Dášeňka čili Život štěněte

Dášeňka čili Život štěněte https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164/bmid_dasenka-cili-zivot-stenete-taE-164.jpg 5 2825 353

Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek. Karel Čapek si pořídil do domu na Vinohradech nejprve airdala, pak drsnosrstého teriéra Iris, mámu Dášeňky. Tahle krásná knížka kromě Života štěněte obsahuje i kapitoly Jak se fotografuje štěně a Pohádky pro Dášeňku, O psích zvycích nebo třeba O lidech. Půvabné vyprávění i obrázky budou provázet vaše děti po celý život.... celý text

MaxíkD.
02.01.2022 5 z 5

Přečteno za den. Dobrý příběh.

Domca1
21.12.2021 5 z 5

Dášenka je ohromne roztomilá, zábavná a prudko čitateľná knižôčka vhodná pre všetkých (ne)psíčkárov kazdej vekovej kategórie. Je rozkošná, ale pritom sa zďaleka vyhýba klišé, je úsmevná, hreje na duši, je neposedná, hravá a celkom určite v každom dieťati (aj v tom dospelom) vyvolá túžbu zaobstarať si svoju vlastnú Dášenku. Obzvlášť si moje srdce získala prvá polovica knihy, v ktorej sa opisuje detstvo samotnej Dášenky a ktorá kombinuje bravúrny sloh, originálny láskavý humor, psiu roztomilosť a Čapkovu nezameniteľnú "nežnú" iróniu. Samozrejme, jednoduché a zároveň úžasne milé ilustrácie a rozsiahla fotografická príloha už len umocňujú ten pocit hrejivého dobra, ktorý Vami pri obracaní stránok Dášenky priam preteká. Som presvedčená, že táto nadčasová detská klasika nikdy nezostarne a čitatelia sa k nej budú vracať stále znova a znova.

Termaap
07.12.2021 5 z 5

Myslela jsem si, že mě Dášenka jako dítě minula, ale prý ne, prý me prostě jen nezaujala. Teď jsem si ji poslechla jako audioknihu (namluvenou nepřekonatelným Karlem Högerem) s vlastními dětmi a objevila její kouzlo. Na začátku se mi na tváři vykouzlil úsměv a ten už tak nějak nezmizel.

Doubravka1975
06.12.2021 5 z 5

Krásný, nestárnoucí příběh nejdřív takového úplně malého bílého nic

Kristulda
08.11.2021 5 z 5

Četly jsme s 4 letou dcerou, oběma se nám moc líbila.

Katy_71
30.10.2021 5 z 5

Moje srdeční záležitost, ke které se pořád vracím!

martineden
28.09.2021 5 z 5

Nadčasová klasika! A ty obrázky a fotky! Jedinečné.

Terezka05
18.09.2021 5 z 5

Krásný a veselý příběh malého štěňátka. Znázorňuje jak náš lidský život není o hodně jiný, než-li ten zvířecí.
Veselé čtení

Aknel26
23.08.2021 5 z 5

Čtení Dášeňky jsem si užila já i moji posluchači - syn, babička i manžel. Je neuvěřitelné (a krásné), jak kniha napsaná téměř před sto lety dokáže oslovit (přímo nadchnout) lidi z tolika generací a na všechny působí, jako by ji autor napsal, nakreslil, nafotografoval a zakusil právě pro ně. Život štěněte je popsán něžně i humorně a pohádky o Foxlíkovi a jeho potomcích pobaví. Obrázky jsou vtipné a fotografie s popisky mají taky hodně do sebe. Čtení jsme doplnili zhlédnutím úžasného večerníčku s vypravěčem Martinem Růžkem.
No a příštím naším čtivem by podle syna měl být "Pes basketbalský", o kterém se někde doslechl.

TerezaaBaarova
27.07.2021 5 z 5

Kniha s ilustracemi, fotkami a předčítaná půl na půl s mojí malou dcerkou.
Už je na čase ji od jednorožců a princezen přesměrovat na klasiku!

Medunkavera
22.07.2021 5 z 5

Dášeňka. Moje milovaná knížka. O tu svoji jsem přišla, tak jsem si tady, v bazaru koupila jinou.
Často ji otevírám a vracím se do dětství..
To je něco, co se dá číst stále. Ať je vám pět a nebo šedesát a více.

andrea7191
21.07.2021 5 z 5

No tak tohle ano, to je prostě klasika dětských let.

petraj30
11.07.2021 5 z 5

Další oblíbená knížka z mého dětství. Ve škole jsme ji měli jako povinnou četbu, ale tuto knihu stejně četl v té době každý a ještě rád. Dokonce jsme měli pejska pojmenovaného Dášenka, na počest té knižní. Nádherná kniha, kterou by měl mít doma každý. Všechny děti ji milují:-)

stejsdan
07.07.2021 5 z 5

Přečteno na koupališti, hlídala jsem malou dcerku kamarádce a když jsem zjistila, jaký poklad mají holky s sebou v tašce, nemohla jsem odolat. Holčička ocenila nádherné fotografie a já se vrátila do dětství a bylo to moc příjemné vzpomínání:) Tahle knížka nikdy neomrzí a vždycky pohladí po duši.

Štěpkovač
12.05.2021 5 z 5

Knížka je super četl jsem ji už 3 krát a zatím mě neomrzela :)

Lejčís
07.05.2021 5 z 5

taková ta čapkovská klasika, která snad nemůže urazit nikoho :)

carbici
02.05.2021 5 z 5

Milá knížka, která vždy udělá radost. Ilustrace jsou naprosto úžasně minimalistické a v hlavě při čteni slyším pana Högra.

baji42
30.04.2021 5 z 5

Roztomilá nestárnoucí knížka.

kikidok
23.04.2021

Milá knížečka, není úplně silná na příběh a proto chápu, že někoho nemusí bavit. Pro mě je to takový výlet dětstvím a v kombinaci s mojí láskou ke psům je to prostě pekfektni.

Bastien581
22.04.2021 5 z 5

Ta kniha má skvělé fotky, je skvěle napsaná, přesto ně nikdy nebavila. Jako dítě jsem u ní dost trpěla. Možná jsem divná, ale nikdy jsem v ní nerozpoznala děj, který by člověka vtáhnul.

psi pohádky pro děti zfilmováno Večerníček štěňata pro děti od 4 let

Karel Čapek