Dášeňka čili Život štěněte

Dášeňka čili Život štěněte https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284847/bmid_dasenka-cili-zivot-stenete-Ytp-284847.jpg 5 2825 353

RyonMathrin
30.05.2018 5 z 5

Jak udělat z "obyčejného" vyrůstání malého pejska milou pohádku - obdivuhodné. Tradičně krásný jazyk Karla Čapka. Ještě geniálnější jsou ovšem kresby štěněte. Jakoby jednoduchá čára definuje základní tvar, který je však tak dokonale přesný a výstižný... někdy vyjadřuje téměř štěněcí mimiku, prostě paráda.

LuciNka93
18.05.2018 5 z 5

Je to moje první kniha od autora. Byla a je to moje oblíbená dětská kniha. Tato kniha by neměla chybět obzvlášť v dětské knihovně. Jinak to vyjádřit nejde.

Tebby
06.05.2018

No kdo by nemiloval Dášeňku? Jedna z knih mého dětství.

Annkag
02.05.2018 4 z 5

Roztomilé čtení na dobrú noc ale i na ukludnenie po náročnom dni :)
Rozosmiala som sa pri pokynoch prírody ked sa Dášenka učila chodit a prekladat nožičky.
A pobavili ma i príbehy psíkov aby sa Dášenka dala fotografovat.

los
27.04.2018 5 z 5

jedna z mých prvních knížek

už ve 4 letech jsem si z ní vzal ponaučení, kterým se řídím dodnes: "kde je dobrá vůle, tam jsou i nožičky"

Tesinka_Laufey
18.04.2018 5 z 5

Krásná knížka s úžasnými kresbami a fotkami.

Pajan28
16.04.2018 5 z 5

Musím se přiznat, že knihu jsem četla až dospělá a moc se mi líbila. Sice styl psaní je trošku zvláštní, ale je to prostě Čapek.

Andrée
08.04.2018 5 z 5

Kdo by neznal Dášeňku.
Krásné vzpomínky na dětství.

PetraaMatouš
05.04.2018 4 z 5

Syn ji četl po první třídě o prázdninách. Nejvíc se líbily kapitoly štěněte a pak jak kousala a honila lidi. Úspěch měla i fotografická část.
Jinak. Máme vydání z r.1988. Je to v to samý. Kniha má velká písmenka, tak se četla dobře. Je tam spousta pěkných perokreseb.

lenka9044
18.03.2018 4 z 5

Vzpominka na dětství, ted jsem to cetla synovi, je jeste ale maly a tak se k tomu určitě ještě někdy v budoucnu vrátíme

mazlak
01.03.2018 5 z 5

Krásné pohádky od Čapka. Zase jsem si na malý okamžik zavzpomínal na dětství a pohádky na dobrou noc. Dokonce byl na motivy této knihy natočen i večerníček, tedy seriál pro děti, který patřil mezi mé zamilované.

Ivanka83
17.02.2018 5 z 5

Nádherná klasika

evickakyticka
15.02.2018 3 z 5

Foxteriéři se mi nikdy zvlášť nelíbili. A tato kniha mě minula - v dětství. Ale myslím, že večerníček jsem viděla a ten se mi líbil. Nekonec jsem ji četla dětem a těm se líbila. Ale osobně na knížce nevidím nic moc zajímavého a to i když psy mám moc ráda...

Orange8knihomol
13.02.2018 4 z 5

Tuto knížku jsem četla asi ve 2. nebo 3. třídě na 1. stupni ZŠ a ikdyž jsem nikdy nebyla milovníkem psů, vím, že se mi styl psaní a celá kniha líbila.

Chesterton
12.02.2018 5 z 5

Asi jediné, co od Karla Čapka doopravdy miluji:)) Ostatní jeho knihy nejsou úplně můj talíř polévky.

LimedkaMikki
09.02.2018 4 z 5

Skoro se až stydím přiznat, že jsem se ke knížce jako takové dostala až díky referátu do školy. Na druhou stranu, večerníček je prakticky věrnou kopií knížky, takže bych v tom až takový problém neviděla :D Nejvíc se mi líbily ty psí příběhy.

Kryštofka
05.02.2018 5 z 5

Nádhera.

yaoiyuri
23.01.2018 5 z 5

Chlupaté pohlazení po duši, nestárnoucí klasika! Co víc dodat. :)

Lokina
20.01.2018 5 z 5

Kdo chtěl zakusit od pana Čapka něco jiného než například R.U.R. nebo Bílou nemoc, určitě se mu zalíbila Dášeňka. A komu taky ne? I já jí podlehla. Milovníci psů toto dílo ocení, už jednom pro ten fakt, že Karel Čapek měl psy rád a o to víc knihu Dášeňku jsem měla a mám ráda. Dílo je i poučné a ukazuje dětem, co obnáší mít mazlíčka a že pes není věc, ale živá bytost, která má své city. Plusem jsou dobové fotky, které dávají knize magickou moc. Knížka je líbezné, miloučké a roztomilé dílečko, které by nemělo chybět v každé knihovničce.

SteveV
29.12.2017 5 z 5

Česká literární klasika, a to zasloužená. Co víc dodat?

psi pohádky pro děti zfilmováno Večerníček štěňata pro děti od 4 let

Karel Čapek