Daruj mi křídla

Daruj mi křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308282/bmid_daruj-mi-kridla-LJa-308282.jpeg 4 106 28

Aiden je zcela spokojený se svou samotou, ve které mu nikdo nenarušuje jeho klid a stereotypy. Pokud něco vážně nesnáší, pak změny, lidi a svého otce. Brian Scott je mladý, bezstarostný, miluje společnost a neumí dodržovat řád. A právě byl povýšen na zástupce ředitele obchodního oddělení, Aidena Cartera. Po prvním dni Brian už chápe, že varování kolegů nebyla jen prázdnými slovy a že sdílení kanceláře s novým nadřízeným bude ještě větší výzvou, než si dokázal představit.... celý text

Extasy
11.12.2016 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla, takže jdu s čerstvými dojmy na trh recenzí. V první řadě jsem byla nadšená, že si mohu konečně přečíst na toto téma oficiální dílo. Abych to upřesnila - jsem celkem nenáročný strávník, nenáročný ve smyslu - s experimentální či alternativní tvorbou na mě nechoďte. Kdysi jsem točila filmy a setkala se s jinými filmaři a díly, kde pět dalších podsmyslů bylo ještě málo. A mám pocit, že prozatím se v naší distribuci objevují jen právě taková díla. V tomto žánru. Chci tím říct, že ne vždy je nutné učit lidi přemýšlet u toho, u čeho si chtějí odpočinout a tak to mám i já. V práci přemýšlím až až, takže pak sáhnu po tom, co mě přenese na míle daleko od běžných starostí a donutí vypnout. Pokud byl autorčin záměr jiný, na mě její kniha působila přesně takhle. Vtáhla mě, odpočinula jsem si u ní a celou dobu v duchu jásala nad revolucí, která nám hezky potichoučku a nenásilně snad jednoho dne pomůže k tomu, aby měl tenhle žánr mezi dalšími své právoplatné místo.
Co se týče příběhu jako takového, líbil se mi. Četla jsem jiné knihy, které se tvářily jako že jsou něco víc a dala za ně i mnohem víc peněz. O pravopisných chybách ani nemluvím. Ale v tomhle případě bych si klidně i připlatila.
Upřímně mě nepotěšilo úsporné řešení milostných scén a vyvolalo ve mně pocit, že jsem se vrátila do dob knižních i televizních cenzur v minulém století, ale i tady ve skrytu duše doufám, že to v budoucnu bude jen lepší a lepší. Něco mi při čtení říkalo, že autorka by se možná ráda rozjela, ale nebylo jí to prostě dovoleno. Možná se mýlím. Celkově jsem si ale knihu užila a strávila s ní pár krásných bezstarostných chvil. Děkuji za ni a budu se těšit na další!

RenkaB
11.12.2016 2 z 5

Od této knížky jsem očekávala více propracovaný pracovní vztah, než se prokousávat čtením o vyvíjejícím se mileneckém vztahu dvou mužů. Vědět, kam ta kniha bude směřovat, nečetla bych ji. Zřídka však odkládám nedočtenou knihu. Když už chci něco hodnotit, tak se to snažím přečíst celé. Ač jindy bych měla 350stránkovou knihu přečtenou za pár hodin, tuto jsem musela odkládat a vracet se k ní několik dnů. Příběh mi připadal zaměřený převážně na to, aby mne jako čtenáře vychovával k tomu, abych homosexualitu brala jako normální věc. Beru, vždyť je to každého soukromá věc, koho se rozhodne milovat. Ovšem autorka svým podáním příběhu mě akorát odrazovala od čtení.
Další věcí, která mne rušila při čtení, byly chyby v knize, namátkou např. vískání/výskání. Nebo používání slova "déle" ve významu později, byť to bylo v přímé řeči. Asi jsem ze staré školy, když očekávám, že autor bude ovládat český jazyk na velmi dobré úrovni. Případně využije služeb korektora.

misulef
09.12.2016 4 z 5

Čtivý, romantický, místy napínavý.. To všechno je tento příběh. Briana i Aidena jsem si okamžitě zamilovala a věřím, že jsem nebyla jediná. Nemůžu sice říct, že bych nečetla lepší knížky, ale i tak mám neovladatelné nutkání se k tomu příběhu pořád vracet.

yaoiyuri
06.12.2016 3 z 5

No... přečetla jsem hodně yaoi/slash povídek ať už „originálních“ nebo z nějakého fandomu. Tahle se bohužel vymyká jen tím, že jsem za ni dala 80 kč :) Není to špatné, ale na 550 stran jsem čekala důmyslnější příběh a hlubší vykreslení postav a jejich vztahů.

