Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení

Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266602/bmid_darek-z-prave-lasky-12-zimnich-poli-4go-266602.jpg 4 373 103

Jestli máte rádi vánoční příběhy, vánoční filmy, vánoční pořady v televizi a speciální vánoční díly vašich oblíbených seriálů a především, jestli máte vánoční antologie, pak se do téhle knížky rozhodně zamilujete. Dárek z lásky sepsalo dvanáct těch nejlepších autorů young adult knih a jejich redaktorkou se stala Stephanie Perkinsová, jejíž příběhy o Anně a dalších už dávno znáte. Takže se uvelebte někde, kde máte pohodlí, teď na vás čeká dvanáct důvodů, proč za dlouhých zimních večerů zůstat doma a zamilovat se nad stránky příběhů. Povídky: O půlnocích-Rainbow Rowellová, Dáma a liška-Kelly Linková, Andílci ve sněhu-Matt De La Peňa, Najdeš mě podle Polárky-Jenny Hanová, To je Yulský zázrak, Charlie Browne-Stephanie Perkinsová, Váš záskok za Santu-David Levithan, Krampuslauf-Holly Blacková, Cos to sakra provedla, Sophie Rothová ?-Gayle Formanová, Kyblíky s pivem a jezulátko-Myra McEntierová, Vítejte ve Vánocích, CA-Kiersten Whiteová, Betlémská hvězda-Ally Carterová, Dívka, která probudila snílka-Laini Taylorová. První vydání.... celý text

Literatura světová , Povídky , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

My True Love Gave to Me: Twelve Holiday Stories , 2014

kalinkacz
08.02.2016 4 z 5

Kniha mě opět (jako v poslední době všechny knihy) zaujala svou dokonalou obálkou! Koupila jsem si ji také kvůli skvělým autorům, od kterých jsem mnoho jejich knih četla a styl jejich psaní se mi líbil... Těsně před přečtením této knihy jsem ale dočetla neustále chválenou knihu Sněží, Sněží, která mě dost zklamala a tak jsem začala mít obavy, zda i tato kniha pro mne nebude spíše prostou knihou průhledných povídek.... Nakonec se ale ukázalo, že tato kniha je tím nejlepším čtením, před vánočním časem... Hodí se k pohádkám, k relaxování, kávě i odpočinku... Prostě skvělá! P.S. A růžové ozdobné okraje stránek s motivem vánočních světélek jsou boží!

maruschka
28.01.2016 5 z 5

Tohle byla jízda. Naprosto dokonalá. Poctivý komentář bych psala asi hodinu, takže to zkrátím: dvanáct bez výjimky parádních a různorodých zážitků. Tak nějak tuším, že mnoho příštích Vánoc budu vědět, do čeho se znovu začíst. (Poznámka pod čarou - opěvovaný vzhled knížky mě málem odradil, méně je občas více.)

Koška
23.01.2016 3 z 5

V knížce se každý najde aspoň jednu povídku. Nepotkala jsem někoho komu by se líbili všechny. 100% však zpříjemní zimní vánoční večery.

LyP
22.01.2016 2 z 5

knížka se mi nelíbila,tedy až na nějaké povídky.. samozrejme :)
a proto také dávám jen 2 hvězdičky

dagsvob
19.01.2016 3 z 5

Kniha se mi dostala do ruky náhodou a rozhodla jsem se ji přečíst, i když není určená pro mou věkovou kategorii-musím přiznat, že k přečtení mě "přemluvil" hlavně vzhled té knihy - je prostě nádherná. Jinak povídky samotné se mně zas až tak moc nelíbily, i když některé jsem si přečetla s chutí.

GiraffeAndy
17.01.2016 4 z 5

75 % za povídky + 5 % bonus za vzhled = 80 %

Většina povídek byla opravdu fajn, nejvíc se mi líbily tyto: O půlnocích; Andílci ve sněhu; To je Yulský zázrak, Charlie Browne; Cos to sakra provedla, Sophie Rothová? a Vítejte ve Vánocích, CA. Stephanie Perkins, Rainbow Rowell ani Gayle Forman, autorky, na které jsem byla zvědavá asi nejvíc (protože je znám nejlépe), mě tedy nezklamaly, všechny napsaly krásné vánoční/silvestrovské povídky.

