Hon na mrtvého

Hon na mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366461/bmid_hon-na-mrtveho-p73-366461.jpg 4 1354 357

David Raker série

PŘED ROKEM bylo nalezeno tělo Alexe Townea. PŘED MĚSÍCEM ho jeho matka viděla na ulici. PŘED TÝDNEM David Raker souhlasil, že ho vypátrá. NYNÍ si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal. Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli… mrtvého ve vraku auta. David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí. Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé. Raker brzy zjistí, že člověka můžou potkat i mnohem horší věci než je smrt.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Chasing the Dead , 2010

bigben
20.05.2021 4 z 5

Četla jsem až pozdější příběhy Davida Rakera, teď jsem se pustila do prvního dílu. Moc se líbil, bála jsem se, zajímavý příběh...jen ta nesmrtelnost DR je neuvěřitelná:-) takový James Bond, ale patří to k němu:-)

Sumatrae
18.05.2021 5 z 5

Tohoto autora jsem uplne nahodou objevila minuly tyden na youtube pri ukazce z knihy Udoli mrtvych... Byla jsem napnuta jak struna, skvely prednes Igora Barese, miluju jeho hlas, a useknuty dej v tom nejlepsim zapricinili, ze jsem zacala patrat, kdo je Tim Weaver....nevim jak mi mohl uniknout z meho hledacku nadsence thrilleru a detektivek vseho druhu A uz mi v patek dorazil balicek vsech jeho knih :))) Nektere veci, musim souhlasit s edith79, byly pritazene za vlasy, ale nevim, zda prednes autora, sympaticky David, ktery je tak trochu jako nesmrtelna kocka, nebo ujeta idea hlavni zapletky....svizny styl psani, kde je vseho, az na obratnost a zivotnost hlavniho hrdiny a jinych kladnych postav, tak akorat... Zkratka uz se tesim na dalsi knizku :)

edith79
18.05.2021 4 z 5

Musím se přiznat, že dlouho jsem ze žádné knihy nebyla tak na rozpacích jako z mého prvního setkání s Timem Weaverem a jeho hrdinou Davidem Rakerem. Na jedné straně lehce za vlasy přitažený děj, na můj vkus až moc bitek a honiček a méně detektivní práce a v neposlední řadě trochu překombinovaný konec, který mě po pravdě ani moc nepřekvapil. Na straně druhé to bylo tak napínavé a svižné a skvěle napsané, David velký sympaťák ( o jeho schopnostech akčního hrdiny se už asi nemá cenu rozepisovat) a mě to prostě strašně bavilo, takže zřejmě rozjíždím maraton s Timem Weaverem a těším se na další díly.

vnimat_Krasu
16.05.2021 3 z 5

Můj první Raker. Fajn námět, prima thrillerovej tah na bránu, béčková pointa, která zřetelně odhaluje, co je Weaverova série ve skutečnosti zač. Zapomenutelná (ale poctivě vařená) zábava. PS: Český audioverzi tu podráží nohy unyle pomalej přednes Igora Bareše, kterej se tak zoufale nehodí k rutinnímu pageturneru.

Hanaluna
11.05.2021 4 z 5

Opravdu čtivé, akční a spletité. Hlavní hrdina téměř nesmrtelný, ale v tomto pojetí mi to vůbec nevadila. Autor píše kvalitně, určitě přečtu další z jeho knih.

EliskaD
01.05.2021 4 z 5

Hodně spletitý, přehnaný a těžko uvěřitelný příběh s naprosto nezlomným vyšetřovatelem. Ale proč ne? Kniha to byla od začátku až do samého konce čtivá, akční a hlavně také napínavá. A to je přesně to, co od thrillerů čekám. A ten závěr! Když už jsem myslela, že je po všem, přišlo naprosto překvapivé a šokující odhaleni. Super. Určitě sáhnu po dalších dílech. Těším se na další případy Davida Rakera i na to, do jakých svízelných situací se dostane příště.

Angelluss
18.04.2021 5 z 5

Kdyby tu byla možnost deseti hvězd, tak příběhům Davida dám 11 hvězd. Tim Weaver patří mezi top autory a na Davida Reakera nedám dopustit. Napětí, akce, psychologie a ke konci každého dílu i dojetí včetně nečekaných zvratů.

Katania
14.04.2021 5 z 5

David si mě ihned získal a už se nemůžu dočkat až se pustím do dalšího dílu!

JaniMa
14.04.2021 3 z 5

Jsem ráda, že jsem četla dříve Údolí mrtvých (2.díl série), protože tato kniha by mě nepřesvědčila sáhnout po pokračování série.
Líbil se mi námět. Vlastně celý začátek příběhu se zdál slibný. Kniha zklamala hlavně v druhé, akčnější, polovině a neodložila jsem ji jen proto, že jsem už měla přečtený druhý díl. Přišlo mi, že některé věci do sebe nezapadají, nejsou logické. Postavy předvídají vývoj událostí, aniž by k tomu měly důvod (informace), a někdy je jejich chování dost nepravděpodobné. Je těžké nechat se vtáhnout do dění. Závěr se mi líbil, ale můj dojem z knihy jako celku už napravit nedokázal. Škoda. Teď nevím, jestli má cenu otevírat třetí knihu.

