Bez slitování

Bez slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289524/bmid_bez-slitovani-pcU-289524.jpg 4 856 237

David Raker série

Když Leonard Franks se svou ženou Ellie opustí hluk a shon Londýna, aby si užívali vysněného odpočinku v ústraní Dartmooru, všechno se zdá být dokonalé. Jenomže pak se jejich sen roztříští na kusy. Jednoho pozdního březnového odpoledne vyjde Leonard z domu, aby přinesl dříví na topení – a už se nevrátí. O devět měsíců později je stále ještě nezvěstný. Policejní vyšetřování uvázne na mrtvém bodě, a tak se Ellie s rodinou obrátí na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po zmizelých osobách. Nic jej ale nemůže připravit na to, co brzy zjistí. Za Franksovým zmizením se totiž skrývá hrozivé tajemství, pohřbené tak hluboko, že jej neměl nikdy nikdo objevit. Když Raker začne celou pavučinu lží pomalu rozplétat, ocitne se v nebezpečí nejen on, ale také všichni, na nichž mu záleží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Fall From Grace , 2014

janina66
14.07.2021 5 z 5

Mně se kniha moc líbila. Čtivé od začátku. Přiměřeně napínavé a výborný konec. Čtu knihy popořadě a těším se na další.

Aleen
09.07.2021 3 z 5

Chyba! V domnění, že jde o první knihu v řadě jsem se pustila do čtení. Slyšela jsem o Timu Weaverovi chválu a nemohu říci, že by neuměl psát. Nicméně rozjezd byl velmi zdlouhavý a v celé knize mi přišla spousta věcí nelogických. Třeba: jak mohlo hlavního hrdinu napadnout, že si jej někdo najme na hledání svého otce a pak se bude snažit mu v tom všemožně bránit? Celou dobu jsem byla napnutá, co stojí za tolika neštěstími, několika úmrtími a celkem mě to zklamalo. Přijde mi škoda, číst tolik nudných stránek pro napínavý konec. Zlepšily to ty dva nečekané zvraty v závěru, ale ne příliš. Myslím, že budu muset sáhnout po Davidově prvním případu, abych si zlepšila názor na autora a jeho oblíbenou sérii.

majka45
16.05.2021 5 z 5

Pěkné a napínavé čtení

Calibra
18.04.2021 4 z 5

11/21 Kniha se mi libila, jen mi přišla malinko vleklejší než předchozí díly. Davida mám ráda, ale trochu mě iritují drobnosti ve formě jeho neozbrojenosti. Příběh byl zajímavý i když z mého pohledu neuvěřitelný. Ale kdo ví, co je člověk schopen z nenávisti udělat. Velmi vyzdvihuji popis budovy psychiatrické léčebny, úplně ji vidím před sebou. Rozhodne se těším na pokřačování....

Janaves
11.04.2021 4 z 5

Pěkná detektivka , dávám 4*, díl Není cesty zpět se mi líbil víc. Škoda, že je nečtu tak, jak jdou za sebou...

jankaander
24.02.2021 5 z 5

Super jako každá. Doporučuji všem.....

koubinda
18.02.2021 5 z 5

Opět velmi povedená kniha. Už se těším na další, doporučuji.

danica6371
09.02.2021 5 z 5

Když čtu tento typ knih, tak většinou nepřemýšlím, netipuju, nededukuju. Nechám se vtáhnout do děje a čekám, jak to dopadne. Tady se to stalo na 100%. Kniha mě naprosto pohltila, dychtivě jsem hltala jednu stránku za druhou, nechtěla jsem jít spát a neustále se dívala na počet stránek a modlila se, abych už byla dál :-D jsem tedy naprosto spokojená :-)

hrabalikoval
07.01.2021 5 z 5

Další opravdu povedená kniha. David mě velice baví, ale někdy i rozčiluje. Každopádně kniha hezky plyne a musíte číst dál a dál dokud knihu nepřečtete. Ikdyž má hodně stránek ani nevíte jak a jste na konci a vás to opět mrzí. Protože to prostě bylo dobrý a vy chcete číst dál. A proto se těším na další díl.

Eduarda
06.01.2021 3 z 5

Jestli on téhle sérii nezačíná trochu padat řetěz... Nemám ráda tlačení na pilu, vyloženou nepravděpodobnost - a jak tu mnohokrát zaznělo, překombinovanost. Taky nesmrtelné hrdiny... ale na to jsme v případě Davida Rakera (a teď evidentně i dalších postav) tak nějak zvyklí.

EmillyT
03.01.2021 3 z 5

O něco slabší děj než předchozí díly, ale pořád stejně napínavé. Příběh je jedna velká lež za druhou, až mi to místy přišlo zbytečně překombinované.

laura
29.10.2020 5 z 5

Tak tohle byl mazec. Než se to rozjede, chvíli to trvá, ale začínám si zvykat :) Autor vás vodí na provázku jako loutky a vy se necháte, vy mu to "žerete"...

Tohle se mi moc líbilo. A když už jsem si myslela, že vím, jak to klubko rozmotat, hopla - a zase to bylo jinak :)

Někdy holt člověk nenajde, co hledal, někdy se dozví, co by raději nevěděl... Každá postava něco skrývala, každá si nechávala nějakého toho žolíka v rukávu...

veronika9761
14.10.2020 4 z 5

Klasickej D. Raker, ctivej, a s mnoha zvraty. Kdy clovek mysli, ze už to pochopil a najednou zjistí, ze vedle. A rozhodně navnadil na další díl.

Warty
08.10.2020 5 z 5

Tak to byla jízda, od začátku až do konce. Závěr pro mě velké překvapení. Nechte se taky překvapit.

vila_z_lesa
23.09.2020 5 z 5

Já naopak tento díl považuji za nejlepší. Díl není tolik akční, ale víc pátrací, přesto jsem nemohla přestat číst. A ten zvrat na konci! Wow!

March
06.09.2020 4 z 5

Začnu od konce, závěr strhující, když už jsem myslela že je vše jasné, tak bum a vsechno jinak...takže konec neměl chybu. Pribeh zajímavý chvílemi prekombinovany, jak psala již většina, dalo se to zkrátit, aby nebyly nudnejsi pasáže. A David opět macgayverovsky vyřešil co se dalo, střelba, bouracka, no prostě "hero" se vším všudy.

ydnac
31.08.2020 5 z 5

Skvělé, jako vždy :-)

astra3
30.08.2020 4 z 5

Tento díl mi přišel zdlouhavý a příšerně překombinovaný.

Péťa1950
23.08.2020 4 z 5

Je vůbec možné znát člověka, s kterým léta žijeme a kterého milujeme? Komu se dá věřit, máme psychoterapeutovi svěřovat svá tajemství? Lži, které vedou k dalšímu neštěstí. A svérázná postava Davida Rakera, který je zarputilý, jde po stopě přes veškerá vážná nebezpečí a výstrahy, trochu superhrdina. Přes všechna nebezpečí se snaží chránit svoji rodinu, i když ví, že opět půjde do dalšího nebezpečí.

Doubravka1975
22.08.2020 5 z 5

5.dil série bývalého novináře Davida Rakera, který pátrá po bývalém policistovi Leonardovi Franksovi. Tentokrát jsem měla pocit, že se příběh hrozně táhne a je jakoby zdlouhavý. Ale konec skvělý, navnadil mě na další pokračování. Takže jdu hned na šestý díl Němé oběti