Jediné dvě povídky, u kterých jsem byla dost rozpačitá, byly Krampuslauf – ta se mi nelíbila vůbec, stylově ani obsahově + Betlémská hvězda – ta sice nebyla špatně napsaná, místy to bylo i zábavné čtení, ale příběh byl vážně šíleně přitažený za vlasy, hlavně ten závěr. Jinak zbylé povídky byly prostě milé, celkově tedy rozhodně převažují pozitivní dojmy nad těmi negativními. Snad bude 12 letních povídek, které Stephanie chystá s jiným kolektivem YA autorů, minimálně stejně tak dobrých! :))

O půlnocích: 4.5/5 *

Allka
12.01.2016 4 z 5

Hodnocení jednotlivých povídek:
1. O půlnocích - příjemná pohodová jednohubka - 75%
2. Dáma a liška - nic moc, sice se rozjíždí docela zajímavě, ale pak jako by autorka nevěděla, co s tím, tak to prostě nějak usekla (myslím, že tohle je ukázka toho, jak by povídka vypadat spíš neměla) - 35%
3. Andílci ve sněhu - tu jsem si naprosto zamilovala, rozhodně jedna ze tří nejlepších povídek, ne-li rovnou nejlepší - 95%
4. Najdeš mě podle Polárky - tu bych popsala jako svým způsobem kouzelnou, ale úplně mě nenadchla (ačkoliv konec ji dost pozvedl) - 60%
5. To je Yulský zázrak, Charlie Browne - bomba, tu si určitě budu ještě dlouho pamatovat - 90%
6. Váš záskok za Santu - typický Levithan, což je autor, který nesedne každému (já ho třeba zbožňuju) a stejně tak to bude s touhle povídkou - 80%
7. Krampuslauf - spolu s Dámou a liškou nejslabší povídka, nic moc mi nedala a absolutně postrádala zimní atmosféru - 30%
8. Cos to sakra provedla, Sophie Rothová - příběh v podstatě o ničem a hlavní hrdinka mi nebyla příliš sympatická, nicméně dalo se to - 60%
9. Kyblíky s pivem a Jezulátko - výborná oddechovka s úžasným hlavním hrdinou, skvěle jsem se bavila - 90%
10. Vítejte ve Vánocích, CA - je v trojce nejlepších, tahle povídka je téměř ideální ukázkou toho, že i do mála stránek se dá vtěsnat kvalitní vyprávění - 95%
11. Betlémská hvězda - velká škoda uspěchanosti, z tohohle námětu se dalo vymáčknout mnohem víc - 55%
12. Dívka, která probudila Snílka - příjemné překvapení, velmi poetická záležitost - 75%

TerkaM
11.01.2016 4 z 5

Mně se tahle sbírka povídek líbila, ale plným počtem tentokrát hodnotit nemůžu - nemůžu totiž říct, že by se mi bez výhrad líbila každá povídka a některé byly tedy opravdu slabé. V co nejbližším termínu pak na blogu zveřejním recenzi, kde rozeberu, jaké povídky se mi líbily/nelíbily a proč. :)

seredomi
11.01.2016 4 z 5

Provedení knihy je pro mě perfektní... Krásná! Co do čtivosi...to už je horší... Ale Já si prozřetelně nechala na závěr R.Rowell a S.Perkins, takže jsem okouzlená a celá ve vánocích. :)

InFinito
05.01.2016 5 z 5

Tak úplně nevím, co napsat.
Knížka je přesně to, co člověk občas potřebuje - je v ní spousta lásky, jsou v ní šťastné konce, cítíte z ní.. takové kouzlo. Ne úplně kouzlo Vánoc, prostě nějaké kouzlo.
Nebudu hodnotit každou povídku zvlášť. Některé se mi líbily trošku míň, některé víc, ale všechny jsou prostě.. kouzelné.
Jediné, co beru jako mínus je ta růžová. Růžová světýlka jsou v pohodě, ale ty stránky.. Možná je to tím, že růžovou nemám ráda, ale zdá se mi, ža ty růžové stránky kazí ten celkový dojem.
Každopádně i tak dávám 5*, jelikož nemůžu - aspoň tady u této knihy - zkazit její hodnocení nevhodně vybranou barvou.

