Dášeňka čili Život štěněte

Dášeňka čili Život štěněte https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26106/bmid_dasenka-cili-zivot-stenete-ONV-26106.jpg 5 2825 353

Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek. Karel Čapek, který ji pro děti „napsal a zakusil“, si pořídil do domu na Vinohradech nejprve airdala, pak drsnosrstého teriéra Iris, mámu Dášeňky. Tahle krásná knížka kromě Života štěněte obsahuje i kapitoly Jak se fotografuje štěně a Pohádky pro Dášeňku, O psích zvycích nebo třeba O lidech.... celý text

Disinka
18.04.2021 3 z 5

klasika o pejskovi, toto me zaujalo jen jako pohadka v televizi

666Jitka
15.04.2021 5 z 5

Miluji psy - jsou po celý život mými průvodci a nejlepšími kamarády, kteří tu pro mě jsou v dobách pohody, ale i strastí. Knihu jsem četla několikrát jako malá a v dospělosti jí mám pořád po ruce, protože z ní někdy předčítám na spaní svým čtyřnohým mazlíčkům :-) Kniha je pohlazením, radostí a milým prostředkem odreagování se. Karlovi Čapkovi se moc povedla a věřím, že i do budoucna potěší ještě hodně čtenářů :-)

Kory98
11.04.2021 5 z 5

Kdo by si nepamatoval: "Když se to narodilo, bylo to takové bílé nic, do hrsti se to vešlo...". Milé vyprávění ze života psího, nejen pro děti. I mě po tolika letech od dětství udělalo radost a vyloudilo úsměv na tváři, když jsem si představila, jak takový uzlíček chlupů držím v dlaních. Ne nadarmo je pes přítel člověka a naopak. Jako plemeno sice foxteriéry zrovna neobdivuji, ale oni za to nemohou, přesto jsou příběhy o malé psí slečně Dášeňce příjemným počtením.

Katrinreading
04.04.2021 5 z 5

Takhle knížka je na jednu stranu moc krásná, díky svým trefným popisům a roztomilým fotkám, které možná nejsou tak kvalitní, jenže tím, že je pořídil samotný autor, mají nepopsatelnou magii. Na druhou stranu je tento opus poměrně nudný. Není napsán tak, aby bavil malé děti a pro dospělé je zase docela infantilní. Nemůžu dát ale nic jiného než pět hvězdiček, klasika je klasika.

Jackline5
04.03.2021 5 z 5

Na této knize jsem vyrůstala. Na první pohled jsem se zamilovala do ilustrací a štěněčích příběhů. Z vlastní zkušenosti vím že tato kniha potěší děti i dospělé. I když je krátká, vřele doporučuji.

Barabora
18.02.2021 4 z 5

Určitě pěkná kniha. Obdivuji, Karla Čapka, že to napsal i nakreslil sám. Ale není je to lastne, jen o tm, že jedno štěně roste.

kaliopka
13.02.2021 5 z 5

Tuhle knihu sem milovala už jako dítě, teď sem se k ní po letech vrátila a mám z ní stejný pocity jako v dětství ☺️

cukrovka
08.02.2021 5 z 5

Můj návrat do dětství. Hezké obrázky ze života štěněte. Krásné psí pohádky.

téravokudlaná
05.02.2021

Mám ráda zvířata, takže se mi kniha moc líbila. Je zajímavé prožívat příběh očima pejska

radusak9806-2
28.01.2021 5 z 5

Klasika :)

Velrybka1
28.01.2021 2 z 5

celkem fajn kniha

hambra1
13.01.2021 5 z 5

Četli jsme ji se synem několikrát. Moc se nám líbila a obrázky byly nejvíc :)

Zuzka12627
25.12.2020 4 z 5

Velmi krásná knížka z mého dětství. Velmi hezký příběh, který je doplněn fotografiemi. Mám jí do teď v knihovně.

ZuzanaK.
15.12.2020 5 z 5

Jak mám to dítě čtením uspat, když se oba hlasitě smějeme nejen textu, ale i skvělým kresbám?

jan0223
05.12.2020 5 z 5

Tak tuhle knížku snad člověk nemůže ani komentovat, protože neznám jediného člověka komu by se Dášenka nelíbila. Kouzelná dětská knížka která uchvátila mě nejen jako dítě ale i jako dospělého. ☺ ☺ A mým dětem jsem musel koupit ještě jednu aby se nehadali. ☺ ☺ ☺ ☺

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Čapek je fajn. Dášeňku jsem milovala jak v knižní, tak filmové podobě. Úžasná nostalgie a krásný pocit z tohoto díla mi nikdo nikdy nevezme. Za mně paráda.

Uma
01.12.2020 5 z 5

Moc nádherná knížka, kterou můžete přečíst dětem před spaní.

VeruMalfoy
29.11.2020 5 z 5

Tato knížka patřila mezi mě dětské knížky. Obsahovala nádherné fotografie Dášenky a kouzelný příběh. Četla jsem ji několikrát i jako náctiletá a klidně bych se k ní znovu vrátila.

Micconda
24.11.2020 5 z 5

Kniha, kterou si vždy jednou za čas velmi ráda přečtu. Má krásnou atmosféru a je to moje dětská nostalgie.

Laurinka1000
20.11.2020 4 z 5