Darth Bane: Dynastie zla

Darth Bane: Dynastie zla https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471982/bmid_darth-bane-dynastie-zla-LZt-471982.jpg 5 156 22

Star Wars - Darth Bane série

< 3. díl

Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil. Uplynulo dvacet let od doby, co Darth Bane, vládnoucí Temný pán ze Sithu, zničil pradávný řád oddaný temné straně a přetvořil ho pravidlem dvou: jeden mistr, aby držel moc a předával moudrost, a jeden učeň, aby se učil, a nakonec vyzval a porazil mistra v souboji na život a na smrt. Ale Baneova učednice Zannah se zatím neukázala být hodnotnou nástupkyní. S rozhodnutím, že sithský sen o nadvládě nad galaxií nezemře spolu s ním, Bane přísahá, že odhalí tajemství zapomenutého Temného pána, které zajistí Sithům nesmrtelnost – a jemu také. Zannah ví, že mistr o ní začíná pochybovat, a tak připravuje jeho pád a chystá se mu konečně vyrvat titul Temného pána ze Sithu. Pronásleduje mistra z ponurých hlubin zpustošeného světa do pouštního tábora, kde bude o osudu temné strany rozhodnuto poslední smrtelnou ranou světelným mečem.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Star Wars: Darth Bane Dynasty of Evil , 2009

majxik
majxik
18.02.2024 4 z 5

Příběh poutavý a hezky napsaný, a doporučuji přečíst tento závěrečný díl trilogie. Jen teda za mě mírně zklamání závěrečným střetem od kterého jsem čekal více.

memphisz
memphisz
31.07.2022 4 z 5

Vyvrcholení trilogie skončilo tedy nečekaně. Nechci spoilovat, ale Bane se zaměřil na nejtemnější rituál ze všech - nesmrtelnost pomocí přenosu vědomí. Musí proto najít svatyni a holokron prastarého Darth Andeddua a ponořit se do nejtemnější části Síly.

Finální souboj s Darth Zannah je nevyhnutelný - učedník Sithů bude vždy toužit po moci a získá ji jen svržením svého mistra. Pravidlo dvou musí pokračovat!

Teraesa
Teraesa
28.05.2022 5 z 5

Vynikajúca séria, predčila moje očakávania.
Nemám čo vytknúť, hltala som každú stranu.

wullcann38
wullcann38
01.12.2021 5 z 5

Vynikající zakončení celé série,i když ten konec byl poměrně předvídatelný, pořád super SW kniha.
Za mě:97

DK_Ronie
DK_Ronie
07.09.2021 5 z 5

Výborné zakončení výborné trilogie. Hned jsem si od stejného autora musel sehnat i Revana :o)

Kniha plynula fakt velmi rychle, zhltnul jsem ji nejrychleji ze všech (už jsem byl zvědavý, přiznávám). Gradace příběhu a vyústění vztahu mistr/učeň bylo super. Nové (i staronové) postavy výborné a skvěle doplnily děj.

Závěrečný souboj opět fenomenální. I když uznávám, že na kinoplátně bych pořád asi radši viděl ten z druhého dílu :o)

Zak66
Zak66
15.07.2021 5 z 5

Třetí díl Baneovi trilogie je důstojným zakončením. Děj plyne rychlostí světla. Po tak 100 stranách je děj tak nabitý, že čtenář nedokáže přestat. Bane a Zannah jsou tady naprosto excelentní a nové postavy super. Pěkný návrat dvou postav z předchozích dílů. Závěrečný souboj je dokonalý a konec je absolutně dechberoucí. Celá tato trilogie je rozhodně jedna z nejlepších knižních sérií ze Star Wars a povinnost pro všechny fanoušky Star Wars.

PS: Po druhém přečtení zase ještě lepší. Skvělé přemítání nad samotným Pravidlem dvou a jeho paradoxy. Navíc je tato kniha opravdu napínavá k prasknutí. Celá Trilogie Dartha Banea je prostě dokonalá a zaujímá zásadní místo ve Star Wars.

StarPopcorn
StarPopcorn
08.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha sama o sobě je velice zajímavá, ale co je na ní nejlepší je ten konec. Ukazuje nám paradoxy Pravidla Dvou, kteří musí sithové akceptovat. Stejně jako je jedi ochoten se obětovat, aby další generace mohla žít v míru, (viz. kniha Revan) tak sith je ochoten dobrovolně bojovat o život a být poražen, aby jednou za hooodně dlouho linie sithů dospěla do chvíle, kdy bude tak silná, že převezme vládu nad galaxií. Opět 5*

kacaav
kacaav
30.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Zajímavý je ten konec. Průběh knihy je taky fajn, ale pořád je to slabší (byť nevýrazně), než předchozí díly.

daniel6725
daniel6725
07.11.2020 4 z 5

Závěr trilogie není jen skvělá akční jízda, ale má i přidanou hodnotu. Vysvětluje různé paradoxy sithského pravidla dvou, nahlédneme do osudů temných Jediů a taky nalezneme zárodek toho, co možná inspirovalo tvůrce ep9. Tuhle knížku si nelze neužít.

