Darwinovy ceny - Nová evoluce

Darwinovy ceny - Nová evoluce https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319414/bmid_darwinovy-ceny-nova-evoluce-gi1-319414.jpg 3 19 4

Darwinovy ceny série

Příběhy lidí, kteří sami sobě přivodili kuriózní smrt neuvěřitelně hloupým způsobem (např. smyšlený příběh muže, který si na své auto namontoval startovací raketu pro nákladní letadla), zpočátku kolovaly jen skrze e-maily. V roce 1993 je americká bioložka Wendy Northcuttová začala sbírat a později založila web Darwin Award. Principem ceny je předpoklad, že lidská hloupost, která způsobí smrt svému nositeli, je dána geneticky a v duchu Darwinovy teorie přirozeného výběru se tak tento nebezpečný gen odstraňuje.... celý text

Literatura naučná Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Darwin Awards Next Evolution , 2008

flanky
10.02.2018 3 z 5

Slabší než jsem čekal. Některé příhody zaujaly, ostatně nemusíme chodit daleko, protože se našlo (a zaznamenalo) i několik událostí z ČR, nicméně pokud psala a glosovala samotná autorka, bylo vše dobře propracované. Bohužel byly příběhy mnohdy i nudné, zvláště pak v kategorii "Tentokrát přežili", protože jsou zde často příhody formou dopisu či osobního vyprávění, kde to poměrně vázne. Vědecké vsuvky jsou loterie - tematicky nemusejí zaujmout. Nicméně musím uznat, že jsou zpracovány velmi čtivě a v drtivě většině patří k tomu lepšímu, co kniha nabízí. Shoduji se s uživatelem hellena1523, prostě takové záchodové čtení.

ecila13
07.12.2017 3 z 5

Docela vtipná knížka, kdyby u toho tolik lidí nezemřelo.

"Darwinova cena je ocenění pro lidi, kteří se zasloužili o zlepšení lidského genofondu tím, že se z něj sami odstranili."

hellena1523
27.03.2017 3 z 5

Knihu bych zařadila do kategorie "záchodové čtení". Člověk se, ač není nutně škodolibý, pobaví (nebo poučí, popřípadě nechá varovat - to je na každém), ale že bych si knihu vyloženě vzala a četla vkuse, to se snad ani nedá. Ale na onu místnost ideální.

medlovice
16.01.2017 2 z 5

Nejsem škodolibý člověk smějící se neštěstí druhých. Po knížce jsem šáhla jen proto , že film Darwinovy ceny miluju a znám i webové stránky.Tato kniha má pěknou grafickou úpravu a plní co slibuje, ale ani jako oddechovka mě nezaujala.

Wendy Northcutt
americká, 1963