Star Wars omnibus: Stíny Impéria

Star Wars omnibus: Stíny Impéria https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54991/bmid_star-wars-stiny-imperia-ovh-54991.jpg 4 50 6

Luke Skywalker, princezna Leia a Chewbaca jsou odhodláni překazit předání v karbonitu zmraženého Hana Sola do rukou Jabba Hutta. Jenže v cestě jim nestojí jen Boba Fett. Po Lukovi usilovně pátrá Darth Vader, který doufá, že ho přivede na temnou stranu Síly. A je tu i nové nebezpečí: Xizor, nelítostný vůdce zločinecké organizace Černé slunce, který chce získat přízeň císaře tím, že zabije Skywalkera a svrhne Vadera! To je ale jen jeden z příběhů. Následuje Evoluce, ve které se krásná droidka, a bývalá vražedkyně v žoldu Xizora, snaží najít svou lidskou stránku... zatímco jí skrz celou galaxii pronásleduje Luke Skywalker, který ji hodlá dostat před soud. A nakonec tu máme příběh Mara Jade: Císařovou rukou, ve které se císařova osobní likvidátorka vydává na svou poslední misi a je odhodlána uspět, bez ohledu na smrt svého pána a bez ohledu na to, že jí to může stát život. Mezi událostmi popsanými ve filmech Impérium vrací úder a Návrat Jediho, se princezna Leia, Luke Skywalker, a Chewbacca snaží zachránit Hana Sola z rukou známého nájemného lovce Boby Fetta, zatímco zločinecký princ Xizor a Darth Vader vytvářejí plány k ovládnutí, nebo zničení vůdců Povstalecké Aliance. Stíny Impéria byly multimediální Star Wars událostí – film-bez-filmu – jejíž hlavní dějová linie byla vyprávěna skrze knihu, comicsy, RPG hry, počítačovou hru a sběratelské karty. Stíny měly dokonce vlastní soundtrack. V tomto omnibusu se nachází kompletní minisérie a dva příběhy, které následují: Mara Jade: Císařovou rukou, příběh o úkladné imperiální vražedkyni, která se jedn... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , BB art

Star Wars Omnibus: Shadows of the Empire , 2010

wullcann38
19.09.2021 4 z 5

Docela fajn SW omnibus, ale četl jsem lepší.
Kresba fajn, příběh(y) taky.
Dost se mi líbí jak pracujou s mou oblíbenou Marou Jade, kterou jsem si v knihách dost oblíbil.
Za mě:80%

Terva
19.01.2020 4 z 5

Teď tě chci odměnit tím,
že si přeji,
abys potěšila
sama sebe.
(Mara Jade: Císařovou rukou)

Komentáře ke všem třem povídkám najdete zde:

Toto je moje zatím jediná kniha od společnosti Omnibus na téma Star Wars. Po přečtení tohoto svazku tří povídek se teprve rozhodnu, zda budu postupně dokupovat do sbírky další, již vyšlé knihy. Dychtivě jsem otevřel knihu a zíral na první stránku mého úplně prvního komiksu ze světa Star Wars. A první dojmy? Rozporuplné. První povídka je dobrá, povedená a dobrodružná, druhý příběh, to je jen takový spin-off, zmatený a ne moc povedený, třetí povídka v této sbírce je nejlepší. Sexy droidka, akční cesta a krásné celostránkové obrazy.

Citát: Lepší člověk vítězí, droide! (Stíny impéria)

Vlastně, vše, co se motá okolo Star Wars se mi zdá, že je na stejné brďo. Furt se tu honěj za Skywalkerem nebo Vaderem. Je tu spousta vesmírných bitev, je tu přehršel osobních soubojů, je to plné zloby a pomsty. Všichni vytahují světelné meče a nebo mečej – nikdy jsi mě neviděl. Jako komerční příběh je to velmi výdělečné a pro filmové i komiksové impérium to přináší spousty prachů do kapes těch, kteří spolupracují na tvorbě dalších a dalších příběhů

Citát: Už odcházíš, nebo chceš počkat, až tvoje kousky odvezou lékařští droidi? (Mara Jade: Císařovou rukou)

Mě osobně se líbily první tři filmy. Respektive Epizody 4, 5 a 6. Pak už se mi to začalo zdát stále stejné a stejné. Ať jsem se podíval na jakýkoliv další natočený film, už to bylo mdlé a vše se stále dokolečka opakovalo. Vlastně, já ani nic jiného od komiksu nečekal, proto jsem po něm ani moc netoužil. Tohle jsem dostal kdysi jako dar, dlouho se to válelo v mé knihovně, než jsem se do toho pustil. Není to špatný svazek i pro mě je to celkem povedené a zaslouží si to 80% pozornosti, ale jak jsme již řekl....tohle už nikdy nechci vidět........

Citát: Já věděl, že budou problémy! (Stíny impéria: Evoluce)

Při čtení komiksů vždy poslouchám hudbu. A není tomu jinak i u této sbírky. Moc jsem nepřemýšlel, co si pustím – tady je to snad jasné, nebo ne? K poslechu jsem si sehnal Soudtracky Collections v podání Londýnského symphonického orchestru, který vytvořil hudební doprovod k prvním šesti filmům. Zdojnásobil jsem si tak požitek ze čtení. Ale tohle jste nikdy nečetli a nikdy jste to neslyšeli...........to bylo kdysi dávno, v daleké, předaleké Galaxii....tůtůtů tu-du-du.

Citát: Nechť vás provází síla!

monkal
20.07.2019 5 z 5

Za mě asi nejlepší komiks ze série Omnibus, ale nečetl jsem všechny. Nejlepší mi přišel příběh Mary Jade krátce po smrti císaře. Bezvadně to vyplňuje dějovou mezeru mezi knihami Ruka odplaty a Dědicem Impéria. A musím se přiznat, že Mara je moje oblíbená postava.

LordSnape
01.07.2017 4 z 5

O Stínech Impéria se jednu dobu hodně mluvilo. Vím, že je i hra a kniha, ale komiks jsem si půjčil, protože čtu postupně všechny Omnibusy od Dark Horse. Samotné první příběhy, kde se objevuje Černé slunce a jiné pletichy mě až tak nebavily i když princ Xizor je super záporák. Prolínání s filmy asi není tak úplně na škodu. Ale co mě bavilo hodně, tak to byl příběh Mara Jade. Skvělá postava, výborná gradace i psychologie postav. Osobně bych si o ní rád přečetl i samostatnou knihu a ze všech sil jí fandil. Je to navíc děsná kočka. Tedy na komiksovou postavu. :-)

Palorizek85
21.06.2016 5 z 5

Jak jinak než výborné. Grafické zpracování příběhu do komiksu má něco do sebe. Doporučuji všem fanouškům.

dzitus
17.09.2015 5 z 5

Další dílek do skládačky pro milovníky STAR WARS. Zajímavé příběhy (některé jsou lepší, jiné horší), které jsou pěkně graficky zpracované.

Star Wars science fantasy (SF + F)

Část díla

Autoři knihy