Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289524/bmid_bez-slitovani-pcU-289524.jpg 4 856 237

David Raker série

Když Leonard Franks se svou ženou Ellie opustí hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní Dartmooru, všechno se zdá být dokonalé. Jenomže pak se jejich sen roztříští na kusy. Jednoho pozdního březnového odpoledne vyjde Leonard z domu, aby přinesl dříví na topení – a už se nevrátí. O devět měsíců později je stále ještě nezvěstný. Policejní vyšetřování uvázne na mrtvém bodě, a tak se Ellie s rodinou obrátí na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po zmizelých osobách. Nic jej ale nemůže připravit na to, co brzy zjistí. Za Franksovým zmizením se totiž skrývá hrozivé tajemství, pohřbené tak hluboko, že jej neměl nikdy nikdo objevit. Když Raker začne celou pavučinu lží pomalu rozplétat, ocitne se v nebezpečí nejen on, ale také všichni, na nichž mu záleží.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Fall From Grace , 2014

muchomurka
09.06.2018 4 z 5

Napínavý příběh, jehož závěr mě velmi překvapil, takovou bombu jsem nečekala. Vůbec si nedovedu představit, co to musela se zúčastněnými udělat.
Jediné, co mi přijde už praštěné, je to, že David jde vždycky do nějaké akce absolutně neozbrojen, max. si těsně před vezme nějaký nalezený předmět, klacek... Vždyť kolikrát ví, že stojí proti ozbrojenému protivníkovi, který se před ničím nezastaví, a on jde prohledat jeho dům a neozbrojen a pak je to jen překvapení a štěstí.

EmilieJF
02.06.2018 5 z 5

Tím Weaver - Bez slitování

Skvěle napsaný příběh .... Vyprávění v první osobě a bylo to čtivě napsané.
Byla to moje první kniha od autora a na začátku jsem věděla co od knihy čekat a byla jsem velmi hezky překvapená

Valeyman
17.05.2018 5 z 5

Ano, na jedné straně klasický Weaver, na druhé straně ne. Na můj vkus a soudě podle ostatních weaverových knih trochu pomalejší rozjezd. Byl jsem zvyklý, že autor do toho skočí rovnýma nohama, ale tady se cca 300 stran řeší víceméně to samé pořád dokola bez většího průlomu ve vyšetřování. Třeba pasáž útěku lupiče z Davidovo bytu mi přišla roztahaná a víceméně zbytečná. Vše, ale vynahrazuje konec, který je skvělý, jednoduchý, osobitý, uvěřitelný. Vše krásně zapadne jako dílky puzzle. No a co mi přimělo dát plný počet hvězd definitivně je samotný konec a upoutávka na Němé oběti. Nechával jsem si jí na konec a moc se těším.

Schamila
04.05.2018 4 z 5

Tak děj ve dvou třetinách knihy byl trochu slabší, ale závěr se dostal do obrátek, zápletek a hooodně překvapivého konce. Kam na ty nápady chodí, hodně originální, takže mohu jen doporučit. Těším se na další díly....

Lenka40
08.04.2018 4 z 5

Tak tohle byla moje první kniha od autora a byla jsem velice spokojená . Vyšetřování odloženého případu ztracené osoby ,byl velice čtivý pořádně zamotaný a na konci nechybělo pořádné překvapení. Určitě si přečtu i další knihy od autora a samozřejmě doporučuji k přečtení.

klarence
05.04.2018 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Nebylo to špatné, ale konec mne trochu zklamal.

maličkán
03.04.2018 3 z 5

Bez slitování mně teda zklamalo. Krásná obálka, moc dobré hodnocení, zajímavá anotace , ale skutek utek. Tak jak už tu bylo napsáno, zbytečně zdlouhavé, klidně by kniha mohla mít o 200 stran méně. Četla jsem ji hodně dlouho, protože i přes autorovy pokusy o napětí, se nic se mnou nedělo, nenutilo mě to číst dál a dál. Zaujalo mě snad až posledních 100 stran. Další knihy od autora shánět nebudu.

Jane417
27.03.2018 4 z 5

"Bez slitování" je pátý díl ze série případů detektiva Davida Rakera, který řeší záhadná zmizení lidí, která policie už odložila. Příběh má originální námět, protože zmizelou osobou není tentokrát dítě, ale 60tiletý bývalý policista, který zmizel beze stopy, když šel na dvorek pro dříví... už se domů nevrátil. Co se stalo a co vše je za zmizením policisty skrytého... po tom David pátrá. Kniha by ode mě dostala 5*, kdyby měla o 100 stran méně. Začátek je asi zdlouhavější. Nicméně i tak je děj plný napětí, detektivních záhad, zvratů a posledních 100 stran je dokonalých... včetně poslední věty!

