Hon na mrtvého

Hon na mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366461/bmid_hon-na-mrtveho-p73-366461.jpg 4 1345 357

David Raker série

PŘED ROKEM bylo nalezeno tělo Alexe Townea. PŘED MĚSÍCEM ho jeho matka viděla na ulici. PŘED TÝDNEM David Raker souhlasil, že ho vypátrá. NYNÍ si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal. Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli… mrtvého ve vraku auta. David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí. Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé. Raker brzy zjistí, že člověka můžou potkat i mnohem horší věci než je smrt.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Chasing the Dead , 2010

tygřík2
06.10.2021 3 z 5

Zase taková pecka, jak inzerují na obale, to nebyla. Ale četlo se to pěkně, hladce a svižně. Tři a půl, řekla bych, ale nemám půlhvězdy.

Timkim
18.09.2021 4 z 5

Audiokniha. Začátek mě nikterak nechytl, až když začal objevovat souvislosti, bylo to lepsi. Děj dobrý, mělo to spád, vývoj postav včetně hlavní v pořádku. Rozuzlení překvapivě, ale v jednu chvíli jsem začal fandit "druhé straně", vždyť to mysleli dobře.
Na můj vkus sice dost náboženský, ale bez toho by to nemělo smysl.

PetK
04.09.2021 3 z 5

Nějak jsem se nedokázala zaposlouchat a udržet pozornost. Proto jsem se pak i trochu ztrácela v postavách. To přičítám i sobě, ale zkrátka mě příběh až tak nevtáhnul. Ale zkusím dát určitě šanci druhému dílu.

Pavlína2019
03.09.2021 5 z 5

Můj oblíbený autor. Četla jsem již více pokračování - teď jsem se dostala k této první knize. Možná, že jsou další knihy lepší. Možná tím, že o hlavním hrdinovi víme už víc. Možná někomu více sednou další témata knih... Mě se líbí. A doporučuji!

Irika
02.09.2021 4 z 5

Napínavé dovolenkové čtení, hodně postav a souvislostí, ale nakonec to všechno do sebe zapadlo. I když nějaké otázky mi tam zůstaly, thriller se mi moc líbil a dám se na další díly.

Verida
02.09.2021 4 z 5

Moje první setkání s autorem a hned se stal mým oblíbencem. Příběh má skvělou zápletku,sympatickou hlavní postavu a umí vtáhnout do děje .

ninano
27.08.2021 4 z 5

Musím souhlasit s některými z předchozích komentářů. Skvělý úvod, dobrý nápad, ale pokračování je trochu překombinované. Škoda.

Janaves
25.08.2021 4 z 5

Napínavé čtení. Teď se chystám na knihu Nikdo není doma.

iv.ča
24.08.2021 5 z 5

Už nevím, co bych na tohohle spisovatele napsala za chválu. Promyšlený příběh, skvěle se to čte. Úplně to vidím před sebou jako film. Jen tak dál.

playada
15.08.2021 2 z 5

První třetina knížky zajímavá , zbytek bych dala autorovi k přepracování. Už jsem se lekla, že jsem natvrdlá, ale je nás tady víc, co jsme to nepobrali... Takže ufff, ještě na tom nejsem tak špatně.

jaroiva
09.08.2021 3 z 5

Začátek mě chytnul a vypadal slibně. Bohužel to nevydrželo do konce knihy v tomto duchu a pokračovalo to už poměrně tuctovou detektivkou i když se zajímavým nápadem.

mataj
24.07.2021 4 z 5

Kniha napínavá a čtivá, i když zápletka možná trochu překombinovaná. David Raker mi zatím nepřirostl zvlášť k srdci, nicméně dalším dílům dám šanci.

hedvikasylar
21.07.2021 4 z 5

Pět hvězdiček má ode mě jen málo autorů, například Stieg Larson. Ale Tim Weaver má ode mě 4 a to není špatné. Napínavé, čtivé a zábavné. Ne přehnaně drastické.

Danilla
21.07.2021 4 z 5

Mé první setkání s autorem. Kniha nebyla úplně špatná ale místy opravdu jen těžko uvěřitelná. To že David Raker postrádá pud sebezáchovy, mně bylo hned jasné.
Zápletka byla v pohodě, kniha se dobře četla, což jsem fakt moc ráda, protože jsem si aktivně koupila celou sérii s Davidem najednou.

