brzy zjistí, že člověka můžou potkat i mnohem horší věci než je smrt.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , Mystery Press

Chasing the Dead , 2010

Hakate
28.11.2022 4 z 5

1. Díl a hned taková jizda na začátek. Série začíná opravdu zajímavým případem, svižně, akčně, plné zvratů, ano některé pasáže jsou předvídatelné, některé překvapivé, některé pasáže akční a svižné, někdy nás Tom zase nechá trochu vydechnout až trochu unudit, ale pak nastává pořádná jízda až do konce a vše pěkně západne. Neřekla bych, že je díl nějak překombinovan, naopak všeho tak akorát.
David mě zaujal a baví mě. Reálnost knížek nikdy neřeším, takže mi David jako takový trochu superman nevadí.
Skvělý začátek série.
S autorem a jeho stylem psaní jsem se už seznámila v jeho Ztracených střípcích, které byly také velmi povedené, na tuto sérii jsem se těšila a zatím mě nezklamala.

Luigi1
19.11.2022 5 z 5

To se čte samo.

VeruMalfoy
13.11.2022 4 z 5

Výborná kniha a skvělý děj. Knihu jsem poslouchala v audio verzi a byla namluvená opravdu výborně. Takže jsem se na další poslouchání vždy těšila. Jediné, co mě trošku štvalo, byla hlavní postava. Občas se David rozhodoval opravdu zvláštním způsobem a hrozně mu to trvalo….

luckykniznisvet
10.11.2022 4 z 5

Kniha byla velice čtivá a napínavá, plná akce a zvratů. Jen mi malinko přišlo, že zápletka byla ke konci už trochu překombinovaná a těžko uvěřitelná

DooFooS
31.10.2022 5 z 5

Ze začátku jsem se chvíli pral s pocitem, že takhle detektivka vypadat nemá, ale pak jsem to přijal jako fakt a začal se bavit. Hlavní hrdina je sice asi nesmrtelný, ale vše je napsáno tak, že mu to každou chvíli nevěřím. Stupňování napětí a jeho udržování má autor zvládnuto opravdu dobře. Příběh je překombinovaný, ale co se musí nechat je fakt, že všechny postavy jsou v knize představeny v průběhu a nakonci se neobjeví žadný nový záporák, jen byste to z té strany fakt nečekali. Za mě je to parádní oddechovka.

zd0981
19.10.2022 2 z 5

Spatlanina, postavy jednají chaoticky, bez rozumu a zjevného účelu. Hlavní hrdina snad ani nepřemýšlí, nebýt spisovatele, který mu vždy na poslední chvíli přihraje nějakého zachránce, tak se konce knihy nedožije (a serie by nevznikla.
Nevím, jestli v budu pokračovat v sérii, prý je to lepší, tak uvidím.

Prateri
20.09.2022 4 z 5

Pět, tři, čtyři hvězdičky - takové se u mne střídaly pocity při čtení Honu na mrtvého. Tak jsem udělala průměr. Některé momenty mne příliš nebavily, byly zdlouhavé, pak nastávají zvraty, že čtenář má co dělat, aby stačil tu melu pobrat.

Harmonika_one
30.08.2022 3 z 5

Omylem jsem začala 2. dílem a jsem za to ráda, protože tento první mě příiš nenadchl a kdybych začala jím, nejspíš bych neměla chuť přečíst další.
Úvod zaujme. Prostředek knihy zdlouhavý, kdy mi děj přišel chaotický, zamotaný až překombinovaný, místy absurdní. Kniha mě začala na 100 % bavit až od páté části (45. kapitola a dál) kdy děj začne být napínavý, odsejpá a nejde se od knihy odlepit. V závěru je vše vysvětleno, jednotlivé dílky skládačky do sebe zapadnou, není nouze o překvapivé zvraty.
Zkusím ještě jednu knihu... tento konkrétní díl na mě jako celek velký dojem neudělal.

boxas
18.08.2022 2 z 5

Kniha na mě bohužel velký dojem neudělala. Po roce se snažím vybavit si, o čem to vlastně bylo. Tak jen doufám, že další knihy série David Raker už tak rychle nezapomenu.

Turante
17.08.2022 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné, hlavní hrdina byl moc sympatický. Dějové zvraty, vzpomínky na minulost, moc dobré. A hlavního padoucha jsem teda neuhodla. Určitě se pustím i do dalších dílů série ;)

ElizPetrova
13.08.2022 2 z 5

Začátek příběhu vypadal docela slibně, místy měl pro mě až hororový podtón a byla jsem celkem i nadšená. Bohužel postupem času se vše rapidně zhoršilo, zamotávalo a příběh byl čím dál víc neuvěřitelnější. Hlavní hrdina zřejmě trpěl sebevražednými sklony, do všeho se vrhal nelogicky po hlavě, ale samozřejmě pokaždé se štěstím a téměř nadpřirozenými schopnostmi vyvázl. Motiv zločinu a výsledné rozuzlení příběhu byl už jen hřebíček do rakve. Každopádně autorovi dám ještě šanci, další díly by měly být kvalitnější, tak uvidíme.

ciaram
25.07.2022 4 z 5

audiobook - velmi dobře načteno Igorem Barešem
Teď k ději. Přiznávám, že to mělo spád, pozorně jsem poslouchala od první kapitoly, David mě chytil na udičku, a autor vymyslel zajímavou zápletku. Příběh se postupně rozbaloval a na některé odpovědi jsem si musela počkat až do poslední kapitoly. A teď malý kámen úrazu - David měl opravdu, ale opravdu obří dávku štěstí. A až tak úplně nesouhlasím s řešením. Rozumím důvodům, které autor předestřel, ale pro mě to je za hranou. Prostě šedá zóna. Proto 4 hvězdy. Ale rozhodně půjdu i do dalšího dílu.