kap66
18.03.2018 4 z 5

Angličtí čtenáři jsou totiž nepozorní a nesoustředění. Takže autor jim pomáhá, jak může, aby se v ději a postavách orientovali. Např.: David Raker pověří své dva známé (známé už i nám) úkolem a mezitím se děje něco jiného. Jeden z nich mu zavolá a David si (nám) řekne: To je ... , já málem zapomněl, že jsem ho požádal, aby mi ... ! Čtenář je hned v obraze, že - a kniha bobtná a bobtná. Time Weavere, my Češi to nepotřebujeme (soudím i podle zdejších komentářů), pro nás prosím své knížky trochu, ne, raději trochu víc, proškrtejte.
Ale abych autorovi nekřivdila. Weaver psát umí, překvapit umí také a já dočetla knížku se zájmem.

allyce
15.03.2018 3 z 5

Soukromý detektiv David Raker je sympaťák, o tom žádná, škoda jen, že z něj autor udělal téměř Supermana s brilantním logickým myšlením a tak nízkým prahem bolesti, že pro mě bylo těžké, určitým situacím uvěřit. Také některé popisné pasáže jsou zbytečné, pokud si tedy nechcete při čtení chvilku zdřímnout. Ubrala bych stránky, ubrala na dokonalosti Davida a pak bych dala pět hvězd.

elisa194
28.02.2018 3 z 5

Kdyby kniha mela méně stran, možná by to bylo lepší. Takto se zbytečně děj protahoval, popisování všech věcí bylo až moc do podrobna.
Co se týče děje. Líbilo se mi postupné odtajnovani minulosti, zápletka byla opravdu zapletená a rozuzleni nečekané.
Ale i tak, jsem některé pasáže rychle projížděla očima (popisy) a snažila se mít knihu už rychle doctenou, protože me extra nebavila...

Anasa
14.02.2018 4 z 5

Devět desetin knihy se mi zdálo skvělých - pozvolné odkrývání tajemství, prostor pro to, abych mohl sama uvažovat, podezírat. Naštěstí tam nebylo ani moc vstupů Kay a všechny měly své opodstatnění. Vysvětlení se mi zdála logická, což se z detektivek a thrillerů často vytrácí. Zde ne, když došlo na objasňování, padoucha jsem pochopila, nad druhou postavou jsem zavrtěla hlavou, jak se jí to mohlo zdát jako nejlepší řešení, ale koneckonců, proč ne. V tomhle bodě měla knížka skončit. Posledních padesát stránek bylo krkolomných a nelogických. Představovala jsem si, jak nakladatel drží autorovi pistoli u hlavy a nutí jej ještě kus připsat. Neměl se dát!

Jolča1
06.01.2018 5 z 5

Miluji Davida ... super knížka :-)

Evule *
26.12.2017 5 z 5

Moje prvni kniha od tohoto autora a super napinava, uz se tesim na dalsi...

ArwenAragorn
12.12.2017 5 z 5

Příběh je obsáhlý, zpočátku hodně popisný, ale napětí je dobře nadávkováno a ke konci už děj vyloženě letí, bez zbytečných drastických scén. Přestože se zdá být obsah časem složitější a objevuje se v něm více postav, na konci je vše jasně a logicky vysvětleno. Detektivka je krásně promyšlená a plné hodnocení si určitě zaslouží.

Gi-Gi
16.11.2017 5 z 5

Musím říct, že si to titul bestseller zaslouží ve smyslu toho, že chápu, proč to lidi čtou a jak rychle.
Dost dobrý a dost zamotaný a "fakt hustý"

martina.tim
15.11.2017 3 z 5

První setkání s Davidem a je to pro mě takové vlažnější. Nebyl to špatný příběh, ale jak už zde spousta zmiňovala, tak ten děj se mnohdy vlekl hrozně pomaloučku. Ke konci se děj začíná rozjíždět a posledních 50 stran jako by to autor chtěl tomu čtenáři vynahradit. Ale už to bylo trošku překombinované. No jelikož toto bylo první setkání a potkala jsem tam spoustu spoilerů na předešlý díl, tak ten předešlý číst už nebudu, ale spíše se zaměřím na další. Dám mu tu šanci. Jinak hodnocení je spíše 3 a půl hvězdy.

gordon13
05.11.2017 5 z 5

Příběh opravdu chytil, překvapil, místy lehce zdlouhavé, ale neztracíte zájem číst dál, nový, hodně dobrý autor thrillerů...budu sledovat další knihy

veronika9143
01.11.2017 5 z 5

Skvělá, dobře napsaná, napínavá. Moc mě bavila, dlouho trvá odhalit vraha, paráda. Jediná výtka, což není ke knize, ale k nakladatelství. Je škoda, že se vydává od pátého dílu, pak čtvrtý, šestý, atd... To nemám ráda.

AlenaF
08.10.2017 5 z 5

Kniha mě chytla hned od začátku. Napínavý děj, dobře přeložené, čtivé. Doporučuji.