Dítě zvané „To“

Dítě zvané „To“ https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12035/bmid_dite-zvane-to-1MA-12035.jpg 5 782 232

Dave Pelzer série

Kniha Dítě zvané „To“ je šokující historií jednoho z nejkřiklavějších případů týrání dětí v dějinách Kalifornie. David Pelzer v ní s ohromující otevřeností vypráví neradostný příběh vlastního dětství.

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Columbus (ČR)

Child called „IT“ , 1995

HanWali
17.10.2019 5 z 5

Neskutečné, strašné. druhy díl snad popiše co se stalo s tou omlouvám se, mrchou,

Allys
10.10.2019 5 z 5

Veľmi silný skutočný príbeh, miestami až neuveriteľný. Pre mňa je úplne nepochopiteľné, kam až dokáže zájsť jedna matka vo vynaliezavosti spôsobov týrania ( či už fyzických alebo psychických) vlastného dieťaťa. Kniha sa síce čítala jedným dychom, ale pocity sú naozaj veľmi nepríjemné. Čo ma šokovalo úplne najviac bola ľahostajnosť otca a aj okolia.. David je veľmi silná osobnosť a prajem mu len to dobré, je naozaj obdivuhodné ako to všetko zvládol a dokáže žiť normálnym životom. Nikde som však nenašla, čo sa stalo s matkou a či vôbec niesla nejaké následky za svoje činy - ak niekto máte info, prosím správu.

a.k
21.09.2019 5 z 5

Nepředstavitelné, nepochopitelné, zvrácené...

VěraČamková
11.09.2019 5 z 5

No, těžko se něco podobného chápe, ale je dobré, aby podobná zvěrstva vešla ve známost. Obdivuji autora i jeho nezdolnou vůli nenechat se srazit na kolena i přes všechna protivenství od těch nejbližších, kteří ho měli zahrnovat láskou a chránit.

Janaves
07.09.2019 5 z 5

Nejde věřit,že se to mohlo dít... Týrat vlastní dítě, bít ho,nedat mu najíst.. Lidská zrůda.

jiri77
28.08.2019 5 z 5

Mrazivé vyprávění Davida mě přímo šokovalo ,a čtení této knihy mě ani na chvíli nenechalo klidným. Je velmi obdivuhodné co vše David vydržel ,a že ještě dokáže žít spokojený život.

ondras666
25.08.2019 5 z 5

Velice silná kniha s velice silným námětem. Popis toho, co jako dítě musel autor sám zažít, je šílený. A je až k nevíře, že kdokoli tohle někomu dokáže udělat, obzvláště pak, když je to jeho vlastní matka.
Hodně mě překvapil i samotný otec, popisovaný jako chlap jako hora a doma vlastně jen loutka a bezduchý návštěvník.

Olous1
12.08.2019 5 z 5

Tak toto bylo něco hrozného. Matka týrá své dítě tím nejhorším způsobem a jeho otec jen kouká a nic proti tomu neudělá. Další díl této trilogie číst rozhodně nebudu,neboť na to nemám žaludek. Slabším povahám vůbec nedoporučuji. Jediné co si z knihy odnáším...nebít lhostejný ke svému okolí.

melonka
12.08.2019 5 z 5

Je mrazivé dávat tomuto příběhu 5 hvězdiček. Nedokáži si vůbec představit, jak něco takového může tak malé dítě přežít a nikdo nic neudělá, respektive trvá to roky než se někdo ohodlá zasáhnout a když zasáhne, tak jde proti společnosti. Nechápu. V postatě nechápu "ne"chování ostatních - Davidovi bratry, jeho otce, sousedy...

