Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení

Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266602/bmid_darek-z-prave-lasky-12-zimnich-poli-4go-266602.jpg 4 373 103

Jestli máte rádi vánoční příběhy, vánoční filmy, vánoční pořady v televizi a speciální vánoční díly vašich oblíbených seriálů a především, jestli máte vánoční antologie, pak se do téhle knížky rozhodně zamilujete. Dárek z lásky sepsalo dvanáct těch nejlepších autorů young adult knih a jejich redaktorkou se stala Stephanie Perkinsová, jejíž příběhy o Anně a dalších už dávno znáte. Takže se uvelebte někde, kde máte pohodlí, teď na vás čeká dvanáct důvodů, proč za dlouhých zimních večerů zůstat doma a zamilovat se nad stránky příběhů. Povídky: O půlnocích-Rainbow Rowellová, Dáma a liška-Kelly Linková, Andílci ve sněhu-Matt De La Peňa, Najdeš mě podle Polárky-Jenny Hanová, To je Yulský zázrak, Charlie Browne-Stephanie Perkinsová, Váš záskok za Santu-David Levithan, Krampuslauf-Holly Blacková, Cos to sakra provedla, Sophie Rothová ?-Gayle Formanová, Kyblíky s pivem a jezulátko-Myra McEntierová, Vítejte ve Vánocích, CA-Kiersten Whiteová, Betlémská hvězda-Ally Carterová, Dívka, která probudila snílka-Laini Taylorová. První vydání.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

My True Love Gave to Me: Twelve Holiday Stories , 2014

kalinka99
06.12.2016 3 z 5

Rozhodně nejprve mě zaujal obal knihy. Je opravdu nádherný, co se týče barev. Povídky byly fajn a naladily mě na správnou Vánoční atmosféru.

vendulanovotna
21.11.2016 5 z 5

Knihu jsem si byla půjčit v knihovně. Když jsem ji nemohla najít, bylo mi sděleno, že se nachází v dětském oddělení. Trochu jsem se lekla, že to bude zase nějaká přeslazená hrůza. A ačkoli se opravdu jedná o opravdu krásné, mnohdy až naivní povídky, jsem z nich nadšená a probouzí se ve mně pocit jako když si dávám svařák na vánočních trzích - čiší z nich naděje, láska, dobro a tvoří nádhernou harmonii. Účel knihy splněn a poslání předáno. Četba pro předvánoční čas jako dělaná! :-) Rovněž bych poukázala na estetickou podobu knihy - tyrskysově modrá a k tomu růžové okraje stránek - jí dodávají další jedinečnosti a nádhery.

O půlnocích: 4* Tuto povídku bych klidně považovala za reálnou. Ač byl konec předvídatelný, i tak mě bavila číst. Hezky zlehka vykreslený časový vývoj, síla tradice a samozřejmě láska. Píseň zmiňovanou v povídce hlavním hrdinou jsem si hned po dočtení pustila a naprosto mi dokreslila atmosféru.

Dáma a liška: 4* Povídka tentokrát nereálná, lehce mystická. Nádherná ozvěna minulosti a heslo "láska všechna kouzla přemůže". Co mě nejvíce utkvělo, byl dokonalý popis kousků oblečení hlavních postav.

Andílci ve sněhu: 4,5* Reálná, hezká, milá. Jak chudý chlapec tmavší barvy pleti lásku z vyšší sociální vrstvy našel. Bonus za to, že v této povídce hraje kočka.

Najdeš mě podle Polárky: 5* Ač asi nejvíce "dětská", elfové a Santa a ta "víra", člověk se vrátí do dětských letech a představivost jede na 100 %. Krásně popsaný bál na severním pólu. Velkým plusem je, že ač byla krátká, rozhodně jsem nevěděla, jak povídka dopadne.

To je Yulský zázrak, Charlie Brown: 5* Skutečně možné, hezké, nepříliš zahlcené zbytečnými popisy projevy lásky :)) Nevím, co dodat, snad jen, že bych třeba taky chtěla něco podobného zažít, nejen z čistě romantických, ale i pragmatických důvodů..

Váš záskok za Santu: 5* Milé, čistě o "hraní na Ježíška". Je mi sympatické, že i v knize pro mladší publikum je zakomponovaný homosexuální vztah, líbí se mi, že je to bráno již normálně.

