Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290692/bmid_bez-slitovani-EPE-290692.jpg 4 856 237

David Raker série

Když Leonard Franks se svou ženou Ellie opustí hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní Dartmooru, všechno se zdá být dokonalé. Jenomže pak se jejich sen roztříští na kusy. Jednoho pozdního březnového odpoledne vyjde Leonard z domu, aby přinesl dříví na topení – a už se nevrátí. O devět měsíců později je stále ještě nezvěstný. Policejní vyšetřování uvázne na mrtvém bodě, a tak se Ellie s rodinou obrátí na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po zmizelých osobách. Nic jej ale nemůže připravit na to, co brzy zjistí. Za Franksovým zmizením se totiž skrývá hrozivé tajemství, pohřbené tak hluboko, že jej neměl nikdy nikdo objevit. Když Raker začne celou pavučinu lží pomalu rozplétat, ocitne se v nebezpečí nejen on, ale také všichni, na nichž mu záleží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Mystery Press

Fall From Grace , 2014

iveta3689
30.01.2023 3 z 5

Četla se mi hůř, než ostatní. Pomaleji plynula, nenašla jsem si vztah k postavám. Ale není špatná, jen ve srovnání s ostatní bude na žebříčku níž.

BaPe895
28.01.2023 4 z 5

Další z velmi dobrých knih ze série s Davidem Rakerem.

bigben
23.01.2023 5 z 5

Starý dobrý David Raker, neohrožený dobrodruh...vlastně klasika, příběh, který se rozmotává až ke konci a vždycky mívá překvapivé rozuzlení. Už se těším na další díly:-)

martineknatasa
22.01.2023 5 z 5

Opět - pěkné, skvělé, napínavé, prostě bomba. Líbilo se mi to moc.

Swissman
25.12.2022 5 z 5

Napínavé a temné. Způsob zmizení Leonarda Frankse mě dostal. Nechci psát spoiler, ale tohle by mě nenapadlo. Zase bichle jako hrom, ale těch 512 stran uteklo jako voda. Jen ty moje rána v práci, jsou trochu krušnější ;-)

Hakate
06.12.2022 5 z 5

Další, tedy 5. díl série za mnou a opět skvělý.
Tě tentokrát mi kniha přišla zbytečně dlouhá a natažená. Zápletka opět pěkně propracovaná, se zajímavým rozuzlením, opět některé části předvídatelné, některé překvapivé. Opět plné rozvláčné a vše opět do sebe skvělé západne. Opět skvělé odpočinkové čtení a dobrá krimi.

Luigi1
19.11.2022 5 z 5

Velice pěkně napsané.

VeruMalfoy
13.11.2022 4 z 5

Člověk by si myslel, že po tolika knihách v sérii si už na chování hlavní postavy zvykne. Nezvykne. David občas dělá naprosto nesmyslná rozhodnutí a zbytečné chyby. I tak ale musím tuto knihu počítat mezi ty lepší. Zápletka se mi moc líbila a konečné odhalení také. Bylo zajímavé mít pro změnu spolupracující policistku na své straně. Čtení jsem si moc užila.

Monns
12.11.2022 5 z 5

Opět spokojená, zápletka nezklamala. Byla jsem zvědavá, kdy to do sebe vše zapadne, vůbec mě nenapadlo, jak by to mohlo skončit.

uzivatel99514
10.11.2022 4 z 5

Tuhle sérii jsem objevil Stínem ve dveřích a protože jsem chtěl sledovat osudy postav od počátku, dávám si to nyní popořadě. Aktuálně jsem u Bez slitování. Baví mě napětí, barvitý popis. Co mě opakovaně zklamává je překlad. Neustálé "odskakování dveří z rámu" nebo dokonce "nacházelo se bistro, v němž se nacházely..." Překlad je špatný. Chápu, že to není lehká práce, ale autorka překladu by si měla s větami víc vyhrát. Je to toporné a musím hodně odpouštět. Asi jsem náročný. Co se týče autora, občas je hodně fantasta - v tomto díle třeba David na vřesovišti po tmě kope holýma rukama jámu "přes metr hlubokou"... no, to asi těžko. Nevadí mi dějová fantazie, ale technické nebo logické nesmysly mi vadí. Nicméně vše odpouštím za napětí a poutavost.

DooFooS
31.10.2022 5 z 5

Pátá kniha se opět vrací ke standardu. Opět tu máme příběh, který je překombinovaný, ale ne přitažený za vlasy. Hlavní hrdina je stále stejný srdcař, který nejdříve jedná a pak přemýšlí, ale nakonec mu to vždycky dojde a dostaví se i štěstí. Opět parádní oddechovka, kde nechybí skvěle sepsané napětí a dopředu neodhadnutelné rozuzlení.

Lenča727
28.10.2022 4 z 5

Tim Weaver je prostě skvělý:-) Tahle knížka se mu zase povedla.Zmizelý policejní šéf v důchodu, jeho dcera (taky policajtka nemající jinou možnost než najmout si k hledání Rakera, který jí v minulosti dost hýbal žlučí),milovaná manželka, tajná milenka a kolegové netušící,co byl (nebo je?) jejich šéf zač…Čte se to skvěle a závěr je nečekaný?

Jenny055
25.08.2022 5 z 5

Počúvam celú sériu a Igor Bareš číta výborne. Ako píše Mataj, aj mne sa zdalo, že frázu "a pak mi to došlo" používa autor príliš často, ale buďme radi, že to Davidovi došlo, aspoň sme sa trochu posunuli :-). Kniha ma bavila.