Ailee
Ailee
14.10.2020 3 z 5

Ne že by příběh jako takový byl špatný, ale bohužel mě neoslovily ani postavy ani autorův styl. Prokousala jsem se tím spíše ze zvědavosti. Druhá polovina byla lepší, dějově akčnější, a kdyby si autor odpustil úvahy všech postav okolo a zaměřil se více na děj samotný, asi by to pro mě bylo mnohem osobnější. Na zadek jsem se z toho neposadila a konec jr najasný, ale za to zjištění, jak to celé začalo, to asi stálo. I když by se to dalo značně zkrátit.

Sorrangar
Sorrangar
13.04.2020 5 z 5

Důstojné pokračování prvních dvou dílů. Celá trilogie patří k nejlepší SW knižní tvorbě.

tomas3272
tomas3272
05.04.2020 5 z 5

U mě měla celá série vzestupnou tendenci. Poslední díl se mi líbil suverénně nejvíce, poslední třetina knihy se četla prakticky jedním dechem. Skvěle to gradovalo, super zakončení celého příběhu.

jakub0085
jakub0085
14.12.2019 5 z 5

Přesně takové zakončení si tato trilogie zasloužila. Naprosto doporučuji, čteno jedním dechem.

Djkoma
Djkoma
18.08.2019 5 z 5

Velké zakončení. Bez pochybností a zaváhání, je trilogie uzavřena s koncem, který přesně odpovídá povaze Sithů a otevřeným možnostem budoucích příběhů. Za mě jednoznačně splněná očekávání, i když v závěru možná trochu kostrbatě působí linie okolo potencionálního účedníka. A teď směr Revan...

muchtarka
muchtarka
16.10.2018 4 z 5

Skvělé zakončení trilogie. Hlavní postavy ze spektra temné strany mi sedí daleko víc, než jediové, se kterými se člověk díky jejich téměř absenci citů hůř ztotožní. Příběh Dartha Banea byl skvělý od začátku do konce. Jediné, co mě trochu mrzelo bylo slabší vykreslení Zannah, zejména malé využití jejích schopností čarodějnictví, myslím, že s tím se dalo daleko více vyhrát, ale na druhou stranu, nejedná se primárně o její příběh.
A jen dodám svůj nesouhlas s tím, že by šlo o otevřený konec. Příběh hlavní postavy je uzavřen. Jistěže jistá míra otevřenosti celkového příběhu je nevyhnutelná vzhledem k tomu, že i po Darthu Baneovi existují jak sithové, tak jediové.

markinho962
markinho962
23.09.2018 5 z 5

Nevím jak u vás, ale knihy s tématikou hlavních "padouchu" jsou nejlepší, thrawnova trilogie, stará a nádherně se rozjíždí i nová, a teď tohle.

DarthSoren
DarthSoren
04.03.2018 5 z 5

Ohromné zakončení jedné fantastické série. Drew Karpyshyn na platformě tří knih dokázal něco, co často nedokážou spisovatelé za celý život. A to napsat trilogii, která bude tak epická, akční, více-méně vyrovnaná a která bude jiná než to, na co jsou čtenáři zvyklý. Ale jiná v tom nejlepším slova smyslu. Vše dospělo do bodu, který Darth Bane předpovědel už v první knize, ale dospělo to tam monumentálním způsobem. Darth Bane je pro mě to nejlepší, co kdy bylo ve světe Star Wars napsáno. Btw, žádný otevřený konec tam není, potvrdil to i sám Karpyshyn ;)

Jury
Jury
23.02.2018 3 z 5

Nesnasim otevrene konce :(

JohnyShorty
JohnyShorty
15.02.2018 5 z 5

Díky za názornou ukázku temné strany.

Thrawn89
Thrawn89
28.11.2017 5 z 5

Bane a Zannah v epickém závěru celé trilogie a perfektní začátek dlouhého příběhu na jehož konci je Palpatine coby císař. Naprosto úžasné. Celá série je akční, stále se něco děje. Akci střídají pohledy do nitra temné strany síly a dozvíme se něco i o historii Sithů jako takových. Povinnost pro všechny fanoušky SW, ale přístupné nejenom pro ně.

Star Wars

Drew Karpyshyn