Indiana Jones omnibus: Další dobrodružství - kniha třetí

Indiana Jones omnibus: Další dobrodružství - kniha třetí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167031/bmid_indiana-jones-dalsi-dobrodruzstvi-k-j9m-167031.jpg 3 14 2

Díky tvůrčímu týmu složenému z Lindy Grantové, Dannyho Bulanadiho a komiksové legendy Steva Ditka se hrdina, zrozený z Lucasovy lásky k dobrodružným pulpovým povídkám, vrací! Drsný archeolog doktor Henry „Indiana“ Jones dál prohledává celou planetu, aby našel vzácné artefakty. Touží poznat starodávné civilizace a neustále se snaží porazit vykradače hrobek. Jeho důvtip, vynalézavost a neodolatelný šarm ho dostaly daleko. Ale co se stane, když proti němu jeho nový nepřítel v honbě za nejvyšší mocí poštve mrtvé? To zjistíte v tomto omnibusu, ve kterém najdete i Kraťase, vnučku Buffalo Billa a oficiální adaptaci filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava! V tomto omnibusu najdete sedm příběhů známého archeologa Indiany Jonese, mezi kterými nesmí chybět ani poslední z adaptací Indyho filmových příběhů – Indiana Jones a poslední křížová výprava.... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , BB art

Indiana Jones Omnibus: The Further Adventures Vol. 3 , 2009

Terva
29.01.2018 3 z 5

Tuto knihu jsem koupil o hodně později než ostatní čtyři. Vlastně jsem si jí nejprve půjčil. Svým obsahem mě však moc nebavila a já se dlouho rozhodoval, zda jí koupit. Ale nakonec byla v obrovské slevě a tak jsem si říkal, že když už mám všechny, bylo by škoda nemít do sbírky tu poslední.

Tento svazek vám nabízí příběhy Indiana Jonese od #25 až po #34
a s bonusem, kterým je zfilmovaná verze příběhu Indiana Jones a Poslední křížová výprava.

Citát. Asi ani nevědí, co to znamená být archeolog.

Velkou část povídek v tomto svazku kreslí Ricardo Villamonte. Proč to píšu? Protože se mi jeho kresba moc nelíbí. Kresby jsou jednolité a nevýrazné.

Scénáře také nejsou ničím výrazné. Sice Indiana Jones opět neposlouchá svůj rozum a hraje si na hrdinu, který zachraňuje svět, ale to nic nemění na tom, že tento svazek je nejslabším sborníkem ze všech čtyř knih.

Není nad zlato ** (Indiana Jones #25 1985)
Výprava za zlatými zbraněmi kapitola 1 *** (Indiana Jones #26 1985)
Výprava za zlatými zbraněmi kapitola 2 *** (Indiana Jones #27 1985)
Věž zvlyků ** (Indiana Jones #28 1985)
V křížové palbě kapitola 1 * (Indiana Jones #29 1985)
V křížové palbě kapitola 2 * Ohňostroje! (Indiana Jones #30 1985)
Lov na velkou zvěř *** (Indiana Jones #31 1985)
Dvojí hra kapitola 1 * (Indiana Jones #32 1985)
Dvojí hra kapitola 2 *** Magie, vražda a počasí! (Indiana Jones #33 1986)
Dvojí kra kapitola 3 ** Něco se opět pokazí! (Indiana Jones #34 1986)
Poslední křížová výprava ***** (Indiana Jones and the Last Crusade #1 – #4 1989)

Nejlepším příběhem v tomto svazku je nezapomenutelná Poslední křížová výprava. Perfektní scénář, povedená kresba a spousty dobrodružství. Už jen pro tuto čtyřdílnou limitovanou sérii se vyplatilo tuto poslední knihu koupit. Při čtení tohoto příběhu vám připadá, že se opět koukáte na legendární film Stevena Spielberga s Harrisonem Fordem a Seanem Connerym.

Citát: Dobrá, jedeme do Berlína!!!

Pokud chcete vědět víc, klikněte na složku „povídky“ u této knihy.
Ke každé povídce jsem napsal samostatný komentář, přidal ochutnávku, citát a samostatně jsem je ohodnotil.

martinstefko
10.01.2017 2 z 5

Kniha "Indiana Jones Omnibus: Další dobrodružství 3" je pro mě nejslabší ze všech Indyho omnibusů a já jsem rád, že se to uzavřelo a nic dalšího už na nás nečeká. Není to přímo utrpení, ale dobré to prostě není. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/01/1347-indiana-jones-omnibus-dalsi.html

komiksy

Část díla