Star Wars: Zjevná hrozba

Rok 1999 nebyl významný pouze jako symbol konce 90. let. Minimálně všichni fanoušci vesmírného eposu George Lucase na něj budou vždy vzpomínat jako na rok, kdy se poprvé v kinech promítala Epizoda I – Skrytá hrozba a kdy se započala zcela nová éra jejich oblíbené ságy. V Dark Horse zcela správně pochopili potenciál, který další filmová Star Wars trilogie skrývala. Autoři společnými silami vytvořili Star Wars komiksový svět, který se od toho filmového liší rozvíjením a odhalováním osudů řady dalších postav z předaleké galaxie. A tento Omnibus je toho přímým důkazem. Příběh Vesmírná havárie poskytuje možnost nakouknout do doposud nezmapovaného kousku galaxie a vychutnat si téměř pohádkový příběh. Naopak daleko temnější a vážnější stranu představují v tomto Omnibusu klíčové příběhy o výcviku Anakina Skywalkera, i o nájemných lovcích, které sice čtenáři ukazují spíše lokální konflikty, ale zároveň tvoří pomyslný dějový most mezi Epizodou I – Skrytá hrozba a Epizodou II – Klony útočí. Značná část Omnibusu je věnována i speciálním, doposud souborně nevydaným příběhům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227346/big_star-wars-zjevna-hrozba-wcy-227346.jpg 4.224

Dark Horse Omnibus

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , BB art

Star Wars Omnibus: Menace Revealed, 2014

Kniha Star Wars: Zjevná hrozba

wullcann38
16.07.2021

O něco slabší než vyslanci a zabijáci, ale furt dobrý.
Nejlepší:
Jango Fett
Jango Fett je nejlepší a zároveň nejlíp nakreslený příběh, a taky hodně propojený se Zam Wessel.
89,5%
Nejhorší:
Jediovský úkol
Úkol je přesný opak Fetta- kresba hrozná (to byl opravdu Obi s Anakinem?),příběh taky nic moc.
53%
Celkově kniha:89,5%

Norri
21.04.2021

Poslední u nás vydaný Star Wars omnibus od Dark Horse se povedl. Tak jako jiné omnibusy i Zjevná hrozba obsahuje celou škálu příběhů rozličných délek i kvalit, ale ve výsledku po dočtení všech těch povídek přetrvává dobrý pocit. Stejně jako v předchozích omnibusech je většina příběhů bohůmžel snadno zapomenutelná, ale při čtení dokáží pobavit.

Vesmírná havárie je krátký “pohádkový” příběh s mangovou kresbou. Ohnivé srdce je super krátké, ale zajímavé a tak nějak meditativní. Hon na Aurru Sing má pěknou kresbu a už název výstižně shrnuje obsah. Jediovský úkol má místy nezvyklou až divnou kresbu postav, ale dá se na ni zvyknout. Příběh je docela dobrý.

Hrozně moc mě potěšil Jango Fett. Má fajn příběh a hlavně skvělou výtvarnou stránku. Je to kombinace kresby a malby štětcem. Nejsem si jistý, jaká technika byla použitá, ale vypadá to dobře. Škoda, že tohle nemohlo být mnohem delší. Na Jango Fetta navazuje příběh s názvem Zam Wesell, což je jméno nájemné lovkyně z Epizody II. Už to sice není malované a kresba je mainstreamová, ale pořád to má dobrý příběh. Tohle se povedlo.

Nájemní lovci: Aurra Sing je dalším skvěle kresleným příběhem. Scénář není nic extra, odehrává se na světech proslavených v původní trilogii a konec je opravdu nečekaný. Otrávený měsíc je ošklivě nakreslený kraťas. Celkově jsem z něj měl pocit jako z komiksu na krabičce zubní pasty Tuti Fruti. Starfighter: Zkřížené hnáty je pěkně nakreslená povídka o bitvě dvou pirátů na vodním světě. Je to docela zábavné, není těžké se s jedním z nich ztotožnit a tak to docela rychle uteče.

