Predátor 4

Tato, v pořadí už čtvrtá kniha je poslední z řady predátorských omnibusů. A když už rozloučení, tak s pořádným výbuchem. Čeká vás přes tři sta stran napínavých příběhů z dílny těch nejlepších scénáristů a kreslířů. Mezi jinými tu najdete i Kevina J. Andersona, Deana Ormstona, Nancy Collinsovou, Scotta Kolinse, Rona Marze a Claudia Castelliniho. Podíváte se do viktoriánské Anglie, do doby války Severu proti Jihu, nahlédnete do budoucnosti i pod pokličku druhé světové války. Proti predátorům budou stát vojáci, vědci, lovci i roboti. Budou to jatka. Bude to důstojné rozloučení. Takže otevřete knihu a připravte se na explozi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89896/predator-4-U7U-89896.jpg 3.935

Dark Horse Omnibus

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , BB art, Crew

Predator Omnibus Volume 4, 1990

Kniha Predátor 4

ShamanElder
23.07.2020

Zajímavé. Čekal jsem úpadek a paběrkování z nejhorších příběhů a opak je pravdou. Tohle bylo dokonalé a možná lepší než kniha první. Nejlepší povídka je Xenogeneze a obě povíkdy, co v sobě nesou démony. Kresby celkem vyrovnané až na na příběh Polapen. Tam mi to nějak nesedlo. Jinak vřele doporučuji.

gaspoda
17.12.2017

stale dokola to same sem tam přiběh nadchne jiny nic moc
nechci řict znouzecnost
čekal jsem přiběh ze space nebo jejich planety.chybí fantazie.

yaoiyuri
03.02.2017

Tento omnibus bych kvalitou přirovnala k prvnímu. Žádný z příběhů není vyloženě slabý, většinou nejsou ani průměrné, naopak. Jejich zasazení do různých časových období je umožňuje zajímavě rozvést a inovovat. Člověk pak nemá pocit, že čte pořád dokola to samé, což se v předešlém omnibusu stávalo často.
Viktoriánská Anglie (příběhem i kresbou moc povedená), americká občanská válka, nepříliš vzdálená budoucnost v Xenogenezi (tenhle styl kresby a barev mi k Predátorům přesně sedí) i druhá světová dokážou překvapit. Námět s nacisty by si navíc zasloužil mnohem víc rozvést, vyloženě si říká o nějaký pěkný masakr ve führerově Reichu. I povídka Domovský svět byla svou myšlenkou zajímavá, ale proboha, kreslíř byl tou dobou nejspíš na drogách. Predátoři vypadají v detailu jako ošklivé přerostlé žáby, lidé jsou proporčně podivně deformovaní (a ne vždy se mi to jeví jako projev autorská licence), špičatí a celkově vypadají, jako by spíš utekli z nějakého parodického skeče v novinách, což ten komiks bohužel dost sráží – ve druhém omnibusu spoustě lidí nesedla kresba Rasové války, ale tohle mi teda přišlo mnohem, mnohem horší.

LordSnape
11.09.2016

V podstatě poslední ukázka toho, co se dá ještě vytěžit z predátorských motivů. Nebylo to úplně špatné, ale na zadek si z toho člověk také nesedne. Ač mám rád grafiku a styl Tima Burtona, musím říci, že ona hranatost a rádoby tajemnost v kresbě povídky Domovský svět je vážně škaredá.

martinstefko
31.03.2016

Tak jsem se dostal až ke čtvrté knize s Predátorem a musím říct, že tenhle omnibus není až tak špatný jako ten předcházející. Není to žádné terno a pořád se jedná jenom o samostatné příběhy, ale některé jsou dost dobré na to, aby vás strhly.

Terva
19.04.2015

Taky spíše obava, co ještě tvůrci dokáží vyštrachat a vyždímat z nakreslených příběhů a zda z nich dokáží zkompletovat celou knihu. A dokázali, je lehce nevyrovnaná, ale jako celek prostě funguje.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova