Indiana Jones omnibus: Další dobrodružství - kniha první

Indiana Jones omnibus: Další dobrodružství - kniha první https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99579/bmid_indiana-jones-dalsi-dobrodruzstvi-1-9P2-99579.jpg 4 21 3

Užijte si první dobrodružství slovutného profesora na komiksových stránkách, a to díky tvůrčím osobnostem jako je Walt Simonson, John Byrne, Archie Goodwin a Howard Chaykin! V tomto tři sta šedesát osm stran silném svazku je poprvé shromážděno úvodních dvanáct čísel komiksové série z osmdesátých let, mezi kterými je i adaptace Dobyvatelů ztracené archy. Svou fantastickou cestu zde také zahajuje David Michelinie, autor, který napsal většinu Indyho raně kolorovaných příběhů. Filmoví fanoušci si tyto klasické příběhy, rozšiřující mýtus Indiany Jonese za hranice stříbrného plátna, jistě nenechají ujít. V tomto omnibusu najdete hned osm příběhů slavného archeologa Indiany Jonese, které vyšly v době uvedení filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy.... celý text

Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , BB art

Indiana Jones Omnibus: The Further Adventures Vol. 1 , 2009

Placi
18.07.2023 4 z 5

Mé první setkání s Indianou mimo filmové plátno. Nemá to takové kouzlo, jako mladý Harrison Ford, ale to se dalo očekávat. Jedná se o takovou menší příjemnou jednohubku, i když se neubráním dojmu, že by si Indy zasloužil kvalitnější zpracování, v tomhle případě, co do kresby i do scénáře.

Terva
02.05.2017 4 z 5

Dobyvatelé ztracené archy ***

Tedy na to, že tam píšou – OFICIÁLNÍ KOMIKSOVÁ ADAPTACE FILMU STEVENA SPIELBERGA – chybí tam celkem dost věcí z filmu. Vlastně skoro ty nejlepší filmové scény tu nejsou. Jsem hodně zklamaný.
Má to však své kouzle, rychle se to čte a kresba taky ujde.

Ikony z Ikammanenu ****

Jedna z těch povedených povídek v této sbírce. Vtipná, dobrodružná a pěkně kreslená. Příběh by však mohl být propracovanější. Zdá se mi odfláknutý scénář.

Ďáblovo sedlo *****

Nejlepší povídka ve sbírce.
Scénář, barvy, kresba – prostě paráda.

Stonehenge ****

Tohle by možná stálo za zfilmování. Dobrý příběh na kterém mi vadila jen jedna věc. Vyvrcholení a konec příběhu. Věřím však, že by si s tím Steven Spielberg poradil po svém, že jo pane Lucas?

Noční můra v klubu! **

Všiml jsem si nádherné kresby. Je to přímo umělecké dílo.
Leč vše okolo za moc nestojí. Odfláknutý scénář, jehož děj mě nebavil.

Afrika volá! *****

Také velmi povedený příběh. Nemohu si však představit filmové zpracování – to mi nejde.
Uchovám si tak v paměti knižní umělecké dílo plné akce, humoru a lásky.

Zlatá bohyně. **

Celkem hrůza. V první kapitole nazvané Xomecovi dobyvatelé jsem se lekl, jak bych to řekl, až příliš dětské jednoduché kresby. Druhá kapitola je lepší a skoro mi připadá, že kreslíři Dan Reedovi někdo pomohl.

Čtvrtý hřeb *****

Dobrá povídky. Jedna z těch, která nekončí devastací, ale spíš mírem.

Tak že: Sečteno podtrženo – celkem 30 hvězd : děleno osmi povídkama = 3,75.

................................Zaokrouhleno na krásné 4 ****..................................

V sekci povídky u této sbírky najdete okomentované a ohodnocené všechny příběhy.
Přeji příjemnou četbu a pastvu pro oči.

martinstefko
27.12.2016 3 z 5

Kniha "Indiana Jones Omnibus: Další dobrodružství 1" nabídne čtenáři samotného Indiany Jonese, dobrodružství, akci, smrtelné nebezpečí, které je mnohdy vyvráceno skutečně kýčovitými způsoby, mnoho exotických lokací a ono tajemno, které se do děje sem tam vmísí. Tohle je všechno, co chcete a co je sem tam podáváno s větší nebo menší kvantitou i kvalitou. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/12/1337-indiana-jones-omnibus-dalsi.html

Část díla

všech 8 částí díla