Star Wars: Stíny Impéria

Luke Skywalker, princezna Leia a Chewbaca jsou odhodláni překazit předání v karbonitu zmraženého Hana Sola do rukou Jabba Hutta. Jenže v cestě jim nestojí jen Boba Fett. Po Lukovi usilovně pátrá Darth Vader, který doufá, že ho přivede na temnou stranu Síly. A je tu i nové nebezpečí: Xizor, nelítostný vůdce zločinecké organizace Černé slunce, který chce získat přízeň císaře tím, že zabije Skywalkera a svrhne Vadera! To je ale jen jeden z příběhů. Následuje Evoluce, ve které se krásná droidka, a bývalá vražedkyně v žoldu Xizora, snaží najít svou lidskou stránku... zatímco jí skrz celou galaxii pronásleduje Luke Skywalker, který ji hodlá dostat před soud. A nakonec tu máme příběh Mara Jade: Císařovou rukou, ve které se císařova osobní likvidátorka vydává na svou poslední misi a je odhodlána uspět, bez ohledu na smrt svého pána a bez ohledu na to, že jí to může stát život. Mezi událostmi popsanými ve filmech Impérium vrací úder a Návrat Jediho, se princezna Leia, Luke Skywalker, a Chewbacca snaží zachránit Hana Sola z rukou známého nájemného lovce Boby Fetta, zatímco zločinecký princ Xizor a Darth Vader vytvářejí plány k ovládnutí, nebo zničení vůdců Povstalecké Aliance. Stíny Impéria byly multimediální Star Wars událostí – film-bez-filmu – jejíž hlavní dějová linie byla vyprávěna skrze knihu, comicsy, RPG hry, počítačovou hru a sběratelské karty. Stíny měly dokonce vlastní soundtrack. V tomto omnibusu se nachází kompletní minisérie a dva příběhy, které následují: Mara Jade: Císařovou rukou, příběh o úkladné imperiální vražedkyni, která se jedn...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/54_/54991/star-wars-stiny-imperia-ovh-54991.jpg 4.330

Dark Horse Omnibus

Star Wars Omnibus: Shadows of the Empire (2010)

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno:, BB art

Kniha Star Wars: Stíny Impéria

LordSnape
01.07.2017

O Stínech Impéria se jednu dobu hodně mluvilo. Vím, že je i hra a kniha, ale komiks jsem si půjčil, protože čtu postupně všechny Omnibusy od Dark Horse. Samotné první příběhy, kde se objevuje Černé slunce a jiné pletichy mě až tak nebavily i když princ Xizor je super záporák. Prolínání s filmy asi není tak úplně na škodu. Ale co mě bavilo hodně, tak to byl příběh Mara Jade. Skvělá postava, výborná gradace i psychologie postav. Osobně bych si o ní rád přečetl i samostatnou knihu a ze všech sil jí fandil. Je to navíc děsná kočka. Tedy na komiksovou postavu. :-)

Palorizek85
21.06.2016

Jak jinak než výborné. Grafické zpracování příběhu do komiksu má něco do sebe. Doporučuji všem fanouškům.

dzitus
17.09.2015

Další dílek do skládačky pro milovníky STAR WARS. Zajímavé příběhy (některé jsou lepší, jiné horší), které jsou pěkně graficky zpracované.

Star Wars science fantasy (SF + F)

Autoři knihy

Michael A. Stackpole