Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290692/bmid_bez-slitovani-EPE-290692.jpg 4 851 235

David Raker série

Když Leonard Franks se svou ženou Ellie opustí hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní Dartmooru, všechno se zdá být dokonalé. Jenomže pak se jejich sen roztříští na kusy. Jednoho pozdního březnového odpoledne vyjde Leonard z domu, aby přinesl dříví na topení – a už se nevrátí. O devět měsíců později je stále ještě nezvěstný. Policejní vyšetřování uvázne na mrtvém bodě, a tak se Ellie s rodinou obrátí na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po zmizelých osobách. Nic jej ale nemůže připravit na to, co brzy zjistí. Za Franksovým zmizením se totiž skrývá hrozivé tajemství, pohřbené tak hluboko, že jej neměl nikdy nikdo objevit. Když Raker začne celou pavučinu lží pomalu rozplétat, ocitne se v nebezpečí nejen on, ale také všichni, na nichž mu záleží.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , Mystery Press

Fall From Grace , 2014

Aymira
Aymira
10.03.2024 5 z 5

Zatím nejlepší kniha série (pokud čtete postupně). Postupné odhalování, nečekané zvraty, tajuplné prostředí opuštěné psychiatrické léčebny, rodinné drama. Opět nechybí rvačky, oběti a soukromý vyšetřovatel chytřejší než policajti.

dencazrnu
dencazrnu
14.01.2024 5 z 5

PA-RÁ-DA! Já jsem neskutečně nadšená a jsem ráda, že autor zase zvedl laťku o něco víc. Po minulém díle jsem byla celkem rozmrzelá a měla jsem strach, co tady z toho bude. Když jsem viděla rozsah knihy, opravdu jsem měla strach a nešla jsem do čtení s příliš velkým očekáváním. Jaké však bylo překvapení, že jsem se do knihy začetla téměř od samého začátku a závěr knihy jsem dočítala v takovém tempu, že jsem pomalu nestíhala otáčet stránky. Tohle byla za mě zatím nejlepší kniha ze série. Autor vše velmi dobře promyslel, neskákal z jedné strany na druhou a vše na sebe skvěle navazovalo. David až na pár maličkostí není tak nesmrtelný blázen, jako tomu bylo v jiných dílech a celkově si to všechno sedlo dohromady. Na samotné zakončení příběhu jsem jen nevěřícně zírala a říkala jsem jedno wow za druhým. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl, protože to vypadá, že to bude velmi napínavé a máme se na co těšit :-)

Semerink
Semerink
06.01.2024 3 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla vůbec začíst. Přišlo mi to táhlé, nudné a některé části zbytečně popsané, jen aby se natáhl děj. To se pak naštěstí změnilo. Děj nabral spád a já nemohla knížku odložit, jen abych věděla, jak to dopadne.
Zdlouhavé popisování prostředí patří ke stylu psaní autora.

Šárka88
Šárka88
14.12.2023 4 z 5

Audiokniha - Igor Bareš
Námět na děj dobrý , ale místy zdlouhavé a nudné. Předčítání Igora Bareše tomu odpovídalo, hlas táááhl místy velmi dobře, že bych usnula a do poslechu se mi moc nechtělo. Ke konci už se zápletka pomalu rozuzlila a už jsem se chytala v ději zpět a konečně knihu doposlechla.

TerezaaBaarova
TerezaaBaarova
23.11.2023 5 z 5

Jasných pět hvězd! Nezklamal. Po přečtení předchozích dílu tuto knihu hodnotím jako slabší, ale pořád si Tim a jeho David Raker jedou svůj standard. Líbí se mi to a nemám co víc k tomu dodat. Prostě jen: Přečti si to!

Luvy
Luvy
20.11.2023 5 z 5

Podle mě by to mohlo být kratší, ale i tak příběh hodnotím kladně. Byl napínavý.