venda-books
29.12.2015 5 z 5

Ty růžové stránky nakonec nebyly tak hrozné, jak jsem si na začátku myslela, asi po čtvrté povídce jsem si na ně docela zvykla. :D

Některé povídky mohly být klidně delší, ale chápu, že třeba povídka Najdeš mě podle Polárky měla své kouzlo právě ve své délce. :)
Dáma a liška, povídka, u které jsem vrtěla hlavou. Ani nevím, v jaké části přesně jsem si ji zamilovala. I když měla své nedostatky, ve výsledku mi to vůbec nevadilo!
Povídky O půlnocích a To je Yulský zázrak, Charlie Browne si zaslouží mnohem více hvězdiček, vidím to tak na 10*. ♥

U povídek, kde mám hodnocení kolem 3-4*, jsem si nebyla naprosto jistá, příběhy mi přišly tak na ty 3*, ta půlka třeba byla, když se mi líbily nějaké postavy více než ty druhé, nebo jak se někdo zachoval apod. :)

Jednotlivé hodnocení:

Betlémská hvězda: 4/5
Dívka, která probudila snílka: 4.5/5

adelk*
29.12.2015 4 z 5

Moc pěkná knížka, samozřejmě byly nějaké příběhy lepší a jiné horší ale stálo to za to :)...Ten první mě moc nenadchl (i když miluju Rainbow R.), ale přečetla jsem ho a u dalších se nešlo odtrhnout. Jo,a opravdu krásný obal .Občas jsem nechápala ty postavy, které se za jeden den do sebe můžou "zamilovat"..

LyP
27.12.2015 2 z 5

Knížku zatím ctu a jsem asi u 6.povídky a upřímně me to moc nebaví....A ani nedokázu rict proc,nevím jestli je to stylem psaní nebo tim ze je jsou ty povídky krátké... proste nwm ale hned od té 1.povídky me knížka nenadchla a pritom jsem se na ní hrozne tesila...

Silencia
25.12.2015 4 z 5

Knížka je v celkovém pohledu pěkná, ale záleží to příběh od příběhu.
První povídka byla skvělá (5*); druhá sice své kouzlo měla, ale moc jsem ji nepochopila, co to mělo být (2*); třetí byla taková obyčejná, předvídatelná a ne moc záživná (3*); čtvrtá byla sice milá, ale na můj vkus moc fantasy a moc dětské (2,5*); pátá byla opět skvělá (5*); šestá nadchla pouze stylem psaní (2*); sedmička se rozvíjela zajímavě, ale zkazila si to přehršlem postav, přílišným americkým stylem a navíc do toho ty kouzla (3*); osmá byla neskutečně výstižně napsána a vtipná, asi nejlepší že všech (5*); devátá je obyčejně obyčejná, nic extra (2,5*); desátá se dobře četla, ale hlubší smysl jsem nenašla (3,5*); jedenáctá byla super, mezi ostatními originální (4*) a dvanáctá bohužel moc depresivní, ačkoli se tvářila pozitivně (1,5*).

luciefeix
24.12.2015 1 z 5

z 12pribehu , 3 super a 9 katastrofa ,hruza, des který mě nebavil ... na vánoční atmosféru mě to vubec nenalákalo

IvcaK98
24.12.2015 5 z 5

Pro mě jakožto vánočního maniaka bylo hodnocení rozhodnuto ve chvíli, kdy jsem tuto sbírku povídek objevila na pultě knihkupectví. A kromě dvou příběhů, které považuji za průměrné, mě knížka rozhodně nezklamala a krásně mi zpříjemnila vánoční čas. Jako nejlepší kousky bych vyzdvihla O půlnocích (Rainbow Rowell), To je yulský zázrak, Charlie Browne (Stephanie Perkins), Cos to sakra provedla, Sophie Rothová (Gayle Forman) a Vítejte ve Vánocích, CA (Kiersten White). Veselé Vánoce a šťastný nový rok všem knihomolům!!!! :-)

stepka3765
14.12.2015 5 z 5

Krásná knížka na navození vánoční nálady :)