Postavy celkově mi s přibývajícími kapitolami připadaly jakési ploché a jejich jednání ne vždy odpovídalo vývoji daných situací. Milostné scény byly decentní a působily přirozeně, ale to morální poselství o boji za toleranci a zbavení se předsudků vůči gayům z některých pasáží lezlo až moc okatě.

Zápletka zase tak originálně nepůsobí, protože průměrně sečtělá yaoistka už ji viděla/četla jinde na tisíc a jeden způsob (ale chápu, že nezasvěceného čtenáře to může i šokovat). Dialogy mezi Aidenem a Brianem mi občas připadaly jak vystřižené z nějakého praštěného shounen-ai anime. Zhruba po polovině mě to přestalo bavit, musela jsem se ke čtení občas přemáhat, protože buď se nic nedělo, nebo se toho dělo až příliš. Linka se starším bratrem a otcem senátorem mi přišla celkem o ničem, protože z Briana, přirozené a lidsky uvažující postavy, udělala totálního nelogického kreténa, jen aby tam byl nějaký konflikt a jeho konečné prozření mi přišlo až směšné – příběh mohl klidně končit někde po návštěvě Rose a... jméno toho chlapa jsem zapomněla.

Rozhodně je to ale krok v před, že u nás vyšla (e-)kniha s takovou tématikou a doufám, že jich bude přibývat. Autorka by příště mohla víc popustit uzdu fantazii a investovat do korektur.

Veveruška1992
18.11.2016 5 z 5

Gratuluji autorce k nádherné knize, která mě naprosto přikovala k monitoru a donutila mě střídavě se usmívat jako šílenec a zároveň nadávat na občasnou zabedněnost obou hlavních protagonistů :-) Každopádně děkuji za milý čtenářský zážitek, Aiden s Brianem byli jednoduše skvělí, ostatní charaktery zdatně sekundovaly a děj příjemně plynul a dokázal zaujmout, aniž by byl zbytečně překombinovaný a natahovaný :-) Ještě jednou díky, doufám, že knihu uvidíme i na pultech (u mě případná koupě jistá) a že není autorčinou poslední ;-)

Jacinda
04.09.2016 5 z 5

Nikdo mi nevymluví, že autorka nekouká na anime a na yaoi :-) a to myslím v dobrém. po celou dobu jsem měla pocit, jako by někdo přepsal sekai ichi hatsukoi a spojil ho se Strach a chvění...na knize se mi líbila něžnost, romantika a vášeň, která nesklouzla k prostoduchým prasárnám. Aidena jsem si zamilovala. Velmi mě také potěšila přímost děje, žádné zbytečné a překombinované problémy a zápletky. i když jsou postavy trošku ploché, zrovna v tomhle případě to nevadí. Je to prostě krásný příběh a stačí lehounký zásah redaktora a můžeme jít na knižní pulty :-) doporučuji

peko
24.08.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila!!!! Moje první na toto téma a jsem mile překvapena. :-) Doporučuji. Ráda vyhledávám českou beletrii a Lucii fandím a těším se na další knihu! Tato kniha byla opravdu pecka. :-)

adela3429
23.08.2016 5 z 5

Tento příběh jsem už jednou četla, když se ještě jednalo o internetovou povídku. Teď, když vyšla jako e-kniha, jsem se do ní pustila znovu a to s velikou chutí! Tuhle knížku opravdu miluju, je naprosto kouzelná a sledovat, jak Brian postupem času bortí Aidenovy zdi a zásady, bylo i na podruhé vážně skvělé! :)

homosexualita společenské romány LGBT, queer, LGBT+

2016  83%Daruj mi křídla
2018  74%Pětkrát out

Kniha Daruj mi křídla je v