Krampuslauf: 3* Na mě už příliš teenagerovské, navíc motiv fantasy postav mi moc neseděl do celé povídky. 3* za popis nadpřirozených bytostí.

Cos to sakra provedla, Sophie Rothová: 4* Reálná, pěkná, ze studentských let, kdy je seznamování mnohem lehčí než v dospělosti.. :-) Místo Vánoc Chanuka, něco nového se člověk třeba i dozví...

Kyblíky s pivem a Jezulátko: 3* Tuto povídku bych ani neměla hodnotit. Četla jsem ji naněkolikrát, i jsem zkoušela znovu a nějak to prostě nešlo.. ztratila jsem tu pravou nit... plusem vyprávění z pohledu mužského, téma o příčině a nápravách potížisty... třeba se k ní jednou vrátím..

Vítejte ve Vánocích, CA: 5* Ač velká "náhoda", velmi se mi to líbilo. Zapadákov, Vánoce, jídlo s trochou fantazie, a přátelství. Co více si přát.

Betlémská hvězda: 5* Na zčátku opět velká "náhoda" (ano, ale i ty se někdy stávají). Největší štěstí v životě prostě nejsou peníze.. plusy za lokaci povídky - příroda a (hlavně) nebe v Oklahomě a vyzdvihnutí důležitosti rodiny.

Dívka, která probudila snílka: 5* Úplně jiná, než všechny ostatní. Protkaná nadějí, že věřit je polovina úspěchu :-) Krásně nadpřirozená, lehce fantasy, to já ráda. Jedna z nejlepších pro mě. Nápadem, popisem, dobro a zlo, zlo přikryté rouškou nevinnosti... TOP.

Paixan
05.11.2016 4 z 5

Neřeknu, že kniha je výborná nebo moc dobrá, je totiž jenom dobrá a to hlavně proto, že se mi některé povídky líbily, některé moc ne atd . Nevím proč ale ty růžové stránky se mi moc nelíbily, ale hlavní je přece děj těch povídek, tak jsem si jich moc nevšímala. Knihu jsem přečetla kvůli mému oblíbenému žánru-romantika ♥ , a tak trochu kvůli té obálce. Kromě toho jsem si našla další zajímavé autory(, od kterých si určitě něco přečtu :)). ♥

Mé hodnocení:
O půlnocích- 4/5 : rychlé, čtivé, dobré ale něco mi tam přesto chybělo... ♥
Dáma a liška- 3,5/5 : tady toho bylo docela málo, ale dalo se to♥
Andílci ve sněhu- 3/5 : nevím o čem to tady bylo, možná o tom jak je dobré být se svými blízkými o vánocích, ale mě se zdálo, že je prostě o jednom chlapovi a jeho sousedce... :((
Najdeš mě podle Polárky- 4/5 : a tohle bylo opravdu výborné ♥ , jenom mě naštval konec...
To je Yulský zázrak, Charlie Browne- 5/5: nevím proč, ale líbilo se mi to, i když to bylo zdlouhavé,... ♥
Váš záskok za Santu- 2,5/5: tak tady to fakt bylo o ničem... s prominutím((
Krampuslauf- 1,5/5 : ...
Cos to sakra provedla, Sophie Rothová?- 5/5 : páni! tohle je můj úplně první příběh s černým Američanem, líbilo se mi to! nemám slov ♥ ♥
Kyblíky s pivem a jezulátko- 3/5: tady to bylo ale opravdu zdlouhavé, ale jakžtakž se to dalo
Vítejte ve Vánocích, CA- 4/5 : moc povedený
Betlémská hvězda- 4/5 : nejdříve jsem nechápala proč chtěla pryč, ... hezké ♥
Dívka, která probudila snílka- 2,5/5: ...

Lidi, knihu si přečtěte, jsem si jistá že se Vám něco zalíbí něco ne, ale prostě to zkuste!

nufulina
26.10.2016 4 z 5

Vánoce mám ráda a povídky mne uchvátili ,nejvíc mne ale asi dostala Andílci ve sněhu.Je taky super ,že všechny povídky dopadly dobře i když bez slziček se to neobešlo.

