Hon na mrtvého

Hon na mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366461/bmid_hon-na-mrtveho-p73-366461.jpg 4 1345 357

David Raker série

PŘED ROKEM bylo nalezeno tělo Alexe Townea. PŘED MĚSÍCEM ho jeho matka viděla na ulici. PŘED TÝDNEM David Raker souhlasil, že ho vypátrá. NYNÍ si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal. Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli… mrtvého ve vraku auta. David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí. Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé. Raker brzy zjistí, že člověka můžou potkat i mnohem horší věci než je smrt.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Chasing the Dead , 2010

petraj30
14.04.2023 4 z 5

Tohle byl nevšední zážitek, ovšem nevím jestli byl negativní nebo pozitivní.
Bylo to velmi čtivé a o napětí nebyla nouze. Nicméně tu bylo hodně jmen, ve kterých jsem se ztrácela, víc akčních scén, než je zdrávo a nechutné praktiky. Už jsem si zvykla, že hlavní hrdina je naprosto nepřemožitelný nebo ze všeho vyvázne obrovskou shodou náhod, ale tady ty náhody byly až do očí bijící.
A hlavní pachatel...to jako vážně? Ale no tak. To už byla tak trochu parodie. Spíš úsměvné než šokující.
Nicméně hlavní hrdina byl velký sympaťák a celkový příběh i přes tu neuvěřitelnost byl velmi zajímavý. Myslím, že další díly budou ještě lepší, proto si je nenechám ujít.

rafan65
09.04.2023 5 z 5

Je pravda že jsem do poloviny knihy měl docela problém z orientací v ději. Některé pasáže mě docela zamotaly hlavu. Potom se děj úžasně rozjede a závěrečné rozuzlení je neskutečné. Tato kniha je určitě dobré čtení pro milovníky napětí a zamotaných zápletek. Je pravda že hlavní hrdina je chvílemi až nesmrtelný, měl jsem dojem že pokud spadne do černé díry tak stejně nebezpečí unikne ale to do knihy tohoto žánru asi patří.

tess.de.veles
31.03.2023 4 z 5

Do 348. stranky jsem tu knihu povazovala zatim za tu nejslabsi, co autor napsal....ALE PAK SE VSE ZMENILO...a nastal presne TEN MOMENT, TEN ZVRATOVY OKAMZIK....a ja pochopila, cim svou prvotinou autor zaujal.... :-)

santa1212
11.03.2023 3 z 5

Dobrý start série. Chvílemi mi knížka přišla už příliš natahovana, ale celkově dobré čtení (poslech) a takový lehce nadprůměrný thriller.

katallinka
10.03.2023 4 z 5

Napínavé od začátku do konce. Některé zvraty jsem absolutně neodhadla! Takže obrovské nadšení a v sérii budu určitě pokračovat. 4,5*

dasa8349
09.03.2023 5 z 5

Nezklamala. Už se těším na Nářek drozda.

Sati
02.03.2023 4 z 5

Napínavé už od začátku, příběh vyvolával spoustu emocí od dojetí až po vztek, od poloviny jsem si myslela, že dál to bude už jenom nuda, ale přišel opravdu nečekaný zvrat, knihu určitě doporučuji i když námět není nijak zvlášť originální

renefer
02.03.2023 2 z 5

(SPOILER) Opravdu nechápu vysoké hodnocení. David je totální kretén, s prominutím, vyhrožují mu smrtí a on si ani nezamkne vchodové dveře? Od podezřelého zjistí, kde má hledat hnízdo zlosynů a najede si tam v plné parádě aniž by řešil, že se to přece dávno už museli dozvědět. V každé kritické situaci pustí zbraň a začne škemrat. Opravdu netuším, kdo je cílová skupina pro tento typ knih, já to nejsem, strašně jsem se u toho rozčilovala a kdyby bylo po mém, jako prvního bych odpráskla Davida.

mirinda973
28.02.2023 3 z 5

V mém případě poslechnuto jako audiokniha v podání Igora Bareše, na jeho pomalý a chvilkami až uspávající hlas jsem si musela chvilku zvykat, ale dalo se....

Moc nemusím tyhle superhrdiny jako je David, který má už už na kahánku, ale vždycky se z toho nějak dostane. Každopádně konec velmi nečekaný a překvapivý. I díky němu se pustím i do dalších dílů.