Doporučuji přečíst celou trilogii. Mám z ní, ale rozporuplné pocity. Okej, jeho matka byla šílená, ale proč nezasáhl jeho otec? V poslední knize Člověk jménem Dave je dovyprávěn jeho osud. Ale nechápu, jak po tom, co mu nepomohl v době týrání, v době kdy byl v pěstounské péči se za ním stavil pouze jednou, ho David ani jednou nevinil za to, že mu nepomohl a celý příběh ho v podstatě David "brání" a chce vzít k sobě.

logopedka
03.08.2019 5 z 5

Říká se, že nenávist a láska jsou dvě strany jedné mince. Nedokážu však pochopit, jak se z milující matky může během krátké doby stát krvežíznivá bestie, která se zaměří na vlastní dítě. Jsem daleka toho, abych odsuzovala okolí malého Davida, že si ničeho nevšimlo, že nezasáhlo. Takový zásah není zdaleka tak jednoduchý, jak se pro nezúčastněného pozorovatele může zdát. Jak David líčí v další knize, to, že ho odebrali matce, nebylo šťastným koncem jeho strastiplné pouti.

pepa4081
29.07.2019 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte, protože je stručná a obsahuje pouze zhuštěné příhody, bez zbytečné omáčky. Celou dobu jsem musel obdivovat odvahu malého Daveho, že dokázal přežít.
Zároveň jsem ovšem cítil strašný vztek, především na jeho matku, ale i na všechny ostatní, kteří mu tohle každodenní peklo připravovali.
Naprosto nepochopitelné mi pak přijde chování otce. Když jeden z rodičů zešílí, musí přece druhý zasáhnout.
Pokud na to máte žaludek, knihu si přečtěte, hlavně ale nebuďte nevšímaví ke svému okolí.
Velmi uspokojivé.

Orechanda
29.07.2019 5 z 5

Jediným slovem "mazec".....

lachtan77
23.07.2019 5 z 5

neskutečný příběh.... žasnu kde se v člověku může vzít tolik zloby, když ublíží malému dítěti. Natož když je tím agresorem matka (pěti dětí!!) Mozek mi to nebere. Mám ještě oba další díly a i když z internetu vím co všechno David po tom všem dokázal, stejně je přečtu.

Bórborka
22.07.2019 4 z 5

Je až neuvěřitelné, že osoba, která nás má milovat na světě nejvíce, dokáže takto zklamat. Skutečnost, že je někdo schopný takových hrůz na dítěti, je odporná. Na knihu doporučuji silný žaludek a obrnit se silným štítem.

Katka1991
22.07.2019 5 z 5

Je těžké dát této knize plný počet hvězdiček, protože rozhodně to nebylo oddychové, příjemné čtení ke kávě. Je mi hrozně líto dětí, které si tímto musí projít. Jako matka nedokážu pochopit, jak něco takového někdo může těm malým tvorečkům udělat. Někdo tu psal, že po přečtení knihy má chuť obejmout celý svět. Taky mám to nutkání. Jdu poňuchat svého syna...

Manyna
19.07.2019 5 z 5

Otřesné vyprávění, nicméně i takové knihy je třeba číst.

Borufka_9
16.07.2019

Já ani nevím, jak hodnotit. Nepochybuji, že byl autor týraný, ale ty praktiky...a hlavně to, že by si toho nikdo nevšiml a nikdo nic neudělal? V nějaké sociálně vyloučené lokalitě možná, ale... Zdá se mi to přitažené za vlasy. Učitelé, spolužáci. Že by se na něj chodili dívat bratrovi spolužáci a nikdo nikde nic neřekl?

sadja44
12.07.2019 5 z 5

Perfektní kniha!!!!! Přečtu znova

Radka1911
02.07.2019 4 z 5

Autobiografický román týraného dítěte. Kniha se dobře čte, pokud se to dá o podobném tématu napsat, a naštěstí je krátká. Myslím, že číst víc stránek o nesmyslném týrání a ponižování malého dítěte vlastní matkou bych číst nedokázala.

Mini.Baby
24.06.2019

Nemůžu dát hvězdičky, sotva jsem dala obsah. Celou dobu jsem měla stažený žaludek a slzy v očích. Pro mě něco nepředstavitelného a nepochopitelného!!! Co mě dorazilo na konci..... Že v USA je týrané a zneužívané každé páté dítě. Proč??? :(((