Adele02
24.09.2016 4 z 5

Mno. Autoři se nejspíš neshodli jen na vánoční tematice, ale i na tom, že žádný hrdina si nezaslouží mít sezdané rodiče. Co už, některé byly roztomilé.
Průměrně vychází přesně na 4*, hodnocení jednotlivých povídek:

Carter - Betlémská hvězda 4*
Taylor - Dívka, která probudila snílka 3*

Fidem
11.09.2016 5 z 5

Knížka je po estetické stránce dokonalá. Příběhy jsou jako dělané pro citlivky, které mají rády sladké příběhy, magii a vše s tím spojené. Přála bych si, aby některé příběhy byly delší.

muchomurka
21.06.2016 4 z 5

Krásná knížka, i když jsem si ji měla nechat na období adventu, ale nemohla jsem odolat. Úplně na mě z poličky volala. I přesto jsem si ji užila. Některé příběhy se mi moc líbily a zůstanou ve mně dlouho, jiné nebyly úplně to pravé, ale za ztrátu času jejich četbu rozhodně nepovažuji.
Moc se mi líbila hned první povídka. Měla tu správnou náladu. Fantastická byla To je Yulský zázrak, Charlie Browne. U téhle mě moc mrzelo, že je tak krátká a není to celá kniha. A další dvě, které mě hodně oslovily a mohly by být knihou - Vítejte ve Vánocích, CA a Betlémská hvězda. Moc jsem chtěla vědět jak dopadnou a zároveň jsem je nechtěl dočíst, protože to znamená, že už ten příběh skončil.
Ostatní příběhy byly fajn, ale něco jim chybělo, co měly zmiňované povídky. Něco, co mě okouzlí a strhne.

chanahd
26.05.2016 3 z 5

Některé povídky jsou pěkné, některé trochu slabší. Ale pro ty, kdo rádi romantiku, je to příjemné zimní počtení.

LiKa00
10.05.2016 5 z 5

První věc co bych tak nějak měla ohodnotit je ten obal. Je vážně úžasný. Příběhy jsou kouzelné, některé více, některé zase méně, ale všechny jsou hezky napsané. Sice je vzadu napsáno "pro dlouhé zimní večery", ale já to četla i teď na jaře a bylo hezké si připomenout Vánoce zase trošku jinak. Vážně krásná knížka, nemůžu jinak než doporučit.