Arlienen
23.07.2022 4 z 5

Toto je moje první kniha od autora a už teď vím, že je to vážně návyková četba. Knihu jsem měla přečtenou za necelý den. Nutilo mě to číst dál, jak to bylo napínavé.
David se mi jako postava líbil. Upřímně, jsem čekala, že se nedožije konce, protože si prošel dost ošklivými situacemi.....

gigi77
20.07.2022 5 z 5

Tak tohle mě opravdu bavilo. Doporučuji.
* Celou sérii různě přeskakuji a tento díl čtu až jako 9-tý v řadě a vůbec to nebylo napřekážku. První jsem četla Zlomené srdce, kterým si mě autor získal hned na začátku.
* Je to čtivé a má to spád. Vůbec jsem takové téma nečekala, zcela mě to pohltilo a místy děsilo. Jedná se o organizovaný skupinový zločin, takže snaha odhalit jediného viníka v průběhu četby nemá význam.
* David se až na kůži zaplete do ďábelského programu a jako vždy úspěšně vyvázne zraněný nejen po fyzické stránce.
* Poněkud se mi zdá nepravděpodobné, že by Marie neměla byť jen nepatrné pochybnosti o manželovi.

Forrest
17.07.2022

V minulosti jsem od autora četl knihu "Údolí mrtvých" a nebylo to špatné. Žádný zázrak, ale nikoli špatné. Ovšem Hon na mrtvého jsem v půlce odložil.
Pro mě dost nereálné situace a překombinovaný děj. Těžce jsem se knihou prokousával a tím i dost nudil. Ale mnohým se může líbit. Nic proti gustu ale proti např. panu Peteru Jamesovi nic-moc.

mi-380
14.07.2022 3 z 5

Audiokniha: Igor Bareš nasazuje od první věty hrobový tón, tady se asi nedá očekávat občasné humorné odlehčení.
A opravdu ne, ani jednou. Autor svého novináře promění v úspěšného pátrače, ale to mu nestačí. Jeho vývoj pokračuje, přichází rodinná tragédie a David se transformuje do tvrdého chlapa, smrtelně nebezpečného, téměř supermana, co se ze všech nebezpečí vykroutí (a je jich jako ve třech akčních blockbusterech dohromady) a úvodní záhadná šaráda přechází do řádění srovnatelného s výbuchem supernovy.
65 % (aktuálně 1051 hodnotících s průměrem 80 %).

Na okamžik jsem se zahlédl v koupelnovém zrcadle a nelíbilo se mi, co za člověka z něj hledí. Ale věci se změnily. Já se změnil. Teď už jsem se nemohl vrátit k tomu jaký jsem byl dřív, o to se postarali.

Babo
07.07.2022 4 z 5

Moje první kniha od T.Weavera a řekla bych,že se dalo. Sice jsem čekala jiné rozuzlení a nakonec šlo zase o psychopaty ,ale mělo to spád a to jsem potřebovala. Žádné moc přemýšlení,jen se nechat unášet dějem.

wooloong
22.06.2022 3 z 5

Tenhle díl jsem začala číst jako ebook v autobuse RegioJetu. Na trase z Prahy do Písku jsem stačila učíst asi 70 stránek. Napnutá jak kšandy jsem si okamžitě sehnala audioknihu a zbytek knížky doposlouchala. Popravdě, ta první asi třetina knihy byla nejzajímavější, protože se týká především záhady zmizelého a objevivšího se Alexe. Ten zbytek už byl standardní thriller se spoustou honiček, Raker je prostě superman, co navzdory mnoha zraněním se znovu zvedá a bojuje jak lev (nechápu tu zálibu mnoha spisovatelů neustále týrat své hlavní hrdiny), Legie je totálně zvrácený šílenec (co se asi honí hlavou autorovi, který ho stvořil). No a pak ten finální zvrat, k němuž můžeme najít indicie i v průběhu předchozího děje. Za zápletku (i když těžko uvěřitelnou) tři hvězdy.

ArwenAragorn
18.06.2022 5 z 5

80 %

Přečetla jsem thriller podruhé a přestože je tam velmi překvapivý závěr, nezdá se mi zas tak úžasný. Trochu moc překombinované. I tak na pět * dosáhne a doporučím ho.

snimcibdim
15.06.2022 2 z 5

Začátek byl hodně slibný, anglicky střízlivý, nicméně postupně se z toho vyklubala za vlasy přitažená vykloubenost jak z pera senzacechtivého amíka snažícího se vlichotit nějaké filmové produkci - jak je bohužel v tomto žánru běžné.
Závěr ale překvapil, a jako audio se to poslouchalo dobře - on Igor Bareš by dokázal poutavě podat i atlas anatomie.