Mishak
13.12.2015 4 z 5

Vezmeme to zase pěkně z vrchu – obal je nádherný, na dotek krásně sametový, ale ty růžové stránky? Nejsem zastáncem růžové a to jsem holka! Na mě jí tam je až moc… Kdyby byly všechny okraje stránek trochu jemnější, vypadalo by to pro mé oko lépe. Ale naštěstí se kniha nehodnotí podle obalu ;)

Když se mi dostala do rukou, tak jsem si řekla, že je zrovna 2.12. a že z téhle knihy budu mít nedokončený adventní kalendář – každý den jedna povídka (no, na ten čokoládový jsem už trochu stará) =) A stalo se… Povídky jako žánr zrovna moc nevyhledávám, ale před těmi vánoci jsem si řekla, proč to nezkusit a nezpříjemnit si to čekání příjemnými příběhy =).
Nejvíce jsem si oblíbila tyto příběhy: Najdeš mě podle Polárky, Andílci ve sněhu, Váš záskok za Santu, Kyblíky s pivem a Jezulátko; To je Yulský zázrak, Charlie Browne; Vítejte ve Vánocích, CA. Nemohu však říct, že by ostatní příběhy nebyly dobré, jen mne tolik nezaujaly, ať už obsahem, či stylem psaní.

Závěrem…
Asi se budu opakovat, ale proč sakryš nikdo ještě nevymyslel „24 povídek aneb adventní kalendář pro knihomoly“? Nebylo by to super? Každý den do Vánoc si najít čas na přečtení jedné povídky? Já jsem si to čekání na každodenní povídku z 12ti dní velmi užívala =) A neskutečně jsem se na další dny těšila =) Nemůžu hodnotit knihu jako celek, jako jeden ucelený příběh – bylo tam těch příběhů přece jen trochu víc. Jen vím, že některé byly hezčí, jiné se mi líbily méně, ale každý z nich měl své kouzlo, které k Vánocům prostě patří! Já jsem si čtení moc užila!! A kniha si zaslouží podle mého názoru 4 hvězdičky...

veronika0382
12.12.2015 5 z 5

Úžasně pohodové vánoční příběhy, které vás nakazí vánoční atmosférou i kdyby jste byli Grinch :)))

rarášek
12.12.2015 4 z 5

Moc se mi knížka líbila. Rozhodně tam ta atmosféra Vánoc je. Tady jsou moje nejoblíbenější povídky:
Vítejte ve Vánocích, CA - o Maríe, která chce odejít z města, aby neskončila jako matka a Benovi, jehož jídla jsou božská, dokážou lidi rozveselit a povznést na duchu.

O půlnoci - o Mags a Noelovi, kteří se každý rok pokouší dát si novoroční pusu, ale pokaždé jim to někdo pokazil.

Dáma a liška - o Fennym, který je z rodu Honeywellů a obyčejně dívce Mirandě, která se do něho zamiluje a vysvobodí ho ze spárů zlé Dámy.

Najdeš mě podle Polárky - o Natalii, kterou jako odloženou našel Santa a adoptoval ji, žije s ním na pólu spolu s elfy a elfovi Flynnovi, který je její jediný kamarád, který jí věří.

To je Yulský zázrak, Charlie Browne - o Severovi a Marigoldě a o tom, že nákup vánočního stromku a pomoc při úklidu bytu dokáže způsobit, aby se dva lidi sblížili a navzájem zamilovali.

Krampuslauf - když se pověsti a pouhá přání stanou skutečností.

Betlémská hvězda - co vše se nestane, když si s dívkou jménem Huldo, schválně vyměníte letenku a místo do NY se rozhodnete letět na Island.

Dívka, která probudila snílka - o dívce Neve, jedné ze strádajících sirotků na Pírkovém ostrově a anděli Snílkovi, kterého probudilo její přání, zamiluje se do ní, splní její touhy a nakonec ji pozvedne.

To jsou všechny moje oblíbené povídky a docela jsem si je užila. Docela mě to naladilo na vánoční náladu. :D