Mirrites
Mirrites
08.10.2023 5 z 5

Trochu zdlouhavý začátek, ale později jízda ; )

Booky84
Booky84
30.09.2023 4 z 5

Tentokrát jsem se do knihy nemohla vůbec začíst a často jsem ji i odkládala po pár stránkách. Přišla mi zbytečně dlouhá a přiznám se, že místy i nudná. Poslední třetina to ovšem plně vynahradila - napnutá jak kšandy a velmi zajímavá zápletka a vše do sebe skvěle zapadlo. Úplný konec láká na další příběh, tak uvidíme...

janmac
janmac
09.09.2023 3 z 5

Teda doposlouchano silou vůle. Vleklo se to. Nakonec zajímavý vývoj, ale já bych škrtala..

Kopretinka784
Kopretinka784
30.07.2023 5 z 5

Co říct k Davidovi? Za mě je 5 hvězdiček málo. Vůbec mi nevadí pro někoho rozsáhlé popisy. Prostě to k Weaverovi patří. Stejně jako napětí až do poslední stránky.
O překvapení v rozuzlení v závěru knihy ani nemluvím, vlastně nepíšu. Už teď se nemůžu dočkat, až v knihovně bude k dispozici další díl.

Titas9001
Titas9001
18.07.2023 5 z 5

Přemýšlela jsem dlouho, jak jsem se k TW a Rakerovi vlastně dostala a vzhledem k tomu, že Bez slitování mám jako jedinou ve vázané podobě a tyhle bichle mám obecně ráda, tak mě zřejmě někde v knihkupectví zlákala obálka na první pohled a anotace rozhodla. To jsem tehdy ovšem netušila, že už Není cesty zpět bude jasná volba a netrpělivě očekávaná kniha. Musím ale napsat, že Bez slitování není lehká kniha a závěr vyrazí dech, protože to jsem nečekala. Čím si mě TW teda asi v této knize získal? Myslím si dodnes, že to je tím, jak pracuje s atmosférou příběhu. On prostě má ten dar, že věž kostela někde v dáli je popsána asi na dvou stranách a my už víme , že to tam není náhodou a co se z toho vyvine....Všechno tam má prostě svůj význam, žádné slovo, žádná věty tam nejsou marně. Možná to někdo bude považovat za zbytečnou vatu, knihy by pořádně zkrátil, ale mě to prostě baví. Takže to bylo mé objevení TW a zároveň jsem ta, která musela vytrpět chaos na počátku vydávání série, protože nejvíce to snad uškodilo Není cesty zpět, kdy jsme na začátku vůbec netušili, co předcházelo. Takže tohle byl můj start do mé oblíbené série a já jsem vděčná za těch mnoho hodin čtení, které mě snad ani nemůže zklamat.

hana1039
hana1039
12.07.2023 4 z 5

Audiokniha:
Příběh fajn, ale byl zbytečně překombinovaný, zbytečně dlouhý, což některé čtenáře může odradit... mě by to asi odradilo, kdybych ji četla,ale v audiu to nějak snesu... i přesto všechno jste pořád v napětí, když už si myslíte, že už víte, víte,,prd,, :)) a tak vám nezbyde, než knihu dočíst/doposlouchat :-))

petraj30
petraj30
23.06.2023 5 z 5

Minulý díl mě tolik nezaujal, ale tento byl opět skvělý. Na začátku sice nějakou chvilku trvá, než se člověk zasvětí do všech podrobností, ale potom má problém od knihy odejít.
Byla to opět parádní jízda plná zvratů a velkých překvapení. Velmi se mi to líbilo.
Malý spoiler.
Jsem moc ráda, že konec nenastal ihned po příjezdu z ostrova, protože bych byla velmi zklamaná. Ale když se objevil pravý pachatel, měla jsem husí kůži po celém těle. Bylo to naprosto brilantní.
Uvidíme, jaké následky to bude mít pro další díl. Jsme zvědavá, kam nás příběh zavede příště.

