Nechte ďábla spát

Nechte ďábla spát https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198035/bmid_dave-gurney-nechte-dabla-spat-KJW-198035.jpg 3 39 17

Dave Gurney série

< 3. díl

Bývalý detektiv newyorské policie Dave Gurney se ve svém domě na venkově vzpamatovává z následků zranění utrpěných při řešení případu bizarní vraždy mladé dívky. Ve chvíli, kdy není ani zdaleka jisté, zda se kdy dostane plně do někdejší formy, se na něj obrací dávná známá – novinářka, která kdysi napsala oslavný článek o jeho úspěších coby esa mezi policisty vyšetřujícími vraždy. Nyní prosí Gurneye, aby pomohl její dceři Kim, která pracuje na přípravě televizní reality show o osudech pozůstalých po obětech nikdy nedopadeného sériového vraha vystupujícího pod pseudonymem Dobrý pastýř. Ten měl o deset let dříve zavraždit šest lidí, rozeslal médiím prohlášení, v němž sdělil, že jeho cílem je napravit svět likvidací těch, kdož příliš touží po majetku, a po poslední vraždě spojované s jeho jménem za dramatických okolností zmizel. Kolem Kim, pro niž je práce na reality show pro sledovanou televizní stanici (která o deset let dříve získala mnoho diváků právě díky bulvárně laděnému sledování případu Dobrého pastýře) životní šancí, se začínají dít podivné věci. Dívka tvrdí, že kdosi neznámý – ona sama podezřívá svého bývalého přítele, s nímž se za dramatických okolností rozešla - opakovaně vniká do jejího bytu a dává si záležet na tom, aby tam nechával zneklidňující doklady své přítomnosti, jako jsou třeba stopy od krve. Když se Dave Gurney rozhodne, že Kim pomůže, vyslechne zanedlouho důrazné varování: „Nechte ďábla spát!“... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: ekniha , Baronet

Let the Devil Sleep , 2013

Janča1532
25.11.2022 1 z 5

Kniha se my vůbec nelíbila.Vůbec se do ní nedalo začíst.

NADEI
18.05.2021 3 z 5

Průměrná detektivka, která se celkem dobře četla.

LucieVN
18.01.2021 2 z 5

Námět dobrý, ale kdyby se vypustilo minimálně 100 stran, neuškodilo by to. Začátek knihy mě příliš nebavil, ale vydržela jsem. Po 300 stranách to bylo občas i napínavé. Konečně mě to zaujalo. Ale ten konec mě zklamal. Jednak celkové chování vraha- celých 10 let se skrývá a dělá vše proto, aby nebyl dopaden a najednou se těší do vězení? No, nevím. Pak detektiv. Jde čekat na vraha a jen tak sedí u stolu a čte si telefonuje? A také celý ten závěr, spousta věcí nevyřčených (šíp, stodola, a docela by mě zajímalo, jak se tvářili Trout a Holdenfieldová na pravý motiv vražd).

Simona838
03.07.2019 3 z 5

Zajimave cteni. Jenom ten konec je zhusteny, ctenar si musi poskladat stripky.

CharlesWard
20.03.2018 2 z 5

Naprosto stejný průser, jako u druhého dílu. Kecy v kleci, a skutek utek. Nakonec jsem vlastně rád, že jde o poslední knihu série. Díky za to!

jarunka54
11.11.2017 2 z 5

souhlasím s ANOTI, Přečetla jsem zhruba 300 stránek, pok přeskočila a přečetla už jenom konec.

ThomasRuhe
03.08.2016 3 z 5

V téhle knize šoupne Verdon svému detektivovi pod nos starý případ sériových vražd. No a prvních 350 stran je to takové seznamování s fakty, probírá se všechno možné, což působí trochu zdlouhavě.
Pročítání Gurneyho uvažování mi sice úplně nevadí, ale když se jde do finále, tak na mně vyskočilo jméno pachatele, a já si ani nedokázal vzpomenout jestli to na něho sedí.
Takže knihu nemohu hodnotit kvůli finálnímu rozuzlení, ale spíše jako studii Gurneyho uvažování a pátrání. Za mne spíše jen průměr.

sipkulka
06.02.2016 1 z 5

nedočetla sem , prostě se nedalo ...

katy238
02.01.2016 3 z 5

Kniha patří mezi slabší, ale jako oddychová četba s jednoduchou zápletkou to stačí.

anoti
15.09.2015 1 z 5

Strašně mě to nudilo.Bylo to tak nudné, až to obtěžovalo a to nejsem nejnáročnější.Nevím proč, ale vůbec mi ta kniha nesedla.Statečně jsem se prokousávala, až do 300 stránky a pak už si přečetla jen konec!

Krista93277
30.07.2015 5 z 5

První knížka od tohoto autora mi dala zabrat, ale jakmile si člověk zvykne na styl psaní, nemůže si stěžovat...přečetla jsem všechny 3 knihy a super. Úplně jiný pohled na vyšetřování i charaktery postav bez chyby...

Michal R10
21.01.2015 4 z 5

Moc dobře se mi četla...

Izu
16.09.2014 2 z 5

Tak do třetice všeho dobrého,jak se říká,ale tohle se nepovedlo.3/4 knížky provází neustálé žvanění,dohady,myšlenky že by to to umořilo i slona.A ten konec myslím autor nemyslel vážně.Zřejmě už si od tohoto autora nic nepřečtu.Škoda.

kneslova
04.07.2014 4 z 5

Přijde mi nejslabší z těch třech knih od autora, co jsem četla, ale na prázdniny dobré. Slibný začátek ale pak se to táhne a táhne do nepřesvědčivého konce. Tak za 3,5 bodu.

Hella
04.05.2014 5 z 5

Mnohem, mnohem lepší než rané příběhy Harryho Holea....! Nemohla jsem se odtrhnout!

M.V.Z.
27.02.2014 1 z 5

vražedná čísla byla kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem a byla skvělá. Zavři oči už bylo slabší, a toto jsem ani nedočetla :-)

soukroma
26.12.2013 4 z 5

Čtivé a napínavé, s řádným odstupňováním, kdy v závěru je to hotová smršť...S větším odstupem hodnotím 75%, protože ten závěr byl tak rychlý, nepravděpodobný a přitažený za vlasy a mnohé se vlastně vůbec neobjasnilo (kdo podpálil stodolu, proč figurky na místě činu...), a navíc z totožnosti sériového vraha a zejména jeho motivů nebyl moudrý ani samotný hlavní hrdina. Verdon se mi dobře čte (Vražedná čísla možná o něco víc), ale s krkolomným řešením-neřešením tohoto příběhu mám nějak problém. V každém případě autor klade zajímavé otázky a vkládá myšlenky, které jdou pod kůži, pod/nad úroveň běžné detektivní práce, na téma etiky, osudů obětí, a v případě této knihy trefně a zde aktuálně i ohledně bulvárního lukrativního rochnění se v tragických událostech.

John Verdon
americká, 1942
2012  78%Vražedná čísla
2012  78%Zavři oči
2013  66%Nechte ďábla spát

Kniha Nechte ďábla spát je v