85098211
17.08.2022 5 z 5

(audiokniha & malé spoilery)
Jako obvykle jsem se na další případ Davida Rakera moc těšila a tentokrát jsem byla doslova nadšená! :-) Autor totiž dokonale umí vytvořit správné napětí, aby ho nejenže dokázal zachovat, ale dokonce i místy stupňovat až na hranici snesitelnosti ;-). David je hned na začátku knihy pověřen vyšetřit záhadné zmizení Leonarda Frankse, který jednoho březnového dne odešel pouze do kůlny, aby donesl dřevo - a od té doby ho už nikdo nespatřil... Na Davida se s prosbou o pomoc obrací jeho dospělá dcera, policistka, která má již sama dvě děti. A potom je zde další dějová linka, která souvisí s psychiatrickou léčebnou - a jak se ukáže (i když až po hodně dlouhé době), osoby s ní spjaté mají něco společného i s Franksem a jeho zmizením. A nejen to, do případu zasahuje spousta dalších postav, aby se nakonec všechny střípky poskládaly do jednoho celku a každý z nich zapadl na to svoje správné místo ;-).
Interpretace audioknihy v podání Igora Bareše je vynikající a k případům Davida Rakera se výborně hodí. Na závěr bych už snad jen chtěla dodat, že někdy je až udivující, jak často v podstatě neznáme své blízké - jako tomu bylo v případě Ellie a jejího manžela Leonarda Frankse - mimochodem strašně nesympatického člověka - který dokázal posledních několik let před svým zmizením vést dvojí život, aniž by to bylo nápadné. Každopádně pro mne byla tato kniha jedna z nejlepších s Davidem Rakerem, proto ji hodnotím plným počtem a na další setkání s ním se budu zase časem opravdu moc těšit :-).

Vesmich
06.08.2022 3 z 5

Bez slitování byl především autor. Raker je tentokrát v obzvláštní rakerovské formě! Ušlechtiloun ušlechtilá, v každé kapitole ví PŘESNĚ, co se děje a jaký je kdo kolem něj, aby to v další bylo zase jinak. A těch nepochopitelných nápadů a postupů je tentokrát taky až až, stejně jako všemožného kňourání, skuhrání a úpění na obvyklá témata - lži jsou fuj! Jinak nápad, jako obvykle, výborný, napětí tak akorát, oběti přiměřeně sympatické, i když toho na ně tentokrát bylo naloženo dost; padouši zavrženíhodní, i když pro ně lze mít pochopení.

Irika
02.08.2022 5 z 5

Další skvělý díl této série, nezklame. Na některé nelogické kroky hlavního hrdiny si už jako čtenář zvykám, ale v tomto díle jich naštěstí nebylo tolik.
Příjemné čtení na pláž i do stanu, miluju letní detektivky. Je to relax u napětí a čte se samo.

hana4834
29.07.2022 4 z 5

Dobrý příběh jen jsem čekala trochu víc

WaN635
26.07.2022 4 z 5

Pro mě tento příběh s Davidem měl poměrně pomalejší rozjezd a navíc se mi zdá, že v této knize se autor rozjel v popisu okolí, budov a reálií více než obvykle.
K samotnému příběhu, uff, jak jeden ,mimo manželský, poměr dokáže změnit, ovlivnit a zničit život spoustu lidem. Příběh Casey byl opravdu hrozný, té mi bylo velmi líto.
Jinak musím se pochválit, v tomto příběhu jsem hlavního zloducha odhalila dříve než David a vůbec se dá říct, že jsem byla minimálně jeden krok před ním.
Opět a zase musím ovšem vyzdvihnout Davidovu zarputilost, bojovnost, tam kde by to jiný vzdal, David se řídí Zátopkovým heslem, ,,když nemůžeš, přidej víc,,. Při sebemenším detailu se zakousne do čehokoliv, co by jej mohlo posunout dál. David je prostě nakombinovaný MacGyver a Rambo.

soupik2012
17.07.2022 5 z 5

Chvilku to sice trvá než kniha nabere to správné tempo, ale potom to stojí za to. Příběh je opravdu hodně zamotaný. Když už se zdá že je všechno jasné, zase se to celé zamotá, zašmodrchá a má radost z toho, že odhalím pachatele je rázem pryč. Závěr byl dost překombinovaný, ale stále v rovině věrohodnosti i když těch náhodných situací bylo trochu moc. A tak jediné co mi dost vadilo, ale to mi vadí v každém díle této série je fakt, že Raker chodí do každé nebezpečné akce ozbrojen pouze baterkou a mobilem. Také bych v knize našla pár nelogických situací, především těch které se týkají bývalé sklárny, ale ty nacházím bohužel téměř v každé detektivce. Celkově knihu hodnotím jako velmi vydařenou. Audiokniha je oproti tomu opravdu hodně zprasená. Což o to, pan Igor Bareš jí načetl na podtrženou jedničku, ale vydavatel Audiotéka odvedl amatérskou práci a není to ani zdaleka poprvé. Již v předchozím díle byl na pozadí slyšet drobný šum. U této knihy je to ještě horší. Těžko uvěřit, že takto velké vydavatelství má tak amatérské nahrávací studio. Audioknihu proto vůbec doporučit nemohu. Raději si knihu přečtěte.

gigi77
03.07.2022 5 z 5

David Raker se mi dostal opět pod kůži. Další skvělé čtení na pár volných chvil. Ale ten závěr? To by jednoho opravdu nenapadlo … taková slátanina. Mě to však od mého oblíbence neodradilo, už teď se těším na příští dobrodružství.