Romalu
Romalu
24.05.2023 5 z 5

Už několikátá kniha, kterou jsem od autora přečetla, a opět nezklamala. Milovníkům thrillerů doporučuju okamžitě, baví to, vtáhne to, prostě vše, co se od tohoto žánru očekává.

work
work
12.05.2023 3 z 5

Řekl bych, že ve "weaverografii" patří tento detektivní thriller k těm lepším, i když ani on nepřekročí čáru, která dělí dokonalé knihy od těch pouze dobrých.
První potíž je v tom, že Weaver jede pořád podle stejné šablony. Předestře záhadu se zmizením, obvykle do nejpodivuhodnějším. Zapojí Rakera. Ten pak první polovinu knihy odvádí opravdu napínavou a poctivou detektivní práci, výborně se to čte a postupně se objevují nová vodítka a fakta. Prostě detektivka. Pak Weaver překlopí Rakera do akčního módu, kde zpacká co může. A poslední část je vysvětlovací, kdy úplně všechny postavy mají potřebu důkladně čtenáři všechno odvyprávět, i kdyby zrovna přitom padaly z okna věžáku. A tuhle šablonu Weaver neopouští ani tady. Přesto je to soudržnější a možná i propletenější než jiné knížky s Rakerem. Takže za první půlku plný počet hvězd, za druhou jednu dolů. Poslední uberu za Rakerovu morální dokonalost, která je opravdu dost otravná, a taky za to, že jen trochu bystrý čtenář je celou knihu o krok před Rakerem - nemělo by to být v dobré detektivce naopak?

Michelle.Bee76
Michelle.Bee76
18.04.2023 4 z 5

Lepší než díl č. 4, ale podle prvních tří dílů byl díl č. 5 slabší. I když představa Rakera v neoprenu ... hm hm.. :-D

iveetka
iveetka
07.04.2023 5 z 5

Skvělý. Po předchozím zklamání z předešlého dílu mi tenhle díl sednul a bavil mě od začátku, až do konce. Pokud to měl někdo podobně, tak tohle Vás opět chytne, tak jak má.

Elapheg
Elapheg
09.02.2023 5 z 5

Bez slitování je opět povedený díl s Davidem Rakerem. Tentokráte bude David pátrat po Leonardu Franksovi, který jednoho večera vyjde ze srubu pro dřevo a už se nevrátí. Jeho manželka Ellie doufá, že ho policie najde, ale nestane se tak a je tím pádem nucena se obrátit na Davida Rakera, aby se pokusil jejího 9 měsíců nezvěstného manžela najít. Pro rodinu je Leonard Franks vzorný otec i manžel, jenže co rodina neví, je, že Leonarda obestírá tajemství, které bude muset David rozplést, aby zjistil, co se s Leonardem stalo a kam mohl zmizet. Najde ho David i po devíti měsících a bude ještě živý? A co mohlo zapříčinit, že zmizel, aniž by se o tom komu zmínil. Jako obvykle si s námi čtenáři pan autor pohraje, napětí zde čiší od druhé čtvrtiny knihy již daleko více a my budeme s Davidem společně odhalovat každý střípek důkazu, který nás přivede až k finále. Jako vždy jsou v knize dějové zvraty a to i na posledních stranách, jak je u autora zvykem a vše je ještě vždy jinak, než tomu bylo prvně a to se mi moc líbí. Je to skvělý thriller. Sérii je ale nutno číst postupně, jinak mnohé věci čtenáři utečou, nebo se naopak setká s postavami, které zde nevystupují jako hlavní, ale je tu s nimi souvislost v přítomnosti. Jasných pět hvězd a doporučení. :-)

iveta3689
iveta3689
30.01.2023 3 z 5

Četla se mi hůř, než ostatní. Pomaleji plynula, nenašla jsem si vztah k postavám. Ale není špatná, jen ve srovnání s ostatní bude na žebříčku níž.

BaPe895
BaPe895
28.01.2023 4 z 5

Další z velmi dobrých knih ze série s Davidem Rakerem.