Star Wars: Vyslanci a zabijáci

Na počátku 90. let už téměř nikdo nevěřil, že je možné fenomén Star Wars resuscitovat. Vše se změnilo až s velkým návratem původních tří dílů na plátna kin v podobě Speciální edice, a poté s následným uvedením filmu Epizoda I – Skrytá hrozba. Stejně jako předcházející části této velkolepé ságy prošla Epizoda I během svého vzniku mnoha změnami. Několik z nich mohli fanoušci poznat až právě díky komiksovým příběhům, kterými začíná tento Omnibus. To, co ze Star Wars dělá jednu z nejvelkolepějších ság všech dob, jsou příběhy rozvíjející filmovou vizi George Lucase. V příběhu Cizinec se rytíř Jedi Ki-Adi-Mundi vydává na planetu Tatooine, aby zjistil pravdu o Sharadu Hettovi, legendárním rytíři Jedi. Do cesty se mu připlete nejenom námezdní lovkyně Aurra Sing, ale také mocenské zájmy místních Huttů. Občanská válka na Lanniku se vymyká z rukou a hrozí celogalaktický konflikt. Ki-Adi-Mundi se společně vydává s dalšími členy rady Jediů na mírovou misi v příběhu příznačně pojmenovaném Vyslanci na Malastaru. Samotný závěr tohoto Omnibusu je věnován životnímu příběhu Jango Fetta, jednoho z největších námezdních lovců, který kdy žil. Galaxie se návratem Sithů navždy změnila. Ale až očima vyslanců a zabijáků zjistíte jak moc!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202387/star-wars-vyslanci-a-zabijaci-Kuv-202387.jpg 4.323

Dark Horse Omnibus

Komiksy, Sci-fi
Vydáno, BB art

Star Wars: Emissaries and Assassins, 2014

Kniha Star Wars: Vyslanci a zabijáci

Norri

První část knihy se věnuje Epizodě I. Tu mám rád, takže jsem se na tuto část obzvláště těšil. Jaké bylo ale moje zklamání, když jsem nedostal komiksovou verzi závodu kluzáků. Část s Epizodu 1 má 4 sešity, kde jeden z nich obsahuje zrychlené vyprávění celé Epizody I z pohledu Obi-Wana a zbývající tři sešity jsou něco jako vystřižené scény, které se všechny odehrávají na Tatooine a ve kterých se ale nic podstatného nestane. Nuda. Docela rušivé bylo, že každý sešit kreslil jiný výtvarník a kvalita je všelijaká. Celkově tato část knihy za moc nestála.

Druhou částí knihy tvoří příběh Cizinec, který se z největší části také odehrává na Tatooine a to mezi pouštními lidmi - Tuskeny. Kmeny pouštních lidí se spojily a vyhlásili válku svým nepřátelům - takže proti všem. Jejich vedení se ujal rytíř Jedi, který je dávno považován za mrtvého. Rada Jediů za ním posílá svého vyslance. Příběh Cizinec mě bavil. Má smysluplný příběh, trochu toho Jediovského splínu a životabolu, a docela pěknou mainstreamovou kresbu, která je konzistentní po celý příběh. To bylo po předchozích sešitech z Epizody I docela příjemné.

Příběh Vyslanci na Malastaru vypráví o jedné nepovedené diplomatické misi. Taková diplomacie ala Hra o trůny. Dojde také na ony dříve postrádané závody kluzáků a příběh nás zavede také na pašerácký měsíc. Je to zábavné a v rámci mainstreamovou také pěkně nakreslené. Zvláště barvy se mi líbily. Tahle povídka mě bavila!

Jako poslední v knize je povídka Jango Fett - Lovecké sezóny. Vypráví o historii Janga a potažmo o historii Mandalorianů, která se odehrála předtím, než byl Jango Fett najatý jako předloha pro armádu klonů. A samozřejmě také o tom, jak jej hrabě Dooku najal. Poměrně důležitý příběh, ale docela nudný. Kresba je tak trošku mangoidní.

DennisMoore
05.01.2020

Nečekal jsem až tak výbornou sbírku Star Wars povídek. Ty úvodní, které doplňují děj Epizody I, jsou občas založené na vystřižených scénách z filmu, občas snad opravdu na nápadech George Lucase - nebo tak alespoň působí. A jsou fajn. Ovšem zbytek knihy je ještě o úroveň výš, jsou to dospělé příběhy plné uvěřitelných dilemat a otázek nejen o víře (Síle), jsou akční, napínavé i zábavné. Závěrečná povídka je ovšem ze všech nejlepší, a to drsným dějem i kresbou a řadou vyloženě filmových momentů (úvod mimochodem odkazuje na úvodní titulky 2001: Vesmírná odysea), a vyplatilo se na ni počkat.

venomslav
01.07.2019

další skvělý omnibus ze světa SW kde se rozšiřuje EP 1

Palorizek85
18.03.2018

Opět další plus ze světa SW.

LordSnape
29.10.2017

Je pravda, že první příběhy vztahující se ke Skryté hrozbě nejsou zrovna nic valného, ale rozhodně to vynahrazuje příběh Sharada Hetta a super záporačka Aurra Sing, která se mi vážně zaryla pod kůži. Opět platí ohrané pravidlo, že ze všeho nejvíce táhne Temná strana síly a další záporáci jako Jango Fett, než nějaké dobrodiní Ki-Adi-Mundiho nebo dalších Jediů.

martinstefko
31.03.2016

Obecně - až na ten úvod - se jedná o povedenou sbírku a pro fanoušky Star Wars je tohle něco, co je nemůže urazit. Pravda, někdy je to celkem otrava, doplňování jen krátkých epizod do známých filmových scén, ale jako bonus je to fajn. Jsem stále trochu překvapen z toho, že mě ty Star Wars v komiksu až tak baví. Tohle je komerce, která plní svůj účel výborně.

3DD!3
12.07.2014

Výplňovka mezi první a druhou epizodou. První část je vata vystřižených scén z pohledu hlavních postav Skryté hrozby. Zajímavé to začne být teprve od Cizince, kde se na Tatooine objeví dávno mrtvý Jedi. Trochu zamrzí utnutí zajímavě se rozvíjejích postav. Hodně to zachraňuje finále o životě Jango Fetta. Akční, napínavé vysvětlení motivací předlohy armády klonů.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova