Dášeňka čili Život štěněte

Dášeňka čili Život štěněte https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26106/bmid_dasenka-cili-zivot-stenete-ONV-26106.jpg 5 2818 352

Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek. Karel Čapek, který ji pro děti „napsal a zakusil“, si pořídil do domu na Vinohradech nejprve airdala, pak drsnosrstého teriéra Iris, mámu Dášeňky. Tahle krásná knížka kromě Života štěněte obsahuje i kapitoly Jak se fotografuje štěně a Pohádky pro Dášeňku, O psích zvycích nebo třeba O lidech.... celý text

Calinda
Calinda
02.02.2023 4 z 5

Milá dětská knížka, četla jsem v dětství.

MaxíkD.
MaxíkD.
29.01.2023 5 z 5

Přečteno za den. Dobrý příběh.

jolana9997
jolana9997
21.01.2023 5 z 5

Nemám v úmyslu psát recenzi na Dášeňku, kdo ji nečetl, není Čech. Spíš jsem se zamyslela nad tím, jak jsou děti citlivé a dospělí rozumní. Možná je to naopak. Nemohla jsem přestat brečet v dospělém věku na konci.
KČ: poté, co šla Dášeňka do nového domova. V domě je blahodárné ticho, chválabobohu, teď už se člověk nemusí děsit, jakou škodu či neplechu to zatrápené psisko kde ztropí. Zaplaťpánbůh, že je pryč. _ Ale ono je až mrtvo v domě. Nu, co to? Lidé se sobě vyhýbají, aby se sobě nemuseli dívat do očí, člověk se ohlíží po všech koutech a ono nikde nic, nikde loužičky - .
V psí boudě jen mrkáním pláče oškubaná a utahaná maminka Iris.
Koho to rozplakalo, ať zvedne ruku. Mě jako dítě ne, ale jako bábu hodně.

MíšaS.
MíšaS.
29.12.2022 5 z 5

Takové milé pohlazení po duši na konec roku :)

Medulka.013
Medulka.013
17.12.2022 5 z 5

Jako dítěti mi tuto knížku v jiném vydání koupila babička z otcovy strany a říkala, že na jedné fotografii se Dášenka smutně kouká.
Mně se jako milovnici všech živých tvorů tato kniha velmi líbí a jsem ráda, že jsem si ji mohla zase přečíst. Úžasný je text a stejně tak jsou skvělé obrázky a fotografie.

Olous1
Olous1
11.12.2022 5 z 5

Kdo by nečetl Dášenku. Hezká kniha mého dětství,nejen pro děti. Samozřejmě i večerníčkové zpracování je moc hezké. Mít pejska je fajn, mám zlatíčko retrívra a nedovedu si to bez něj představit.

heavy66
heavy66
11.12.2022 5 z 5

Nemám psa! Pes potřebuje výběh na zahradě, v bytě se nudí a otravuje. Většina sousedů v našem domě si to nemyslí. Kluci vedle nás mají většího hnědobílého, naštěstí vychovaného. Paní přes chodbu malého černého, které říkám (ten pes je holka) Tasmánský čert. Lenka nad námi chová doma Lidožrouta. Když mě Lidožrout vidí, otevře dlouhatánskou tlamu plnou obrovských zubů a chce se ke mně tulit. Já nechci!
Sousedi pod námi si pořídili divocha, který se pohybuje tryskem a táhne za sebou jejich náctiletého synka. Vyhýbám se jim! Nejraději mám Dášeňku. Neštěká, nepouští chlupy, nemusí se venčit, a když s ní nechci být, prostě zavřu knížku!

petulkapeta
petulkapeta
07.12.2022 5 z 5

Co k tomu řict,je to klasika,kterou by měl každý milovnik pejsku přečíst..už jsem ji dětem četla několikrát. A letos mi pasovala do vyzvy...

mauvais-ange
mauvais-ange
06.12.2022 4 z 5

Hezká vzpomínka na dětství, kdy se mi knížka moc líbila. Jako už dospělé se mi pořád líbí hravé vyprávění o Dášeňce, toho bych klidně brala v knížce víc, pohádky jsou spíš jednodušší, ale pobaví.

katka.oo
katka.oo
03.12.2022 5 z 5

Dášeňku jsem měla moc ráda jako večerníček a měla jsem chuť si ji přečíst znova, takže teď čteno ušima do výzvy - kniha, jejíž autor už nežije a tímto mám letos splněno :-). A jinak musím dát Dášeňce jedině 5*.

Kabuky
Kabuky
16.10.2022 5 z 5

Vzpomínka na dětství.

Peter74
Peter74
09.10.2022 5 z 5

Prostě super book, vrátilo ma to do detských čias, mali sme psíkov odkedy si pamätám.
Pán Čapek je veľká osobnosť.

proni
proni
07.09.2022 4 z 5

Pěkná klasika pro děti..

Bramborak81
Bramborak81
30.08.2022 5 z 5

Milá knížka, která se dá číst v jakémkoli věku. A ty krásné kresby a fotografie k tomu, to je kompletní balíček pro radost.

Hakate
Hakate
28.08.2022 5 z 5

Další kniha, která měla své místečko v knihovničce. Ráda jsem četla.

Apo73
Apo73
28.08.2022 4 z 5

Vzpomínka na dětství. Knížka se mi líbila, i když jsme psa doma nikdy neměli - ona je to vlastně celé taková trochu bajka. Vždyť všechny ty vlastnosti, které Čapek popisuje jsou sice ryze psí, ale taky lidské, a proto je to tak úsměvně srozumitelná "dokumentární" pohádka. Ono je to vlastně vyprávění, které je s nadsázkou jakoby objektivním líčením (až téměř vědeckým), a v tomto "rozporu" je to ta knížka právě nejpůvabnější. Prostě Dášeňka a Devatero pohádek jsou pro mne takový základ.

Leničkovec
Leničkovec
27.08.2022 5 z 5

Moc krásný příběh. Pamatuji si, že jsem ho četla někdy ve 3ti třídě a byla to první knížka, u které jsem brečela :-)

Neluš
Neluš
18.08.2022 5 z 5

Při čtení knihy jsem si krásně zavzpomínala na své dětství. Četla jsem ji několikrát, ale zrovna teď, když máme štěňátko, mě bavila asi nejvíc :)

Ni.kk.i
Ni.kk.i
12.08.2022 4 z 5

Přiznám se, Dášenku jsem nikdy předtím nečetla, až teď dcerce. Úspěch měla obrovský jak u mně, tak u dcery a určitě se bude líbit i synkovi. Tahle knížka v naší rodině určitě zůstane už napořád.

Lajka2012
Lajka2012
02.08.2022 5 z 5

Dášeňka - když někdo vysloví toto jméno tohohle krásného a hravého pejska, vždy si vzpomenu na knížku i na jejího autora. Jaké to muselo být krásné mít doma takové roztomilé štěňátko, jako byla Dášeňka. Pohádky o slavných pejscích jejího rodu jsou také moc hezké a inspirující. Krásný příběh o štěněti, které chtělo poznat svět. Rozhodně doporučuji pejskařům a nejenom těm. :-)

psi pohádky pro děti zfilmováno Večerníček štěňata pro děti od 4 let

Karel Čapek