SimonaP
20.03.2021 3 z 5

Knížka ze začátku zdlouhavá, chytlo mě až posledních 100 stran. A to je na dobrou knížku málo.

BlackBlade
15.03.2021 2 z 5

Také se připojím ke kritice, protože tolik nelogických "seků" v závěru knihy na farmě Lazar jsem prostě nepobral a chtěl s tím už fakt seknout. Nechci psát spoilery... Nakonec jsem to doposlouchal (nic lepšího jsem zrovna staženo neměl a to tu knihu zachránilo).
Naštěstí mají další knihy lepší hodnocení, tak zkusím pokračování a soukr. detektiv David Raker dostane ještě šanci. Nebo spíše autor Tim Weaver ;)

Nelička
11.03.2021 5 z 5

No to bylo něco! Knížku jsem přečetla za 3 (!!!) pracovní dny. Nemohla jsem se odtrhnout. Chvílema jsem se dost bála (vlastně skoro pořád), ale musela jsem číst a dál. Za začátku mi styl psaní připadal lehce zmatečný a moc jsem nevěděla, která bije. Postupně jsem si vyhodnocovala ne/důležitý věty a popisy a do knížky se začetla... Ve výsledku fakt parádní čtení...Určitě budu číst další!

85098211
08.03.2021 5 z 5

(audiokniha)
Ke mně se tato kniha ve své audiopodobě nedostala jako první ze série s Davidem Rakerem, ale až jako pátá v pořadí. Možná i proto jsem si v předchozích případech už stihla na autorův styl psaní zvyknout a jeho hlavního hrdinu oblíbit? ;-) Netuším, zda to je ten pravý důvod, nicméně mně se líbila i tato kniha, kde se s Davidem teprve seznamujeme a kde se toho hodně dozvíme také o jeho zemřelé manželce Derryn. Tato skutečnost mi však nevadila, právě naopak - domnívám se, že byla důležitá pro pochopení Davidova způsobu života a vůbec jeho celého uvažování. Dokonce bych řekla, že je tento úplně první případ jiný než ty následující. David sice pátrá po zmizelé osobě, což se stává jeho pracovní náplní, ale jinak je celý příběh vystavěný odlišně od těch dalších. Samozřejmě je možné, že je to jen můj pocit? Celé pátrání je zajímavé a také dost zamotané. A konec knihy mne doslova dostal do kolen! ;-) Takový zvrat jsem opravdu nečekala a předpokládám, že ani nikdo jiný... Víc už ale prozrazovat nebudu, knize dávám plný počet a na další setkání s Davidem Rakerem se budu zase těšit :-).

ollinka1989
03.03.2021 1 z 5

Když jsem knihu asi před 2 lety četla, dala jsem ji velice nízké hodnocení, s tím, že se do dalších dílů pouštět nebudu. No, za nízkym hodnocením prvního dilu si stojím, knížka nezajímavá, nudná, bez většího vzrušení z akce. Každopádně jsem se k dalším dílům dostala a to je úplně jiná, další díly jsou zajimave, napínavé a pro mě i určitě ctive, nemám ještě komplet všechny díly, ale určitě si chybějící dokoupim.

Péťa1950
25.02.2021 3 z 5

Nesmrtelný David, moc neuvěřitelných scén, vraždy jako nutnost, tentokrát mi vše přišlo příliš přehnané.

micha-ella
14.02.2021 2 z 5

Tady je tolik kladných a pochvalných ohlasů a mě to vůbec nebavilo. Nevěrohodné, přehnané, zmatené.

skipiii
25.01.2021 3 z 5

Moje první kniha od autora. Děj napínavý a námět zajímavý, konec mě překvapil, ale nenadchlo mě tak, jak jsem čekala a další knihy si rozmyslím.

Dopi70
24.01.2021 4 z 5

Jsem možná příliš kritický, ale na 5 hvězd to není. Nelze pominout některé zjevné nesmysly,.jako např. snímání otisků prstů z fotografie, která mezitím prošla desítkami rukou, než ji předali na forenzní. Rozhodně budu ale pokračovat ve čtení série, zápletka byla dobrá. A ještě jedna věc mi vadila, a to jak se Raker vždy rozhodil,.kdykoliv se někdo zmínil o jeho nebožce. Snad už v dalších dílech bude psychicky odolnější.

Jenny055
22.01.2021 5 z 5

Moja prvá kniha od Tima Weavera. Čítala sa ľahko, hlavný hrdina bol sympatický a záver ma naozaj prekvapil, takže dám šancu aj ďalšiemu dielu.

Avila
21.01.2021 4 z 5

Tak jsem se konečně dostala k prvnímu dílu série s Davidem Rakerem.
A na první díl to je hodně slušně napsaná kniha. Skvěle vymyšlená zápletka, sympatická hlavní postava ( i když jak se zdá nezničitelná...)
Kniha se dobře četla, napětí nechybělo a rozuzlení bylo překvapivé. Jen konec mi přišel trošku zdlouhavý a určité pasáže lehce přehnané.