Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289524/bmid_bez-slitovani-pcU-289524.jpg 4 856 237

David Raker série

Když Leonard Franks se svou ženou Ellie opustí hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní Dartmooru, všechno se zdá být dokonalé. Jenomže pak se jejich sen roztříští na kusy. Jednoho pozdního březnového odpoledne vyjde Leonard z domu, aby přinesl dříví na topení – a už se nevrátí. O devět měsíců později je stále ještě nezvěstný. Policejní vyšetřování uvázne na mrtvém bodě, a tak se Ellie s rodinou obrátí na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po zmizelých osobách. Nic jej ale nemůže připravit na to, co brzy zjistí. Za Franksovým zmizením se totiž skrývá hrozivé tajemství, pohřbené tak hluboko, že jej neměl nikdy nikdo objevit. Když Raker začne celou pavučinu lží pomalu rozplétat, ocitne se v nebezpečí nejen on, ale také všichni, na nichž mu záleží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Fall From Grace , 2014

kofola33
04.08.2020 4 z 5

Rozjezd trochu pomalejsi a trosku me stvaly obsahle popisy veci a mist, ale celkove skvely pribeh plny napeti a zvratu, zase se k Rakerovi brzo vratim.

dlabikk
04.08.2020 2 z 5

Wievera mám ráda. Ale tato kniha mohla být klidně o 200 stran kratší. Dlouhé popisování seznamování se s případem a i jiných věcí, neustálé polemizování o své práci a životě. Knihy čtu po sobě, což se většinou u sérií dělá a tak mi některé věci stále dokola zmiňované nudí. V každém díle je nějaký ten zvuk, ozývající se stále dokola. Moc mě to tentokrát nebavilo.

koki.veru
22.07.2020 5 z 5

Opět povedený díl. Nechybělo nic -napětí, nečekané zvraty, překvapivý závěr, zajímavé postavy :-)

Solverino
03.07.2020 3 z 5

Tak pořád celkem slušné letní čtení, ale už to začíná být s Reakerem celkem únavné... pořád to polopatické vysvětlování a nakonec šíleně překombinované zápletky. Jsem upřímně šokovaný, co všechno za špatnosti se může v takové rozvinuté a multikulturní Británii odehrát! Taky ty nesmysly, týkající se mechanismů policejní práce mě už taky drtí... každý každýmu tam napichuje mobilní telefon, jakoby to byla maličkost. S amatérským "detektivem" kamarádí spousta současným policajtů, kteří ho zásobují spoustou materiálů z policejních databází... prostě nesmysl na nesmysl. Takhle to opravdu nefunguje.

namornice
16.06.2020 4 z 5

Jako už vždycky u Weavera trochu pomalejší rozjezd je následován napínavým dějem plným zápletek a zvratů ale směřujícímu k nervy drásajícímu konci. Napínavé stejně jako předchozí knihy autora, bavila jsem se skvěle a hned se vrhám na další díl.

lucie.dc
19.05.2020 5 z 5

Prvni detektivka v mych rukou, ktera me nerozcilovala, ktera mela i logiku (vetsinou teda), kde jsem nepreskakovala cele strany ani pasaze, naopak mel clovek pocit, ze by mu tak mohlo neco uniknout (az na popisy, ale ty ja preskakuju uplne vsude, na ty si nepotrpim), napeti az do konce, super.

Ale mohla byt kratsi, bichle nemusim. :D

Ketrin.TR
09.05.2020 3 z 5

Tento díl mě tentokrát moc neuchvátil. Začátek je šíleně zdlouhavý, nezáživný a trvalo mi hrozně dlouho než jsem se do toho pořádně ponořila. Davidovo seznámení se s případem a přehrabování se v papírech a denících po Frankovi je úmorně dlouhé a trvá pomalu do půlky knížky. Pak se příběh konečně toužebně rozjede a je to opět ten starý, známý a napínavý, někdy občas zase klasicky přemrštěný, děj. Při vyústění zápletky a Frankova zmizení mi tam trošku chybělo nějaké to ´wow´- něco co by mě posadilo na zadel. Nějaký další díl si zase ráda přečtu, ale po tomhle si dám od Tima trochu zase oddech.

Sazinek
27.04.2020 5 z 5

Díly čtu postupně,toto je 5.díl , takže jsem zvědavá jak se rozvine linka David - Annabel.
Za mne jeden z nejlepších prvních 5ti dílů. Mrzí mne, že Weaver má velmi pomalé rozjezdy a první třetina knihy mě tolik nebavila, až moc obsáhlý popis, který dle mého není až tak třeba. Líbily se mi i kapitoly z minulosti, což autor zařazuje často a to kvituji. Zápletku jsem nečekala a rozuzlení mě teda velmi překvapilo. V tomto díle mi David nepřišel nesmrtelný, což oceňuji. za mne 10/10 :-)
Už se těším na 6.díl a doufám, že se tam rozvine dějová linka, kterou končí 5.díl ...

Danago
21.04.2020 3 z 5

Opět příběh zajímavý, ale zdlouhavý a pomalý.

alexis818
20.03.2020 3 z 5

Miluji Tima a jeho knihy,ale tentokrát mě to nudilo asi půlku knihy.Nevím,možná to bylo tím ,že jsem nebyla správně naladěná.Přesto si myslím,že tato kniha byla hodně popisová a málo akční,konec to sice jaksi vyvážil,ale přesto musím dát jen tři hvězdy místo stálých pěti.

Vlaďkaa4
25.02.2020 3 z 5

Do poloviny to bylo nudne, velmi vypravne detailne popsana kazda malickost. Ovsem druha pulka a vyusteni pripadu????

rodak
09.02.2020 5 z 5

Skvěle,moc se mi to líbilo ani mi to překombinované moc nepřišlo.Ač rozsáhlá kniha,četlo se to velmi dobře a rychle.

ondatra28
30.01.2020 3 z 5

Přečteno během dvou dnů. Napínavé, čtivé...jediné, co mně vadilo, byl příliš zdlouhavý popis míst a hlavně akčních scén, chvílemi jsem se přistihla že sice čtu, ale nevnímám. Musela jsem číst popisy třeba třikrát.

Lumír23
18.01.2020 5 z 5

Zase dobrý. A zamotaný jak klubíčko.

Eliška82
09.01.2020 5 z 5

Opět další super příběh .a nemůžu dát jinak než opět pět hvězdiček

Jessie26
04.01.2020 4 z 5

Knihy tohoto autora jsou napínavé, čtivé a s překvapivým koncem. 4 hvězdičky dávám protože už mi někdy přijde že je těch zapletek trošku moc.

Neopol
30.12.2019 5 z 5

Stejně dobrá jako všechny ostatní co napsal

ctenarkaEva
29.12.2019 4 z 5

Fajn čtení jako všechny ostatní knihy od Tima Weavera. Jen závěr se mi zdál až moc překombinovaný.

Grety
20.12.2019 3 z 5

Kniha plná překvapení, jako zamotane klubko vlny..

Jana8774
26.11.2019 5 z 5