Šárka88
08.02.2023 4 z 5

Audiokniha v podání Igora Bareše je průměrným thrillerem. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na pomalejší předčítání, občas jsem se i ztratila v ději. Někdy mi připadalo, že David na jeho myšlení byl až někdy pomalejší a někdy moc chytrý. Konec celkem překvapivý, určitě poslechnu další díly.

TerezaaBaarova
03.02.2023 3 z 5

Slyšela jsem, že série s Davidem Rakerem je boží...První díl byl lehký, zvláštní, Raker se připletl všude, kam mohl... Oceňuji, že to není prvoplánový policajt s problémy s alkoholem! Píšu tuto recenzi s odstupem a po přečtení druhého dílu! Komu se bude zdát tento díl fakt suchej, vydržte! Druhý je pecka! Oblíbila jsem si Davida i jeho zvláštní povahu!

work
01.02.2023 1 z 5

Co k tomu říci? Hon na mrtvého má v podtitulu "Někdy vás může potkat osud horší než smrt". Pokud tím autor myslel čtení této knížky, tak asi jo.
Tedy - abych nebyl nespravedlivý - první polovina je vynikající. Když je Raker v pátracím módu a pomalu nachází nová vodítka a stopy, je to parádní. Jako je u Weavera obvyklé, ubíhá to pomalu leč napínavě a čte se to jedním dechem. Dokonce jsem si zahrával s myšlenkou, že tohle je zatím nejlepší autorova knížka, co jsem kdy četl. Pět hvězdiček by nestačilo. Pak ale naneštěstí Raker přepne do akčního módu (to on obvykle dělává) a z dobré detektivky se stane slepenec absurdních situací, absurdních dialogů, zcela zcestného chování všech postav (záporné nevýjimaje). Možná to psal Weaver v nějakém opojení? No a pak přijde poslední část, vysvětlovací. A taky pokus o senzační zvrat. Ani jedno nefunguje a jak jsem si v první polovině přál, aby to neskončilo, tady jsem si přál, aby to autor už konečně utnul, než ho nedejbože napadne ještě něco dalšího.
A ještě něco: z uvedených 384 stran minimálně 80 zabere Rakerovo kvílení po Derryn, přemítání o Derryn, flashbacky Derryn, a dokonce i záporáci jsou na ni podivuhodně fixovaní. Je mi líto, ale Weaver umí psát lépe...

ElikaS
31.01.2023 4 z 5

Knížku hodnotím trochu s odstupem a musím říct, že mám vcelku problém vybavit si, o čem vůbec byla. To se mi většinou nestává a rychle si knížky připomenu. Takže knížka ve mě žádný velký dojem evidentně nezanechala, i tak dám ale dalšímu dílu někdy v budoucnu šanci.

BaPe895
28.01.2023 4 z 5

Zajímavý nápad a velmi dobrý autorův styl rovná se solidní thriller.

HynekBee
11.01.2023 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Děj přitažlivý, nemohl jsem se od toho odtrhnout.

Na čtený přednes panem Barešem jsem si musel ze začátku zvykat, ale pak bez problémů.

mcabr
03.01.2023 5 z 5

Tak tohle bylo super. spád, napětí.

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Vypadá to, že budu muset sesbírat celou sérii... :D Naprostá pecka, mělo to všechno co mělo mít, bylo to propletené, akční, mělo to úplně vše včetně zvratu na konci. Těším se na další díly!

martineknatasa
30.12.2022 5 z 5

Kniha se krásně čte, těším se na další díly. Přečtěte si, nebudete zklamáni.

Swissman
25.12.2022 4 z 5

Autor píše čtivě a první díl této série je asi nejakčnější. A to je problém. Té akce je za mě zbytečně moc. Příběh by se dal klidně o padesát stránek zkrátit a nic by se nestalo. S koncem se musí každý popasovat sám, mně se tak úplně nelíbil. Nicméně jsem byl rozhodnut, že do dalšího dílu určitě půjdu.

Lena78537
20.12.2022 3 z 5

Začátek knihy byl skvělý. Říkala jsem si, že to bude povedená detektivka, která se bude číst sama a naplní moje očekávání. Námět velmi zajímavý. Postupem se u mě ale pocity střídaly jako na kolotoči. Nakonec se příběh stal jen těžko uvěřitelným a z hlavního hrdiny Superman. Snad si spravím chuť dalším dílem, jak slibují další hodnocení.