Darwinismus a inteligentní plán

Darwinismus a inteligentní plán https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31338/darwinismus-a-inteligentni-plan-31338.jpg 3 7 4

O autorovi: Jonathan Wells je výzkumný pracovník ústavu Discovery Institute v Seattle ve státě Washington. Získal titul Ph.D. v biologii na Kalifornské univerzitě v Berkeley a Ph.D. v teologii na Yaleově univerzitě v New Haven. Je autorem knihy Ikony evoluce (české vydání Návrat domů, 2005) a v současné době pracuje na vědeckém výzkumu otázek týkajících se inteligentního plánu. Příznivé kritiky knihy „Darwinismus a inteligentní plán“: „Jonathan Wells není jenom expert na darwinismus a inteligentní plán, ale má také dar představit složité problémy tak, aby byly snadno pochopitelné. Dokáže dokonce do tohoto sporu vnést humor. Liberálové určitě nebudou chtít, abyste tuto knihu četli.“ - Ann Coulterová, agenturní novinářka a autorka bestsellerů „Tato kniha přináší úchvatný a přehledný souhrn důležitých problémů, které jsou v sázce při řešení kontroverze mezi teorií inteligentního plánu a darwinismem. Přiměje čtenáře, aby si sami o těchto významných otázkách udělali svůj názor a nespoléhali se přitom na diktát jednostranně zaujatých expertů.“ - Phillip E. Johnson, emeritní profesor práv na Berkeleyské univerzitě, autor knihy „Spor o Darwina“ „Hlavní proud sdělovacích prostředků rád představuje darwinistické skeptiky jako bigotní a beznadějně zaostalé lidi. Ale biolog Jonathan Wells (který má doktorát z Berkeley a z Yale) ukazuje, že mnozí vědci prostě neumějí překročit svůj darwinistický světový názor a že teorie inteligentního plánu lépe vysvětluje nové důkazy pro vývoj života. V tomto základním sporu, který ovlivňuje naše školství, politiku i naše chápání světa, je kniha „Darwinismus a inteligentní plán“ zcela zřejmě tím, co si musíte přečíst.“ - David Limbaugh, agenturní novinář a známý autor knih „Perzekuce: Jak liberálové vedou válku proti křesťanství“ a „Bankrot: Morální a intelektuální bankrot dnešní Demokratické strany“... celý text

Literatura naučná , Věda

Vydáno: , Ideál

Darwinism and Intelligent Design

LordByron
14.04.2023

Žurnalisticky šikovne napísané a ako úplne malého ma to aj presvedčilo. Kadekoho kto to až tak nepozná to presvedčí.
A používa to také tie amícke diskusné praktiky čo vás zblbnú.
Na konci dňa to ale oravdaže neni pravda.

Mydrox
14.05.2019 5 z 5

petros
12.11.2011

Myslím že Darwinismus není ani tak věda jako spíš materialistická ideologie.Darwinismus je dán, zbývá jen najít důkazy že to tak bylo, největší důkaz už máme protože tu jsme.Darwinistická evoluce je jediný racionální spůsob jak vysvětlit naši existenci, ID je iracionální pavěda snažící se protlačit náboženství do vědy a využívá k tomu chybějící mezery v jinak již velmi konzistentní vědecké teorii, pro které ovšem věda jistě jednou naje racionální vysvětlení.Veškeré výzkumy které do Darwinistických představ nezapadají jsou chybné a proto by bylo velkou chybou na ně upozorňovat.
Jestli to tak někdo vnímá proč ne, jenže je dost lidí kteří potřebují znát pro a protiargumenty aby se rozhodli čemu mají věřit nebo nevěřit. Nakonec proč by nemohly existovat vedle sebe dvě teorie na tak těžko prokazatelný a přitom závažný jev jako je vznik života? Nemohly, Darwinistům je jasné že pokud by k tomu došlo, ztratili by důvěru velké části veřejnosti i vědců a i peníze na výzkumy by se použily na výzkumy jiné, přínosnější.Vyvrácené je i tvrzení že pokud uznáme ID pak už není co zkoumat protože vše stvořil bůh.Naopak Darwinistická snaha vidět za vším slepé náhody se již ukázala jako velmi škodlivá, konkrédně u pseudogenů a tzv. odpadní DNA, které měly být jen neužitečním odpadem po náhodných mutacích, se objevily velmi životně důležité regulační funkce(jejich poznání umožní léčbu nemocí).Léta tuto možnost ignorovali a investovali do výzkumů jak vše vzniklo náhodnými mutacemi které nepřinesly většinou žádný užitek.

kiddlinka
29.09.2011 odpad!

Ačkoli se „Darwinismus a inteligentní plán“ snaží tvářit jako kontroverzní vědecká publikace, není to nic než nudný přehled nejslavnějších kreacionistických hitů (IP tomu říkat odmítám, neb přes všechnu zmatenou snahu odlišit IP od kreacionismu se obě dvě myšlenky shodnou na jednom: existuje jen malá pochybnost, mezera, nejasnost? Hotovo, šoupnem tam Boha. Pardon, dizajnéra): špatné a nedostačující definice, žonglování s nejasně danými termíny a slovy, okázalé obechcávání vědeckých metod, neznalost elementárních faktů a protivníkových pozic, neodůvodněné předpoklady, neschopnost udržet koherentní myšlenku, nezohledňování vývoje v průběhu milionů let (aby, ne vždyť Země je 6000 let stará), neznalost principů logiky a zároveň odvolávání se na ni, popírání sama sebe, ignorování dobové podmíněnosti poznatků, překrucování citací, nepředkládání důkazů, pastička na myši a oko a „dokonalé“ uspořádání vesmíru (! Ano, až tak velká je intelektuální kapacita autora a jeho představa o inteligenci čtenáře, že skutečně použil argument, který vyvrátí a vyvrátilo desetileté dítě) a hlavně starý známý evrgrín: porušování jednoho ze základních principů logiky, a sice že nepřítomnost důkazu není důkaz nepřítomnosti. Dojde i na klasické fňukání o nerespektování blábolu, který nesplňuje nejzákladnější nároky na vědeckou teorii, nepředkládá pro svá tvrzení naprosto žádné důkazy a nikdy úspěšně neprošel ani vzdáleně tak intenzivní křížovou palbou jako evoluce. Wellsova argumentace a definice pojmů je natolik chabá a nedostačující, že nedokáže ani přesvědčivě dokázat, že IP fakt není kreacionismus (buďme ale fér: to by nezvládl ani Dawkins). I laik si musí všimnout, že Wellsova argumentace je ve srovnání s „darwinisty“ podivně vyhýbavá a založená nikoli na pozorování a důkazech, ale má podobu scholastického cvičení na úrovni Akvinského důkazů Boha. Jestli Wells něco opravdu dokazuje, tak že kreacionismus skutečně nevychází z poznání světa, ale ze zbožného přání, emocionálních pohnutek a kromě nekompetentní kritiky „darwinismu“ nedokáže nabídnout vlastní teoretický model. Takže ano: pokud máte neexistující povědomí o biologii, nedisponujete minimálním všeobecným vzděláním, máte nulovou schopnost rešeršovat, jste intelektuálně líní a inteligenčně upozadění a k tomuhle „kontroverznímu“ sporu dvou „teorií“ vás přivedlo jen to, že se vám nelíbí myšlenka, že jste z „opice“, pak je tahle kniha přesně pro vás.

evoluce křesťanství biologie darwinismus

Jonathan Wells
americká, 1942
2005  68%Ikony evoluce
2007  51%Darwinismus a inteligentní plán

Kniha Darwinismus a inteligentní plán je v