Minnie85
16.07.2021 4 z 5

Tahle kniha budila trochu rozpaky. Děj je hodně přitažený za vlasy, o tom není třeba polemizovat, ale všechno mělo tak rychlý a svižný spád, že se mi to prostě četlo dobře a ve finále mě to fakt bavilo. Určitě se chystám i na další pokračování.

Silencia
11.07.2021 4 z 5

Bylo to jednoduché, čtivé, možná trochu nereálné, ale mě to bavilo. Hlavně ty reálně popsané pocity strachu, nevědomí a bezmoci ve chvílích nebezpečí. To v jiných detektivkách nebývá.

Agatha84
02.07.2021 1 z 5

Hledala jsem nového autora k odpočinkové četbě....Weaver to však rozhodně nebude. Takovou překombinovanou slátaninu jsem už dlouho nečetla .

andrea7191
28.06.2021 3 z 5

Příběh je zajímavý, ale čím dál tím více mi přišel těžko uvěřitelný. Hlavní hrdina je emočně plochý, bez zjevných charakterových rysů. Tak trochu "robotí" osobnost. Sem tam je sice vidět jakýsi emoční základ (viz. manželka), ale to je asi tak všechno. Příběhu to dává takový plochý nádech a to je škoda.

Metla
10.06.2021 3 z 5

„Hon na mrtvého“ má pro mou maličkost dva poměrně zásadní problémy. David Raker byl na můj vkus nemastný, neslaný, bez chuti a zápachu. Prostě tvrdohlavý vdovec: miloval svou ženu a věci dotahuje až do konce, bez ohledu na vlastní bezpečí, žádná hlubší psychologie, k tomu suché dialogy (s hojně opakovanými otázkami dokolečka dokola), občasná zbytečná natvrdlost, ani záblesk humoru, žádná šťáva… Já vím, nemůže být každý Harry Bosch, ale vlažný vztah k hlavnímu hrdinovi vůbec nepodporuje prožívání příběhu naplno.
Důvod ke stržení další hvězdy je pestrá přehlídka iracionálního chování na všech frontách. Až příliš často jsem vrtěla hlavou nad tím, proč někdo (padouši nebo Raker) jedná v rozporu s logikou, pravděpodobností, selským rozumem či pudem sebezáchovy. David může bez následků pobíhat v bosý a polonahý v mrazivém počasí, obvykle ho zachraňuje jen z anusu klika, případně zlouny v potřebné chvíli postihne záchvat demence, slepoty, nahluchlosti atd.
Zápletka je kapku přitažená za skalp, s policií se při řešení zločinů zjevně nepočítá, leccos mě nepřekvapilo vůbec, něco trochu ano, zkrátka jsem od takto opěvované série čekala víc. Možná jí poskytnu další šanci, možná ne, vždyť knižní trh nabízí kvanta titulů, které mi sednou i bez boje. 55-60%

Elapheg
07.06.2021 5 z 5

Kniha Hon na mrtvého byla moje první setkání s autorem. Začátek mě velmi zaujal a příběh Alexe se zdárně rozvíjel, střed knihy na mne byl dost drsný, ale nakonec jsem to zvládnul a konec mě dostal. Míra brutality je zde dosti vysoká, ale příběh je to dost originilní, i když taky zvrácený. Celkem se divím, že jsem to dal. Věděl jsem ale, že na konci mohu očekávat další zvrat stejně jako u Cobena a taky jsem se dočkal, konec jak vyšitý a za ten dávám plný počet hvězd. Alex Towne zmizí jako by se zem slehla a po pěti letech se na chviličku vynoří. Byl to skutečně on? Pakliže ano, proč se nevrátil domů a kde byl celou dobu? Na zodpovězění těchto otázek je naverbováno soukromé očko David Raker, který bude místy litovat, jaký že to vzal případ a vůbec netuší, do jakých míst ho pátrání zavede. David mi byl sypmatický. Příbeh místy dost drsný a ponurý až trochu zvrácený, což tak nemusím, ale až dostanu chuť na něco ostrého, určitě zkusím druhý díl, Údolí mrtvých. Doufám jen, že v dalších dílech nebude autor stupňovat brutalitu, myslím, že pro originalitu příběhu je to dosti zbytečné, příběh zaujme i tak. Harlan Coben je toho živým příkladem. Dávám pět hvězd.