Dášeňka čili Život štěněte

Dášeňka čili Život štěněte https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164/bmid_dasenka-cili-zivot-stenete-taE-164.jpg 5 2825 353

Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek. Karel Čapek si pořídil do domu na Vinohradech nejprve airdala, pak drsnosrstého teriéra Iris, mámu Dášeňky. Tahle krásná knížka kromě Života štěněte obsahuje i kapitoly Jak se fotografuje štěně a Pohádky pro Dášeňku, O psích zvycích nebo třeba O lidech. Půvabné vyprávění i obrázky budou provázet vaše děti po celý život.... celý text

Renatka11
22.02.2022 5 z 5

Milé, laskavé, něžné, vtipné a jazykově naprosto dokonalé. Krásný návrat do dětství!

Petra-Nela
21.02.2022 5 z 5

Nadherna knizka

medlovice
17.02.2022 5 z 5

Přečetla jsem si ji znovu , celou dobu s úsměvem, ten jsem tolik potřebovala. Na základní škole jsme hráli divadlo scénku O lidech, dodnes si to pamatuji..

Sandik
14.02.2022 5 z 5

Jako vždy skvělý Čapek. Sám ho znám skoro nazpaměť ale dětem jsem ho teď četl poprvé a Daseňka je kupodivu nechytla tolik jako například Pejsek a kočička. Asi to chce o fous vyšší věk. Obrázky je ale bavily velice velmi ;o)

luckomar
07.02.2022 5 z 5

Krásná knížka.. Vzpomínám, jak jsem poslouchala před spaním jako maličká. Teď se těším až jednou přečtu svému děťátku.

michaela.mala93
07.02.2022 5 z 5

Po spoustě let od dětství přečteno znovu. I po těch letech kniha chytne za srdce. :)

Štěpinambura
31.01.2022 5 z 5

Knížku jsem milovala už jako malá a nyní se k ní ráda vracím. S úsměvem pročítám každou stránku a prohlížím si nádherné jednoduché ilustrace - ta nezestárne!

lucmat
27.01.2022 5 z 5

Pořídila jsem vloni nové vydání, moc dětských knih mi nezbylo, tak do sbírky a že si znovu přečtu, ale zůstala Dášeňka smutně v koutě ležet...až do výzvy 2022 a stačila poobědová siesta a je splněno! Krásná nadčasová kniha pro děti i dospělé, s láskou a zkušeností napsáno, nakresleno i nafoceno. Kdykoliv bude třeba se potěšit, otevřte Dášeňku! Docela mě i bavilo ji umělecky předčítat nahlas, ano, náš pes byl nadšen ;)

Booky84
23.01.2022 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, kterou miluje a čte již několik generací. Vyprávění se mi moc líbí a nejraději mám pohádky pro Dášeňku. Ke knize se ráda a opakovaně vracím. Mám ráda i Dášeňku jako Večerníček.

Italkaaa
22.01.2022 5 z 5

Tuhle knihu miluju od malička. Nezvyklý jazyk, krásný, citlivý a nádherné fotky.

JaninaV.
20.01.2022 5 z 5

krásné čtení

Dela111
19.01.2022 5 z 5

Dášeňka je jedna z kouzelných knih Karla Čapka. Je především pro děti, ale toto laskavé vyprávění potěší i dospělé. Kniha byla mnohokrát načtena různými umělci. Já jsem si po dlouhé době poslechla verzi načtenou panem Brodským. Bylo to jako pohlazení :-).
Toto milé vyprávění zůstane nadčasové, potěšilo už spoustu generací dětí i dospělých :-).

Sabina335
18.01.2022 5 z 5

Po mnoha letech opět přečteno. Velmi krásná vzpomínka na dětství. Jednoduše napsáno. Na našeho malého půlročního čtyřnohého divočáka zlatého retvívra jak dělané. Velmi jsem se smála, když vše co jsem četla dělá i ten náš malý raubíř :)

Majký_
17.01.2022 5 z 5

Čtenářská výzva 2022 - Kniha z mého dětství.
Volba byla jasná. Má nejoblíbenější kniha z dětství neztrácí své kouzlo ani v dospělosti. Ani se mi nechce věřit, že až ji třeba jednou budu předčítat svým hypotetickým dětem, půjde o sto let staré dílo.

Miška74
15.01.2022 5 z 5

S touto knihou jsem zavzpomínala na své dětství. Pořád je tak hezká, jak si ji pamatuji.

Kanylka
14.01.2022 5 z 5

Tahle knížka je jako pohlazení od mámy....A ta nádherná čeština

Irsaf
04.01.2022 5 z 5

Jsem nadšená…
Kniha me přenesla do dětství a i jsem se u ní zasmála…
Snad se dnes dětem líbí, tak jako se líbila kdysi ( i dnes ) nám dospělým…

anabelda12
03.01.2022 5 z 5

Tak jak miluju Čapka, tak Dášeňku jsem neměla ráda už jako dítě. Mě ten foxteriér přišel nervózní a protivný. Tím bych ovšem neměla knihu hodnotit. Jako kniha zřejmě dokázala mnoha generacím dětí ukázat, že zvíře může mít i něco jako svůj vnitřní život, že jsou to tedy plnohodnotné živé bytosti. Dnes už máme takovýchto konceptů knih přehršel, ale tehdy byl Čapek skutečně inovativní. Takže přes osobní jistou averzi dávám samozřejmě plný počet bodů.

KnihoSny
03.01.2022 5 z 5

Skvělá i po letech️

Mišátko
02.01.2022 5 z 5

Příběh, který se mi snad nikdy neomrzí. Krásný návrat do dětských i pubertálních let. Knížku jsem přečetla už po páté :)

psi pohádky pro děti zfilmováno Večerníček štěňata pro děti od 4 let

Karel Čapek