Pedruska01
02.05.2016 4 z 5

Je to soubor jednotlivých povídek od jednotlivých autorů. I když jsou v jedné knize, zaslouží si každá své vlastní hodnocení.
+O půlnocích: Ačkoliv to bylo krátké, tak vyzařovala jistá síla. Zvlášť u hlavních hrdinů, což se dalo poznat na jejich dialozích. Jsou jiné než standardně známe. Toho jsem si již všimla v jedné z knih, co stvořila tato autorka. Jinak to téma bylo milé, přiznám se, že jsem ten vrcholný závěr čekala mnohem dřív a vždy jsem byla zklamaná, že to byla jiná slečna o další půlnoci, každopádně, kdo si počká, ten se dočká a o toto bylo lepší. :) (5/5)
+Dáma a liška: Příběh byl s lehkým nádechem kouzla, což k tomu nečekaně sedělo. Fenny mě hnedle zaujal a byl to jasný favorit a oblíbenec. Neměla jsem ani tušení, co si o něm myslet. Ani postupným setkáváním rok co rok jsem se o něm nic pořádného nedozvěděla a na jednu stranu mi to vadilo. Místy příběh byl přitažený za vlasy, ale dopadlo to dobře. (4,5/5)
+Andílci ve sněhu: Ne, že by ten příběh byl vyloženě ošklivý, ale nijak zvlášť mě nenadchnul, nepřekvapil a už vůbec mě nedostal. Bylo to zvláštní - jako fakt nic moc a navíc dlouhé. (Ten prostor by si zasloužily jinačí povídky.) (2,5/5)
+Najdeš mě podle Polárky: Ne! Tak krátké? Já chci a potřebuju pokračování! Autorka skvěle píše, o čemž jsem se již dávno přesvědčila. Nejprve, když se tam objevilo slovo elf, jsem neměla ani potuchy, že to není jen slovo, ale jako "svět". O což to bylo krásnější. Natálie mi bylo neskutečně líto, protože byla jen člověk, protože tam bohužel nepatřila, protože ta její cesta nebyla lehká, ať už jakoukoliv vinou. Flynna jsem si oblíbila hned, jasný favorit. Jen tak zvláštní konec - ať si čtenář dokončí příběh? Kruté, ale mazané. :) (5/5)
+To je Yulský zázrak, Charlie Browne: Tahle autorka mě vždycky dostane - co se týče jmen hlavních hrdinů. Zajímalo by mě, kam na to chodí? Každopádně, umí vždy ztvárnit příběh, který není jen tak obvyklý - vždy nějaká lehká výstřednost, proč ne. Povídka se mi líbila, ale v rámci hodnocení to není 100%. (3,5/5)
+Váš záskok za Santu: Tak nevím, od autora jsem četla jen jednu knihu a zrovna nijak extra mě nenadchnul. Ani jsem se o něj nějak zvlášť nezajímala, ale co jsem postřehla, tak je naprosto "posedlý"(nebo je to móda?), homosexualitou nebo fakt nevím. Nebo se mi to zdá, náhoda? Nejsem žádný puritán, však asi patřím do té "staré" heterosexuální školy - do klasiky. A samotný příběh? Vlastně o ničem. Škoda. Směska čehosi. Byl to vůbec nějaký příběh? (1,5/5)
+Krampuslauf: Neměla jsem ani tušení, co čekat. Možná tak něco víc, něco horšího, než jsem měla tu čest si přečíst. Nebylo to vyloženě zklamání, příběh, plný té naivní dětské víry, se mi líbil, ale mohlo to mít víc "šťávy" a nejspíš i té romantiky. (2/5)
+Cos to sakra provedla, Sophie Rothová?: Tak nějak jsem čekala, že snad Russell bude někdo s kouzly. :D Už jsem asi zblblá z některých předešlých příběhů. "Všechno, tak přece pěkně vycházelo..." Každopádně, děj nebyl špatný, i když dle mého ten samotný konec byl trochu uspěchaný. (2/5)
+Kyblíky s pivem a jezulátko: Příběh se mi líbil, byl napsaný s lehkým humorem potížisty a to bylo fajn. Taky se mi líbilo, že to bylo právě z pohledu kluka, což stále v těchto záležitostech je mimořádné. Nenašla jsem vyloženě nic, co by mě iritovalo a s hodnocením jsem opravdu na štíru. (3,5/5)
+Vítejte ve Vánocích, CA: Už od samého začátku byl příběh se silnou příchutí sarkasmu, což se mi hrozně líbilo. Člověk se dokázal ušklíbnout nad popisem toho místa, které je určené jen pro sčítání lidu a popisem těch samotných obyvatel. Měla jsem už od začátku tušení, že to bude něco a taky bylo. María byla naprostá sympaťanda a Bena si musí zamilovat každý. Hrozně se mi to líbilo a jsem spokojená a bohužel dost dobře a rychle se četlo. (5/5)
+Betlémská hvězda: Příběh byl dost silný. Byl až šokující, ale skvělý. Hrozně se mi líbil a do poslední stránky jsem neměla ani tušení, jak to vlastně dopadne. Naštěstí...a štěstí přece patří k Vánocům,což si Lydia zasloužila a vlastně i zbytek rodiny, jakož to teta Mary i Ethan. (5/5)
+Dívka, která probudila snílka: Příběh byl temný a morbidní. Byl ze zvláštního světa, plného bídy, krutosti, strachu a jisté nadřazenosti. Celkově se mi to opravdu líbilo, tedy až na ten samotný konec. Jasně, bůh - Snílek. Jak vyjádřit podobu všeho a ničeho zároveň? Jen těžko, ale přeci jsem asi čekala kapku reálnější popis opravdové "lidštější" postavy mužského rodu. Škoda. Navíc, asi bych tuto povídku do kategorie "Vánoce" vůbec neřadila. (4/5)
Když se tak prozatímně dívám na to hodnocení, připadám si přísná. :D Jako by ta kniha stála za prd, ale ono tomu tak není. Samozřejmě, našly se tam příběhy, které opravdu nebyly nijak valné, ale jsou tam i ty, co jsou naprosto skvělé a fakt lituju, že to nejsou samostatné jednotky ukotvené v několika knihách, protože by jistě stály za to. :) Takže jsem hodnocení celku vzala jakým takým průměrem všech a přiznám se, byl to velký boj! Stále nerozhodná: 3,5-4*