Knihu uzavírají krátké komiksy, které byly zřejmě jako příloha k Star Wars hračkám. To tak nějak vysvětluje i poměrně hloupé obdélníky vypravěče. O scénáři se u nich snad ani nedá mluvit. Pěknou kresbou a dobrým rozfázováním ukazují bitvu nebo souboj těch kterých postav nebo strojů. Samá překvapení je vesmírná přestřelka mezi Obi-Wanem a Jango Fettem. Nejvzácnější zbraň je převyprávění souboje Hraběte Dooku s Jediema z Epizody II. Opakování, matka moudrosti je souboj Obi-Wana a Anakina s nějakými roboty a Válečné stroje zase ukazují transportéry armády klonů.

Palorizek85
21.12.2019

Výborné komiksové dílo, které obsahuje některé hůře dostupné příběhy.

venomslav
18.08.2019

Další povedený omnibus.

FuriosoR
30.04.2018

Už mi chybí jen jeden SW Omnibus a sbírka bude kompletní, pro mě je to prostě "must have"! Každopádně ze všech SW Omnibusů, co jsem zatím stihl přečíst, mi tento přišel jako nejslabší, nicméně jsem si náramně užil příběhy hlavně s Jango Fettem, který se mi zde ukázal i z trochu jiné stránky, než ve filmové epizodě II. Příběhy tu jsou prostě různorodé - některé lepší, některé slabší - ale i tak, SW fans si přijdou na své, toho se nebojím :)

LordSnape
29.10.2017

Tenhle omnibus je taková všehochuť a nabízí porci různorodých příběhů. Nevýhodou pro čtenáře může být, že některé volně navazují na Vyslance a zabijáky. Každopádně tahounem jsou určitě opět Jango Fett a Aurra Sing. Kratičké příběhy na konci od Halla s postavami známých z 1. a 2. epizody jsou už jen takovou perličkou. Jako fanoušek SW univerza jsem spokojen. Pro jiné to ale bude jen ztráta času.

Pazďa
01.08.2016

Omnibus ze světa Star Wars pod titulem Zjevná Hrozba je velmi těžko hodnotitelný kousek. Jedná se o sbírku různorodých komiksů které se točí v letech I a II filmové epizody které většinou postrádají návaznost nebo stejné autory. Najdeme zde příběhy na 5 stran i na 50 stran. Na obálce vidíme Aurru Sing která se nám ukazuje v pár příbězích a na roli téhle záporačky do menších příběhů se dost hodí a příběhy s ní jsem si užil. Jak už jsem řekl, autoři stejní nezůstávají a proto zde najdeme hodně různých kreseb a užil jsem si jak ty mainstreamověji nakreslené kousky tak ty s trošku neobvyklou kresbou. Celkově se Omnibus Zjevná Hrozba dost špatně hodnotí jako celek protože příběhy tu najdete jak lepší tak horší, rozhodně ovšem koupí neprohloupíte.

martinstefko
31.03.2016

Star Wars Omnibus: Zjevná hrozba krásně zapadá mezi všechny ty Star Wars omnibusy, protože i v tomhle případě se jedná o kvalitní mainstreamové čtení, přesně to, po čem chcete sáhnout, když nechcete nic náročného, ale chcete se bavit a chcete se nechat unášet do předaleké galaxie. Nemyslím si, že je nutné milovat Star Wars vesmír, abyste si knihu užili, funguje celkem obstojně i samostatně, ale samozřejmě, pokud máte k postavám vztah, bude se vám to číst lépe. A pokud k nim vztah nemáte, možná si ho uděláte. Jediové zde nemají hlavní slovo, ale takové postavy jako Aurra Sung, Jango Fett nebo Zam Wesell rozhodně za pozornost stojí. Jestli mají nějaké omnibusy skutečně kvalitu, jsou to právě ty ze světa Star Wars.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova