Star Wars: Letopisy rytířů Jedi 1

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Odhalte pradávnou historii Jediů, Sithů a dokonce i samotného hyperprostoru v nejstarších dochovaných příbězích z galaxie Star Wars, jež se odehrávají pět tisíc let před úspěšným útokem Luka Skywalkera na Hvězdu smrti. V galaxii, kterou spojuje nově vzniklá Republika a již ochraňují rytíři Jedi, rozpoutají dva hyperprostoroví cestovatelé v honbě za bohatstvím nevědomky válku mezi dosud neznámým Sithským Impériem a Republikou. Její následky budou rezonovat ještě tisíc let poté a navždy změní život mladých rytířů Jedi Ulica Qel-Dromy a Nomi Sunrider! Tom Veitch nás v komiksové minisérii Star Wars: Dark Empire provedl událostmi, které dalece přesahovaly rámec původní filmové trilogie. Svým osobitým stylem dokázal navodit tu správnou atmosféru - atmosféru, která už několik generací fandů znovu a znovu přivádí do ztemnělých sálů kin. Netrvalo to dlouho a Tom Veitch si díky velkému úspěchu minisérie a s osobním svolením George Lucase mohl splnit velký sen - společně s K. J. Andersonem stvořil komiksovou sérii, která popisovala nejstarší známé události vesmíru Star Wars (odehrávající se 5000 let před filmem Star Wars Epizoda IV: Nová naděje). Tento omnibus obsahuje první čtyři příběhy velkolepé série. Na úvod vás čeká komorní představení sourozenecké dvojice, která se souhrou nešťastných náhod ocitne ve spárech dávno zapomenutého Sithského Impéria. Právě tento zdánlivě zanedbatelný incident vyvolá v dalším příběhu Velkou hyperprostorovou válku mezi nově vznikající Republikou a Sithským Impériem. Další dva příběhy vás posunou o víc než tisíc let. Představí se vám mladý rytíř Jedi Ulic Qel-Droma, který se vydává na planetu Onderon, kde právě zuří občanská válka. A na závěr se dozvíme něco o původu jedné z největších rytířek Jedi Nomi Sunrider. Není nač čekat! Vydejte se na dalekou pouť do doby, kdy se rytíři Jedi počítali na tisíce!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79761/big_star-wars-letopisy-rytiru-jedi-1-qO3-79761.jpg 4.140
Série:

Dark Horse Omnibus


Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , BB art
Originální název:

Tales of the Jedi, Volume One, 1997


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Star Wars: Letopisy rytířů Jedi 1

Anjin
11. srpna

Čtyři příběhy (prolog k prvním dvěma nepočítám), dva mě příliš neupoutaly (jde o první dva - Naga Sadow mi jako de facto hlavní postava příliš k srdci nepřirostl), dva se mi naopak líbily. To jsou dvě hvězdy, třetí přidávám jako skalní fanoušek, který si rád přečetl příběhy ze světa Hvězdných válek.

wullcann38
15. května

První 2 příběhy byli výborný,ale poslední 2 příběhy byli slabší.Takže za mě 77%


Kate18
10.06.2020

Ocitáme se 5000 let před bitvou u Yanvinu, předtím než se Skywalker stal legendou útokem na Hvězdu smrti. Ještě předtím než bylo vůbec možné pohodlně cestovat hyperprostorem. V samotném začátku mezigalaktického cestování doprovázíme Jori a Gava, kteří hledají nové hyperprostorové cesty na místa, kde by se mohlo dařit obchodu. Zcela náhodou se dostanou do Sithského Impéria a ovlivní tím život v celé galaxii. Nevědomky přispějí k válce mezi Sithským Impériem a Republikou. Pak sledujeme příběh mladého Jedi Ulica Quel-Dromy, který se svými přáteli dostane úkol od svého mistra. Odletí spolu na vzdálenou planetu, kde není nic takové jako se na první pohled zdá. Navíc je zde přítomná Temná síla. Nakonec se seznámíme s Nomi Sunrider, která se má stát Jedi, ale ještě o tom neví a není zcela přesvědčená, že by Jedi být měla. Dojde ale k událostem, které změní její pohled.

Je zajímavé podívat se zpátky do minulosti na to, jak v minulosti žili a bojovali rytíři Jedi.

gaspoda
17.12.2018

strašne težko se mi to četlo kresba přeplacaná pro mě. velke zklamáni

LordSnape
01.07.2017

Stará republika mě zajímá, ale tenhle komiks mi v otázce Sithů do hlavy vmetl tak akorát zmatek. Četl jsem knihu o Plagueisovi, zakladateli Pravidla dvou - Darth Baneovi... Je mi jasné, že tohle jsou Sithové ještě staršího ražení, kteří byli prapůvodně zhrzelí Jediové vyhnaní do vyhnanství, ale měl jsem v tom vážně trochu bordel a samotné příběhy taky nebyly nic extra. Nicméně je to přinejmenším zajímavé i když celkově je prostě Temná strana a Sithská historie zajímavější, než ty příběhy o samotných Jediských hrdinech.

Palorizek85
13.04.2016

Hezké ilustrace a příběhy ze staré republiky.

Doporučujeme

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova