Dash & Lily: Kniha přání

Dash & Lily: Kniha přání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223810/bmid_dash-lily-kniha-prani-223810.jpg 4 598 159

Dash a Lily série

Dash tráví v knihkupectví Strand dlouhé hodiny a jednoho dne najde mezi ostatními knihami červený zápisník, v němž je série úkolů souvisejících s knihami. Samozřejmě mu to nedá (taky který knihomol by odolal?) a pustí se do jejich plnění. Na závěr pak napíše do zápisníků svůj vlastní úkol a nechá ho na smluveném místě. A v tom okamžiku vstupuje do hry Lily (jak už jste asi uhodli, právě ona je majitelkou zápisníku i autorkou úkolů). A následuje série šifer, dopisování, vtipných míjení se i setkávání.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Dash & Lily's Book of Dares , 2010

Kitty18
02.09.2017 4 z 5

Knížka byla hezky napsaná a celkem se mi i líbila :) Hlavně ten nápad s deníkem :D (uvažovala jsem jestli bych to sama nezkusila, ale pak jsem si řekla, že by to v mém městě asi moc nešlo... :/ )
Taky se mi líbilo, že knížka byla celkem reálná :)
Jediné mínus je asi to, že nesmíte číst tuhle knížku po kouskách jako já, protože pak jsem zapomínala u koho ten deník právě je nebo kde ho nechali a celkem důležité věci....
No vlastně ještě jedno mínus. Líbilo by se mi kdyby měla knížka epilog... (POZOR MINI SPOILER) Lily by se měla stěhovat, ale to jestli se nakonec přestěhuje tam už není :/ a to mi celkem vadí...
Závěr je tedy takový, že knížka byla hezká, ale bylo by ji lepší přečíst najednou.

plackaknihomol
11.06.2017 3 z 5

Rozhodně čtivá kniha a nápad s deníkem se mi moc líbil, ale už jsem četla i lepší knížky.

KaileyBlot
30.05.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka na níž bylo zajímavé to, že ji psali dva rozdílní autoři. Víc se mi líbil styl psaní Davida Levithana, ale oba společně​ vytvořili něco krásného. Určitě je lepší ji číst v době Vánoc, ale já si ji užila i teď v letním počasí.

greetchen
25.04.2017 3 z 5

Takové milé čtení. Není to kdovíjaký literární skvost, ale ta naivní platonická láska, vánoční atmosféra a uhlazenost komunikace přes tajemný deníček má své kouzlo. Jako oddechovka postačí.

Dimas
20.03.2017 3 z 5

Dokud si jen vyměňovali červený zápisník, měla knížka zvláštní napětí. Pak se setkali a kouzlo se vytratilo.

andyval
26.02.2017 4 z 5

Co této knize říct. Klasický romantický příběh dvou lidí, kterým je určeno být spolu, ať se děje co se děje. To máme tak za 3 hvězdy. Já osobně přidám ještě jednu za za skvělé vykreslení šílenosti některých dnešních matek, čtivost knihy a postavu Boomera, která je prostě dokonalá :D. Plný počet nedávám, protože v příběhu nebylo nic, co by mě překvapilo nebo co bych neočekávala.
Viděla bych to tedy na 4*.

Eve_linnka
08.02.2017

Můj přešlap: Dash & Lily Kniha přání

vevu26
26.01.2017 3 z 5

Knizka se m libila, ale nebyl to zadný velky bum. Spise takova oddechovka, kde ocekavate klasicky konec a tay takovy je :).

JaKa1974
08.01.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem náhodou dostala do ruky zrovna v době Vánoc, asi se to mělo stát. Tato kniha by se měla číst v době Vánoc!

steph.tey
01.01.2017 5 z 5

Tak jsem tak četla, abych to už dočetla, když Vánoce už bohužel skončily. A když jsem zjistila, že jsem skutečně u konce tohoto skvělého, romantického (a předvídatelného) příběhu, tak mě to trochu mrzelo. :-)

Attia
27.12.2016 4 z 5

Líbí se mi způsob, jakým kniha vznikla (Rachel Cohn psala kapitoly za Lily, David Levithan za Dashe). Bohužel jsem narazila na několik drobných nepřesností a rozporů, které mi trochu kazily čtení.
Jinak samozřejmě úžasná, trochu bláznivá a hlavně vánoční kniha, která pohladí po duši.

ivana02
23.12.2016 5 z 5

Šetřila jsem si ji na předvánoční období a neprohloupila jsem. Přestože nejsem již zdaleka tak mladá jako ústřední dvojice, vůbec mi to nevadilo a ani mi nepřišlo, že by se vyjadřovali naivněji, ba přímo naopak. Atmosféra předvánočního a vánočního New Yorku, antikvariát a vzkazy psané skrz červený zápisník...

Browneyedgirl
16.12.2016 4 z 5

Krásná oddechová knížka s vánoční tématikou. Dostala jsem z téhle knížky chuť na vánoční cukroví. Lily mi občas přišla poněkud dětinská, ale nevadilo mi to. Přečteno za dva večery.

Danago
12.12.2016 5 z 5

Knížka je určitě pro mladší cílovou skupinu než sem já , přesto jsem si čtení užívala. Nápad se zápisníkem neměl chybu. A že se celý příběh odehrával během Vánoc byl super bonus . I když už dávno nejsem mladá dospělá, knížka mě mile překvapila .

Teri_book
08.12.2016 5 z 5

Nádhera!

popeluška
04.11.2016 5 z 5

Kniha se mi moc a moc líbila.......užila jsem si s ní krásné chvíle. Bavila mě takže rozhodně dávám pět hvězdiček :-)

Anette Abeja
12.08.2016 5 z 5

Příběh byl zajímavý, trochu mi připomněl dnešní dobu s tím, jak se čím dál tím víc lidí seznamuje - ne tváří v tvář, ale třeba přes internet. V knize byla lepší verze takového seznámení, alespoň mně to tak připadá. Přemýšlím, jestli by se něco takového mohlo stát ve skutečnosti - to, že by se dva neznámí lidé pomocí zápisníku/knihy seznámili a to bez toho, aniž by měl jeden z nich jakékoliv postranní úmysly.

exitus
11.08.2016 3 z 5

Na Levithanův Den co den to rozhodně nemá, i tady se mi víc líbily části, které psal on (tedy z pohledu Dashe), ale byla to celkem příjemná a originální oddechovka. Asi už jsem na to moc stará.

Lucylla
31.07.2016 3 z 5

Knížka mě zaujala díky krásné obálce a opravdu zajímavému tématu, podle mě ale byla hodně špatně zpracovaná. I postavy nic moc, hlavně Lily mi hodně vadila. Určitě jsem čekala mnohem víc. Bohužel.

milacicka
23.04.2016

Sice to nebylo takové jake jsem očekávala ale uplne nejhorší to také nebylo :D