David Copperfield - 2. díl

Koupit

Šťastný život Davida Copperfielda se náhle změní, když se jeho matka znovu provdá. Její nový manžel je na Davida krutý a pošle ho do školy. Když Davidova matka zemře, pošlou ho pracovat do Londýna. Práce se mu nelíbí a tak uteče. Nemá však žádné peníze na jídlo ani na cestování. Je to však jen začátek jeho dobrodružného života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282611/big_david-copperfield-2-dil-C4E-282611.jpg 4.443

Vydáno: , Gutenberg Ota Lebenhart

David Copperfield, 1850

Kniha David Copperfield - 2. díl

Podegra
20.01.2019

Kouzelné a nemám slov. I když Micawberovi mi občas přišli dost zvláštní a melodramatičtí,ale asi to k nim patří.

Kozel
07.07.2017

Davidova raná dospělost mě velmi bavila. První hořkosladké lásky, mladická naivnost a důvěřivost, první kroky k samostatnosti - první vlastní pronájem bytu, zaměstnání -, zábavné postavičky a jejich vývoj (všudepřítomní Micawberovi, sourozenci Peggotyovi, slečna Dartle, Anežka atd.). Mnohokrát jsem na stránkách potkával sám sebe. Jen jsem se trochu podivil, že Dickens, jakožto někdejší soudní reportér, nerozvedl danou problematiku do větší hloubky. Inu, nedá se nic dělat, je na čase otevřít další část.

FifrQzypf
10.01.2017

Četl jsem spolu s prvním dílem najednou a nepřestával vycházet z údivu, jak mnoho mě obě knihy baví, uvážím-li , že podobný příběh by se mohl klidně odehrávat v sousedství. Není nijak zvlášť výjimečný a přesto tak poutavý. V tom se zračí autorova velikost. Jednoznačně mohu doporučit.

Petrstik
04.07.2016

Mistrovský román, který neztratil ze své krásy ani přes své stáří.