Star Wars: X-Wing: Eskadra Rogue 1

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Z nejlepších vesmírných pilotů povstalecké Aliance se v této sbírce příběhů stávají obránci Nové republiky. V čele týmu špičkových letců, známých po celé galaxii jako eskadra Rogue, stojí Wedge Antilles, hrdina bitvy o Endor! Poprvé se setkáváme s Rogues a dozvídáme se, co se dělo v galaxii bezprostředně po Návratu Jediho, kdy se nejlepší piloti povstalců pustili do boje se zbytky Impéria a likvidovali veškeré jeho pokusy zastrašovat a ovládat galaxii. Největší pozornosti se povstaleckým stíhacím pilotům asi dostalo v první polovině devadesátých let, kdy byl spisovatel Michael A. Stackpole vybrán, aby pro Bantam Books napsal několik románů z řady X-Wing. Zároveň společně s Mikem Baronem napsal pro Dark Horse krátký komiks nazvaný X-Wing: Eskadra Rogue - Povstalecká opozice. Románová řada se rázem stala velkým hitem a nebylo se ani čemu divit, že z původní čtyřdílné minisérie X-Wing: Eskadra Rogue nakonec vznikla komiksová série, která čítala 35 sešitů! Tak neváhejte a nechte se vtáhnout do těch nejimpozantnějších vesmírných soubojů, jakých jste kdy v galaxii Star Wars mohli být svědky!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122931/big_star-wars-x-wing-eskadra-rogue-1-Kv6-122931.jpg 4.130
Série:

Dark Horse Omnibus


Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , BB art
Originální název:

Star Wars Omnibus: X-Wing Rogue Squadron, Volume One, 1995


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Star Wars: X-Wing: Eskadra Rogue 1

Terva
18.06.2020

T-65 X-Wing
Stíhací letoun
vesmírné převahy
Výrobce:
Ingom Corporation

Neváhal jsem a nechal se vtáhnout do těch nejimpozantnějších vesmírných soubojů, jakých jsem kdy v galaxii Star Wars mohl být svědkem. Svazek obsahuje tři soubojové příběhy z různých planet, prostředí a časů, plus jednu dokonalou příručku o Rogues. Odehrávající se po bitvě o Endor. Toto jsou příběhy Rogues.... V mnoha různých bitevních strojích a v neustále obměňované sestavě držela eskadra Rogue na uzdě zbytky imperiálních sil a tím poskytla rodící se Nové republice čas upevnit své politické i vojenské postavení.

Citát: Bitva o Endor navždy zůstane rozhodujícím okamžikem téhle války. (Velitel Rogue)

X-Wing je hlavní jednomístnou stíhačkou povstalců. Jeho název je odvozen z dvojice dvouvrstvých křídel, které se při boji rozevírají do důvěrně známého tvaru X. Při normálním podsvětelném letu zůstávají dvouvrstvá křídla zavřená, tak že se zdá, že stíhačka má pouze dvě křídla..... Krásný technický a velmi detailní náčrtek můžete spatřit hned před první povídkou tohoto svazku. Studie není nutná, ale hodně vám toho řekne.

Citát: Tys změnil strany, protože se ti líbí naše stíhačky? (Opozice proti rebelům)

Jsou to plnohodnotná dobrodružství ze světa Star Wars. Plno soubojů, plno akce, ale také smrti a krve. Zažijete i spousty legrace a užijete si některé ironické vtipy. Poslední příběh vlastně není příběhem, ale příručkou. Příručka obsahuje spousty detailních informací o lidech žijících ve světě Star Wars a o letadlech použitých v těchto bitvách a příbězích. Komentáře ke všem povídkám najdete v sekci „povídky“ u této knihy a nebo zde:

https://www.databazeknih.cz/komentare-povidky/terva-87261

Citát: Boj je můj životní styl! (Fantómová aféra)

DennisMoore
11.12.2019

První nejkratší příběh se mi sice líbil nejvíce, ale i ty dva následující měly navzdory lehké překombinovanosti leccos do sebe. Postavy byly ovšem fajn pořád a bylo vidět, že autoři jsou vážně velcí fanoušci Star Wars, ne jenom nějací námezdní tvůrci. Kromě způsobu, jakým přijde jedna postava o ruku (to už je ve světě Star Wars taková rutina), mě pobavilo, že se v knize na moment objevil i sám George Lucas s režisérským hledáčkem na krku.


venomslav
31.07.2019

Asi nejhorší SW omnibus co jsem četl 1příběh je v pohodě až na debilní chování členů Impéria 2příběh jsem hned zapomněl za příručku přidávám jednu hvězdu 3/5

LordSnape
17.01.2018

Povídkové příběhy rebelské stíhací letky. Nic víc se čtenář nedočká. Není zde nějaký větší konflikt, protože se vše odehrává po smrti Císaře, a to i přesto, že některé imperiální jednotky a moffové neuznali svoji porážku.

Palorizek85
24.04.2017

Trochu kratší než ostatní omnibusy, ale i tak výborné.

Doporučujeme

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova