Star Wars: Zjevná hrozba

Rok 1999 nebyl významný pouze jako symbol konce 90. let. Minimálně všichni fanoušci vesmírného eposu George Lucase na něj budou vždy vzpomínat jako na rok, kdy se poprvé v kinech promítala Epizoda I – Skrytá hrozba a kdy se započala zcela nová éra jejich oblíbené ságy. V Dark Horse zcela správně pochopili potenciál, který další filmová Star Wars trilogie skrývala. Autoři společnými silami vytvořili Star Wars komiksový svět, který se od toho filmového liší rozvíjením a odhalováním osudů řady dalších postav z předaleké galaxie. A tento Omnibus je toho přímým důkazem. Příběh Vesmírná havárie poskytuje možnost nakouknout do doposud nezmapovaného kousku galaxie a vychutnat si téměř pohádkový příběh. Naopak daleko temnější a vážnější stranu představují v tomto Omnibusu klíčové příběhy o výcviku Anakina Skywalkera, i o nájemných lovcích, které sice čtenáři ukazují spíše lokální konflikty, ale zároveň tvoří pomyslný dějový most mezi Epizodou I – Skrytá hrozba a Epizodou II – Klony útočí. Značná část Omnibusu je věnována i speciálním, doposud souborně nevydaným příběhům....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227346/star-wars-zjevna-hrozba-wcy-227346.jpg 4.221

Dark Horse Omnibus

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno, BB art

Star Wars Omnibus: Menace Revealed, 2014

Kniha Star Wars: Zjevná hrozba

Palorizek85
21.12.2019

Výborné komiksové dílo, které obsahuje některé hůře dostupné příběhy.

venomslav
18.08.2019

*sing byl dobrý příběh

venomslav
18.08.2019

Tenhle omnibus byl dobrý song byla dobrý příběh

FuriosoR
30.04.2018

Už mi chybí jen jeden SW Omnibus a sbírka bude kompletní, pro mě je to prostě "must have"! Každopádně ze všech SW Omnibusů, co jsem zatím stihl přečíst, mi tento přišel jako nejslabší, nicméně jsem si náramně užil příběhy hlavně s Jango Fettem, který se mi zde ukázal i z trochu jiné stránky, než ve filmové epizodě II. Příběhy tu jsou prostě různorodé - některé lepší, některé slabší - ale i tak, SW fans si přijdou na své, toho se nebojím :)

LordSnape
29.10.2017

Tenhle omnibus je taková všehochuť a nabízí porci různorodých příběhů. Nevýhodou pro čtenáře může být, že některé volně navazují na Vyslance a zabijáky. Každopádně tahounem jsou určitě opět Jango Fett a Aurra Sing. Kratičké příběhy na konci od Halla s postavami známých z 1. a 2. epizody jsou už jen takovou perličkou. Jako fanoušek SW univerza jsem spokojen. Pro jiné to ale bude jen ztráta času.

Pazďa
01.08.2016

Omnibus ze světa Star Wars pod titulem Zjevná Hrozba je velmi těžko hodnotitelný kousek. Jedná se o sbírku různorodých komiksů které se točí v letech I a II filmové epizody které většinou postrádají návaznost nebo stejné autory. Najdeme zde příběhy na 5 stran i na 50 stran. Na obálce vidíme Aurru Sing která se nám ukazuje v pár příbězích a na roli téhle záporačky do menších příběhů se dost hodí a příběhy s ní jsem si užil. Jak už jsem řekl, autoři stejní nezůstávají a proto zde najdeme hodně různých kreseb a užil jsem si jak ty mainstreamověji nakreslené kousky tak ty s trošku neobvyklou kresbou. Celkově se Omnibus Zjevná Hrozba dost špatně hodnotí jako celek protože příběhy tu najdete jak lepší tak horší, rozhodně ovšem koupí neprohloupíte.

martinstefko
31.03.2016

Star Wars Omnibus: Zjevná hrozba krásně zapadá mezi všechny ty Star Wars omnibusy, protože i v tomhle případě se jedná o kvalitní mainstreamové čtení, přesně to, po čem chcete sáhnout, když nechcete nic náročného, ale chcete se bavit a chcete se nechat unášet do předaleké galaxie. Nemyslím si, že je nutné milovat Star Wars vesmír, abyste si knihu užili, funguje celkem obstojně i samostatně, ale samozřejmě, pokud máte k postavám vztah, bude se vám to číst lépe. A pokud k nim vztah nemáte, možná si ho uděláte. Jediové zde nemají hlavní slovo, ale takové postavy jako Aurra Sung, Jango Fett nebo Zam Wesell rozhodně za pozornost stojí. Jestli mají nějaké omnibusy skutečně kvalitu, jsou to právě ty ze světa Star Wars.

3DD!3
16.04.2015

Výplňovky střídají zajímavější kousky. Ve většině případů jde o navázání na příběhy z minulého omnibusu. Nejlepší části se věnují Jango Fettovi a nejslabší pak příběhům paralelním Epizodě 2, které byly očividně vytvořeny k propagaci jakýchsi pajduláků. Kresba je poměrně standardní a jen v jednom případě je opravdu působivá (ano příběh o Jangovi), je škoda že se podobného stylu nedrželi delší dobu.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova