Predátor omnibus. Kniha čtvrtá

Predátor omnibus. Kniha čtvrtá https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89896/bmid_predator-4-U7U-89896.jpg 4 41 6

Tato, v pořadí už čtvrtá kniha je poslední z řady predátorských omnibusů. A když už rozloučení, tak s pořádným výbuchem. Čeká vás přes tři sta stran napínavých příběhů z dílny těch nejlepších scénáristů a kreslířů. Mezi jinými tu najdete i Kevina J. Andersona, Deana Ormstona, Nancy Collinsovou, Scotta Kolinse, Rona Marze a Claudia Castelliniho. Podíváte se do viktoriánské Anglie, do doby války Severu proti Jihu, nahlédnete do budoucnosti i pod pokličku druhé světové války. Proti predátorům budou stát vojáci, vědci, lovci i roboti. Budou to jatka. Bude to důstojné rozloučení. Takže otevřete knihu a připravte se na explozi.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , BB art , Crew

Predator Omnibus Volume 4 , 1990

ShamanElder
23.07.2020 5 z 5

Zajímavé. Čekal jsem úpadek a paběrkování z nejhorších příběhů a opak je pravdou. Tohle bylo dokonalé a možná lepší než kniha první. Nejlepší povídka je Xenogeneze a obě povíkdy, co v sobě nesou démony. Kresby celkem vyrovnané až na na příběh Polapen. Tam mi to nějak nesedlo. Jinak vřele doporučuji.

gaspoda
17.12.2017 4 z 5

stale dokola to same sem tam přiběh nadchne jiny nic moc
nechci řict znouzecnost
čekal jsem přiběh ze space nebo jejich planety.chybí fantazie.

yaoiyuri
03.02.2017 5 z 5

Tento omnibus bych kvalitou přirovnala k prvnímu. Žádný z příběhů není vyloženě slabý, většinou nejsou ani průměrné, naopak. Jejich zasazení do různých časových období je umožňuje zajímavě rozvést a inovovat. Člověk pak nemá pocit, že čte pořád dokola to samé, což se v předešlém omnibusu stávalo často.
Viktoriánská Anglie (příběhem i kresbou moc povedená), americká občanská válka, nepříliš vzdálená budoucnost v Xenogenezi (tenhle styl kresby a barev mi k Predátorům přesně sedí) i druhá světová dokážou překvapit. Námět s nacisty by si navíc zasloužil mnohem víc rozvést, vyloženě si říká o nějaký pěkný masakr ve führerově Reichu. I povídka Domovský svět byla svou myšlenkou zajímavá, ale proboha, kreslíř byl tou dobou nejspíš na drogách. Predátoři vypadají v detailu jako ošklivé přerostlé žáby, lidé jsou proporčně podivně deformovaní (a ne vždy se mi to jeví jako projev autorská licence), špičatí a celkově vypadají, jako by spíš utekli z nějakého parodického skeče v novinách, což ten komiks bohužel dost sráží – ve druhém omnibusu spoustě lidí nesedla kresba Rasové války, ale tohle mi teda přišlo mnohem, mnohem horší.

LordSnape
11.09.2016 3 z 5

V podstatě poslední ukázka toho, co se dá ještě vytěžit z predátorských motivů. Nebylo to úplně špatné, ale na zadek si z toho člověk také nesedne. Ač mám rád grafiku a styl Tima Burtona, musím říci, že ona hranatost a rádoby tajemnost v kresbě povídky Domovský svět je vážně škaredá.

martinstefko
31.03.2016 3 z 5

Tak jsem se dostal až ke čtvrté knize s Predátorem a musím říct, že tenhle omnibus není až tak špatný jako ten předcházející. Není to žádné terno a pořád se jedná jenom o samostatné příběhy, ale některé jsou dost dobré na to, aby vás strhly.

Terva
19.04.2015 4 z 5

Taky spíše obava, co ještě tvůrci dokáží vyštrachat a vyždímat z nakreslených příběhů a zda z nich dokáží zkompletovat celou knihu. A dokázali, je lehce nevyrovnaná, ale jako celek prostě funguje.

predátor

Část díla