Dášeňka čili Život štěněte

Dášeňka čili Život štěněte https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453693/mid_dasenka-cili-zivot-stenete-fC5-453693.jpg 5 2818 352

Klasická knížka o malém, nezbedném štěněti se známými ilustracemi a fotografiemi Karla Čapka. V první části knihy se dovídáme, jak Dášeňka roste a objevuje svět. V dalších kapitolách si potom přečteme několik pohádek pro malé pejsky, které se ale určitě budou líbit i malým dětem.

Aleshgang
Aleshgang
včera 5 z 5

Chtěl jsem zkusit knížku která se dá přečíst za jeden den, a vybral jsem si Dášeňku. Myslel jsem že to bude trochu více dětské (bylo ale ne jak jsem čekal), ale bylo tam třeba slovo handicap, které jsem v této knize opravdu nečekal. Ale jak už je u mého oblíbeného Čapka zvykem, práce s jazykem byla opravdu bravurní. Opravdu mě to velice nadchlo. Pokud jste od Karla Čapka nečetli nic, přečtěte si aspoň Dášeňku, je to krátká knížka ale rozhodně stojí za to. Ale nevím jestli některé pojmy děti pochopí. Každopádně jim to můžete přečíst, ať poznají aspoň jedno dílo jednoho z nejlepších spisovatelů u nás.

Macope
Macope
03.03.2024 5 z 5

Výborná klasika, která se i přes archaický jazyk líbila i mým malým dětem. Největší úspěch měly vtipně okomentované fotografie.

Naďa2411
Naďa2411
23.02.2024 5 z 5

Má milovaná kniha z dětství, jak já jí hltala a dokola četla. Tam se už rodil můj zárodek vztah ke zvířátkům. No a to mi zůstalo do dnešní doby, vždy mám doma věrného čtyřnohého kamaráda. Dášenku jsem si nostalgicky připomněla v aknize. I mé děti si jí rády četly a ty nezapomenutelné večerníčky. Děkuji pane Čapku za krásnou milou knížku už pro malé čtenáře, která nejen pohladí ale naučí nás chápat zvířecí život a zároveň pomůže malým dětem, jak se o tyto chlupáčky máme starat. Líbí se mi, jak spisovatel srozumitelně popisuje zvyky, nároky a neopomněl připomenout jejich historii . Dávejme jim lásku, oni nám to opravdu vrátí.

Emik87
Emik87
13.02.2024 5 z 5

Můj milovaný příběh s psím hrdinou. Moje dětství. :)

JankaV80
JankaV80
28.12.2023 5 z 5

Dášenka je prostě klasika :-) Když jsem byla ve školce, četla nám Dášenku paní učitelka před spaním. Teď jsem si Dášenku přečetla po letech znovu, v rámci letošní Dětské čtenářské výzvy a byl to pro mě velký návrat do dětství :-) Krásná kniha s moc pěknými fotkami, která stojí určitě za přečtení.

Petr874
Petr874
27.12.2023 2 z 5

Čapek má pravdu.

RonnieSmithx
RonnieSmithx
10.12.2023 5 z 5

Nejvíc se mi na díle líbí, že Čapek naučil Dášenku i psát, aby mohla napsat úvodní psaníčko.

Elea
Elea
09.12.2023 5 z 5

Nádherná knížka, která musí potěšit každého milovníka psů. Takové krásné pohlazení na duši.

ydnac
ydnac
16.11.2023 5 z 5

DÁŠENKA JE NEZAPOMENUTELNÁ :-)

Nádherná knížka, která potěší každé dítě, ale i dospělého, obzvlášť milovníky zvířat.
Knihu jsem našla v mojí staré knihovničce u rodičů a nemohla jsem odolat :-).

_Michelle_
_Michelle_
09.11.2023 5 z 5

Nestárnoucí kniha, jejíž text umí pohladit po duši, rozesmát, navodit dobrou náladu a ilustrace a fotky dokáží potěšit oči dítěte i dospěláka. Tak zase brzy na shledanou, Dášeňko.

Zemlja
Zemlja
08.10.2023 5 z 5

Na knížku si vzpomenu vždycky, když vidím někoho s foxteriérem. Osobní fotografie a milý popis prvních dní štěněte a jeho odchod do nové rodiny. Pro pejskaře důvěrně známé. A poetické pohádky pro pejsky. Krása.

Briv
Briv
20.07.2023 5 z 5

* Přečteno ještě jednou se synem. Krásně nám to vyšlo, že jsme se do ní postili, zrovna když si babička s dědou pořizovali malé štěňátko, takže těšení a radost byla umocněna znovu i knížkou. Tohle je prostě nestárnoucí klasika a určitě to není naposledy, co ji čteme. Tato knížka by měla být v každé knihovničce.

sajanka
sajanka
16.07.2023 5 z 5

Nádherná kniha mého dětství.

Vendula897
Vendula897
27.06.2023 5 z 5

Knihu jsem jako malá holka četla tisíckrát a celé dětství toužila po štěněti...až... naši postaví dům a bude zahrada, až budu větší, abych se o něho mohla starat, ...až nebudu mít starosti se školou a bude na psa čas....až jsem se nakonec vdala, měla děti a dětem štěně pořídila hned, co začali kluci rozum brát, A tuto knihu četli už se štěnětem v náručí. Oba dva mají doma pejsky a vnuk už bere psa jako člena rodiny. O víkendu jsme prohlíželi knihu a už se těším, až bude moci sám polykat písmenka a s pomocí fantazie si bude číst a přemýšlet o svém prvním štěněti. Moc krásně to pan Čapek popsal, plných 5*****

BlaV.
BlaV.
27.05.2023 5 z 5

mám jiné, starší vydání, které jsem dostala od rodičů - milovaná kniha, milovaný autor

JointlieKat94
JointlieKat94
27.04.2023 4 z 5

Tak jsem zase předčítala před spaním.. :)

Moc hezké, to je prostě taková laskavá klasika. Kniha má krásné mini kresby, fotky a spoustu hezkých příběhů.

Líbilo se nám. :)

Marticka79
Marticka79
20.04.2023 5 z 5

Kniha Dášenka, hezký čtivý příběh zvídavého štěněte drsnosrstého foxteriéra. Vzpomínám když jsem byla malá, tak mi o Dášence četla maminka a nyní po dlouhé době jsem jí přečetla i mým chlapečkům :-). Moc se jim líbila, hlavně fotografie s Dášenkou a její maminkou Iris. Doporučuji a dávám jí plný počet hvězdiček. :-)

Aracely
Aracely
01.04.2023 5 z 5

Přečteno kvůli výzvě, ale stejně krásné jako z dětských let :-).

Safrika
Safrika
02.03.2023 3 z 5

Tak tohle nebylo nic pro me :(, cetla jsem detem pred spanim a rozhodne me to vubec nebavilo. Asi na takovou klasiku nikdy nebudu.

Amazonie2021
Amazonie2021
18.02.2023 5 z 5

Každý, kdo si pořizuje pejska, by si měl přečíst tuto milou knížku, ať ví, co ho čeká.

psi pohádky pro děti zfilmováno Večerníček štěňata pro děti od 4 let

Karel Čapek