Datapoušť

Datapoušť https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353700/bmid_datapoust-KBB-353700.JPG 4 8 6

Datapoušť je příběh o svébytném světě mezi čísly a objekty, snad v prostoru, který stvořil člověk jen tak. Z rozmaru nad vývojem nebo v touze po zkoumání univerzální pravdy. V datapoušti existují jedinci, prostorové uzly, města, malá kvanta alokovatelného času a paměťové moduly. Zrnka písku tam tvoří materii vláken a vítr je přeskupuje mezi dunami. 'Člověk' je tam termín neznámý. Do zanikajícího světa procitá podivně prázdná bytost datapouště, základní princip. Snad mysl se schopností učit se a cítit, která je reakcí na zánik. Datasín. Nevědomý musí být, aby řešil.... celý text

druzickaster
20.06.2020 2 z 5

Moc neznámých, moc proměnných. Tuším co chtěl autor říct, ale chyběl mi průvodce tímto zvláštním světem, tak autor nechal všechny neznáme na fantazii čtenáře a to mi prostě nesedí. Postavy, nic, ani jedna mě nechytla u srdce, bylo mi fakticky jedno co se s nimi stane a co se stane s datapouští a asi i proto jsem knihu četl tak dlouho. Je mi to líto, ale 2*.

Fossil
30.04.2018 5 z 5

Datapoušť je ojedinělý záležitek od začátku do konce. Požitek z něj není zadarmo a bude podmíněn vaší trpělivostí, schopností uvažovat a pozastavovat se nad detaily, které ve výsledku zapadají do sebe a utváří tak obraz světa, který budete chtít zkoumat a vracet se do něj. Určitě doporučuji se začíst i podruhé (popř. x-té) a vychutnat si poetiku (a smysl) jednotlivých míst, objevovat drobky, které vám na první čtení určitě unikly.
Pokud přistoupíte na výše uvedené, otevře se před vámi příběh datasína, Vládce stěn, uprostřed světa, jehož zákonitosti budete odhalovat podobně jako on sám a věřte mi, bude to stát za to!

Magnat
05.04.2018 4 z 5

Je to něco jiného než běžná produkce - doporučuji příběh Datasína přečíst. Kniha je umělecky zpracovaná, ale bohužel dosti těžká - první 1/3 jsem dal z papíru, zbytek v elektronické podobě.

Gurus
28.03.2018 5 z 5

Vynikající kniha!! :) Jsem opravdu rád, že jsem knihu podpořil na Startovači.
Na první pohled vás upoutá umělecká stránka knihy, hlavně kvalitní papír :). Příběh je opravdu poutavý a opravdu se mi líbí jak Zdeněk píše, je to přesně můj styl.
*možný spoiler*
Ke konci mi už bylo jasné jak to všechno skončí, ale vlastně to je koloběh života, který se moc neliší od toho na zemi.
*konec možného spoileru*
Mám jednu vítku a to je vazba knihy..strašně rychle se ošoupe tak doporučuji nějaký obal :).

dpxcz
16.02.2018 2 z 5

Kniha má krásné vizuální zpracování. Je tištěna na luxusním lesklém papíře. Díky tomu je docela těžká a při čtení bolí ruce.
Kniha se mi moc dobře nečetla. Nemohl jsem se zorientovat. Pro mě to bohužel nebyl zážitek, který jsem očekával. Daleko více se mi líbila kniha "Po lidech a strojích".
Nicméně jsem rád, že jsem podpořil vydání knihy na startovači.

amaenium
30.12.2017 5 z 5

Kniha je zvenčí krásným uměleckým dílem a zevnitř pastvou pro duši. Po začtení jsem objevila úplně krásný a jedinečný svět u kterého mi fantazie běžela na plné obrátky. Jen málo knih mi zatím dokázalo poskytnout opravdový zážitek ze čtení a tato kniha se mezi ně rozhodně řadí. Nenašla jsem nic, co by mě nějakým způsobem vadilo nebo bych změnila.
Ze začátku jsem však měla pocit, že by o knize mělo vědět co nejvíce lidí, ale teď bych si příběh nejraději uchovala v sobě jen pro mě.
A třeba bych jím zaplatila pouze v případě jiného stejně silného příběhu.

Zdeněk Záhora
česká, 1988