Samira
15.04.2016 4 z 5

Moc příjemné čtení, u něhož mi však bylo líto, že některé povídky, do kterých se mi podařilo rychle zamilovat nebyly delší. Vystačily by minimálně na novelu. V knize jsou však i takové, které si mě tolik nezískaly. Ale je to věc individuální a každý si zde najde to svoje.
Jednoznačnou jedničkou je povídka autorky sbírky To je Yulský zázrak, Charlie Browne, která neměla nejmenší chybu a určitě se k ní ještě vrátím. Dále pak povídky O půlnocích, Andílci ve sněhu, ale i opravdu hodně pokrácená, ale přesto krásná Betlémská hvězda.
Celkově stojí za to!

Mikik
13.04.2016 2 z 5

Bohužel nic k čemu bych se chtěla vracet. Většinu příběhů bych si nevybavila, tak málo mě zaujaly. Škoda, kniha svým vzhledem k přečtení opravdu láká...

Kelen30
29.03.2016 5 z 5

Tahle knížka se mi celkově hodně líbila.Ať už je to obálka,obsah,barevnost stránek atd.
Všechny příběhy měli něco od sebe a proto je mé hodnocení spíš kladné.Takže Dárek z pravé lásky mě určitě nezklamal a zaslouží si čestné místo v mé knihovně :-)

O půlnocích 5/5-po přečtení těhle povídky jsem přemýšlela,jestli si nekoupím knihu Eleanor & Park
Dáma a liška 2/5
Andílci ve sněhu 3/5
Najdeš mě podle Polárky 4/5
To je Yulský zázrak,Charlie Browne 4/5
Váš záskok za Santu 3/5
Krampuslauf 4/5
Cos to sakra provedla,Sophie Rothová? 4/5
Kyblíky s pivem a Jezulátko 3/5
Vítejte ve Vánocích,CA 5/5-Tahle povídka se mi líbila se všech nejvíc.Začátek byl sice trošku pomalejší, ale pak se to rozjelo a já se nemohla zastavit.
Betlémská hvězda 4/5
Dívka,která probudila snílka 5/5

tubicek007
12.03.2016 1 z 5

Některé z povídek se daly přečíst, ale asi spíš nuda.

Mauri
28.02.2016

Tahle knížka ve mě vyvolala dost smíšené pocity. Výhodou je, že alespoň jeden příběh, který vás zaujme se v knížce určitě najde.
I já si nějaké našla....Jenom nejsem zvyklá na krátké povídky,kde se nestihne rozvíjet příběh, charakter postav a najednou konec. Už z názvu je celkem jasné,jak většina příběhu skončí, což opět krotilo mé nadšení....Ale pro Vánoční čas nebo k prostému navození klidu a pohody je to kniha bezpochyby ta pravá.

teresinha
22.02.2016

Vánoční skrz naskrz.
Některé povídky se mi líbily moc, jiné už o fous míň :)

MissBlack
20.02.2016 4 z 5

S obsahem jsem byla spokojená velmi, ač osobně bych dala přednost té krásné obálce s kluzištěm a postavami na něm :)

Co se týče jednotlivých povídek, dlouho dlouho jsem rozmýšlela, jaké dát každé hodnocení. Nemohu říct, že by se mi žádná vyloženě nelíbila, spíš ty hodnocené podprůměr mi přišly jen ve srovnání s jinými slabé. Zkrátka svým způsobem se mi líbily všechny, ovšem ty se čtyřmi a pěti z pěti mě nadchly, ať už pojetím, příběhem, atmosférou nebo jen pocitem z povídky, prostě něčím :)

O půlnocích 4/5
Betlémská hvězda 3/5
Dívka, která probudila snílka 5/5

magda.sabela
16.02.2016 3 z 5

Ze všeho nejdřív bych chtěla pogratulovat nakladatelství za vážně krásný obal. I když nejsem nějakým velkým fandou růžové, v kombinaci se světlounce zelenou a zlatou vypadá vážně hezky. Teoreticky považuji růžové stránky za dobrý nápad, v praktice ovšem mě stránky rozptylují při čtení. K samotným knížkám:

1. příběh pod názvem ,, O PŮLNOCÍCH mně nijak zvlášt' nezaujal... Děj nezajímavý, podrobnosti žádné... V podstatě je to pouze: Byli dva lidé, kteří se do sebe zamilovali o silvestrovských večerech. tečka. Na druhou stranu originální způsob psaní. (1.9)

