Dávám všechno

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Životopis sestry Marie Anežky komtesy Františky Coudenhove-Honrichs Poctivé hledání Boží vůle zavede mladou šlechtičnu, majitelku moravského panství v Kunštátu, až do chudinských čtvrtí v Argentině. Kniha přináší poutavé vyprávění o její životní cestě plné zvratů, o touze žít pro Krista a pro chudé, která ji vede k zřeknutí se majetku, ale hlavně vlastních představ o životě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184193/davam-vsechno-184193.jpg 4.46
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Dávám všechno

Jana512
09.05.2019

Autorka velmi poutavě popisuje život komtesy Františky Coudenhové-Honrichs, která přestože jediná dědička majetku šlechtické rodiny z Kunštátu, se rozhodla svůj život dát do služby Bohu a lidem v nově vznikající Kongregaci sester těšitelek, kde dostala jméno Marie Anežka.
Děj se odehrává na pozadí dvou světových válek a tato německá šlechtična, řeholnice, v socialismu musí opustit zemi kvůli své národnosti a šlechtickému původu. Odchází působit do Argentiny. Tam slouží chudým a tam v chudé čtvrti argentinského města Rosario zemřela a byla pohřbena v cizí hrobce, protože na vlastní peníze nebyly. V Argentině se stala matkou chudým a těšitelkou nemocných. Často ani nevíme o lidech, kteří nám mají svým životem co říci.