Darwinovy děti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Víme, jak odporně se k sobě navzájem dovedou chovat lidé odlišných ras. K čemu asi dojde, když se na zemi objeví nový lidský druh? Ústřední motivem série je evoluce lidstva prostřednictvím retroviru SHEVA, který se po celá staletí nečinně skrýval v lidském genomu. Bohužel, projevem jeho náhlé aktivity je děsivá vlna potratů, což s sebou přirozeně nese snahu vědců o urychlené nalezení léku proti této zdánlivé metle lidstva. To vše doprovází četné rodinné konflikty záhy přerůstající v občanské nepokoje. SHEVA v sobě nevíc skrývá nejedno překvapení, a tak není nouze o dramatické zvraty v ději. Jde o chytře vystavěný příběh v duchu nejlepších tradic moderního techno thrilleru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8178/darwinovy-deti-8178.jpg 3.621
Série:

Darwin 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Triton
Originální název:

Darwin`s Children, 2003


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Darwinovy děti

deirdre
17.03.2018

Možno by nebolo márne, keby autor mierne prehodnotil dávku vedeckých informácií, alebo aspoň formu ich podania a vydal Darwinove rádio a Darwinove deti ako jeden román. Obsahuje totiž množstvo pozoruhodných myšlienok (aj tých takzvane medziriadkových), ktoré sa v záplave vedeckých faktov a politiky ľahko strácajú. Ale to je len môj subjektívny názor ovplyvnený tým, že som jednoducho v oblasti genetiky nevzdelaná - čo ma teda po prečítaní týchto dvoch kníh nesmierne mrzí. Verím tomu, že zážitok z knihy by bol komplexnejší. V každom prípade stojí za prečítanie a zamyslenie sa nad tým, aký vlastne dnešný homo (tzv.) sapiens je a aký by mohol byť. Trochu mi to pripomenulo Asimovovu Gaiu.

Ronin Roujin
08.04.2014

Pokračování Darwinova rádia se čte o něco lépe protože neobsahuje tolik pasáží o bilogii a i pasáže o intrikách vědců nejsou tak časté a obsáhlé. Hodně prostoru je věnováno dceři obou hlavních hrdinů, která patří k novému „živočičnému‟ druhu. Přesto, že Američané postaví pro nopvé děti takovou ligh verzi koncentračních táborů, tak se v závěru knihy začne blízkat na lepší časy.