DÁMA A LIŠKA- Rozhodně zajímavější dějově než první příběh. Ze začátku mě doopravdy zaujal, což se o konci vůbec nedá říct. Vůbec jsem to nepochopila. Hlavní hrdinka mi trochu připomínala trucovité děcko, které co chce, to si vyřve. (2.2)

ANDÍLCI VE SNĚHU- je o mnoho jednodušší, ale i krásnější příběh než předešlé dva. Samozřejmě mi chyběly podrobnosti, ale když uvážíme počet stran, rozhodně smekám před autorem. (3.9)

NAJDEŠ MĚ PODLE POLÁRKY- První věc která mně napadla když jsem dočetla byla: Cože? Zklamalo mně, že je to absolutně nedokončené. Jinak možná až moc pohádkové a Natty se chovala děsně dětinsky... Nápad a název dobrý, zpracování vážně strašné (1.9)

TO JE YULSKÝ ZÁZRAK CHARLIE BROWNE- Zatím nejkrásnější příběh ze všech. Zamilovaná atmosféra ve vás nabudí vánoce a pocit pohody. Opravdu moc povedený příběh. (4.5)

VÁŠ ZÁSKOK ZA SANTU- Rozhodně to nemůžu označit jako vyloženě nepovedené, ale mělo to velké nedostatky. Celé mi to připadalo, jako 20 stran vytržených z nějaké hodně dlouhé knihy. Jiný pohled na lásku, zároven však příliš krátké na to, abych se sblížila s hlavními hrdiny. (2.1)

KRAMPUSLAUF- Velice krásné. Delší než většina předchozích, což ocenuji. Ta párty musela být skvěla a chtěla bych tam být :) (3.9)

COS TO SAKRA PROVEDLA SOPHIE ROTHOVÁ?- Musím rozhodně pochválit autorku, že i když se celý příběh odehrál za jediný večer, byl vcelku rozpracovaný a s uspokojivými podrobnostmi. A taky, že v dnešních rasistických časech se najde spisovatelka, která ukazuje lidi s černou kůží v dobrém světla. Na druhou stranu vážně krátké a vztah Sophie s Russellem hodně, hodně.... uspěchaný. (3.2)

KYBLÍKY S PIVEM A JEZULÁTKO- Už jenom za název bych dala 5 hvězdiček a některé věty byly vážně nezapomenutelné, jako třeba ,, Směs vánočních řetězů, Křidýlek andělíčků a sena do žlabu chytá, jako na koncertě Miley Cyrus,, a i samotný příběh byl nezapomenutelný. (4.2)

VÍTEJTE VE VÁNOCÍCH, CA- Nejlepší příběh ze všech. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi jídlo, romantiku, nebo Vánoce. Tak sladký příběh jsem hodně dlouho nečetla. (4.8)

BETLÉMSKÁ HVĚZDA- námět dobrý, zpracování přijatelné. Jediné co mi vadilo byla ta primitivnost, jakože si cizí holka klidně vymění s někým cizím letenku a letí bůh ví kam přes půl zeměkoule.... Ale jinak to má určitě svého vánočního ducha. (3.6)

DÍVKA, KTERÁ PROBUDILA SNÍLKA- Ani nevím co k tomu říct. Ano, na jedné straně to bylo vážně originální a lišilo se to od všech předešlých příběhů, ale na můj vkus až moc... přehnané. A text, který opisoval myšlenky Snílka bych asi odlišila stylem písma, protože jsem se v tom někdy ztrácela... Nevím... Asi jsem od toho čekala víc... (2.9)

Co dodat... Příběhy ve vás opravdu nabudí vánoční náladu,ale není to typ knížky do které byste se hned začetli a skoro u všech příběhů chyběly podrobnosti. Asi bych změnila pořadí příběhů.

Sečteno podtrženo: (3.3 hvězdiček)

warca
12.02.2016 4 z 5

Některé příběhy byly lepší a jiné horší. Dohromady to byla naprosto sladká a roztomilá knížka! Každý si může vybrat svého oblíbeného autora.

bookcase
11.02.2016 4 z 5

Hezké povídky s vánoční atmosférou. Už nejsem cílová skupina, ale i tak - mladé čtenářky si je užijou :).