Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení

Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266602/bmid_darek-z-prave-lasky-12-zimnich-poli-4go-266602.jpg 4 373 103

Jestli máte rádi vánoční příběhy, vánoční filmy, vánoční pořady v televizi a speciální vánoční díly vašich oblíbených seriálů a především, jestli máte vánoční antologie, pak se do téhle knížky rozhodně zamilujete. Dárek z lásky sepsalo dvanáct těch nejlepších autorů young adult knih a jejich redaktorkou se stala Stephanie Perkinsová, jejíž příběhy o Anně a dalších už dávno znáte. Takže se uvelebte někde, kde máte pohodlí, teď na vás čeká dvanáct důvodů, proč za dlouhých zimních večerů zůstat doma a zamilovat se nad stránky příběhů. Povídky: O půlnocích-Rainbow Rowellová, Dáma a liška-Kelly Linková, Andílci ve sněhu-Matt De La Peňa, Najdeš mě podle Polárky-Jenny Hanová, To je Yulský zázrak, Charlie Browne-Stephanie Perkinsová, Váš záskok za Santu-David Levithan, Krampuslauf-Holly Blacková, Cos to sakra provedla, Sophie Rothová ?-Gayle Formanová, Kyblíky s pivem a jezulátko-Myra McEntierová, Vítejte ve Vánocích, CA-Kiersten Whiteová, Betlémská hvězda-Ally Carterová, Dívka, která probudila snílka-Laini Taylorová. První vydání.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

My True Love Gave to Me: Twelve Holiday Stories , 2014

lily_maleckova
22.02.2020 4 z 5

Moc krásná kniha! Strašně mi sedly povídky a to jak má každý autor svůj vlastní styl psaní a téma. Některé povídky byly skvělé, jiné slabší, ale celkově určitě doporučuji! :)

TerkaBohacova
01.01.2020 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jestli dát knize 3 nebo 4 hvězdičky. Zkoušela jsem i obodovat každou povídku zvlášť, ale vyšel mi krásný průměr 3,5. Asi budu opakovat ostatní, ale i za mě byly některé povídky nádherné (Je to yulský zázrak, Charlie Browne, Cos to sakra provedla, Sophie Rothová, Vítejte ve Vánocích, CA) a některé vážně špatné (hlavně Dívka, která probudila snílka - příšerné), ale ve finále to ve mě zanechalo docela hezký pocit. Přečtením určitě nic nezkazíte.

Orange8knihomol
30.05.2019 5 z 5

Jak už to tak u knih obsahujících více povídek bývá, nikdy se nám nemohou líbit úplně všechny. A to je právě i tento případ. Některé povídky mi přišly naprosto fantastické, jiné dobré a nějaké se mi moc nezamlouvaly (např. Váš záskok za Santu - David Levithan; Krampuslauf - Holly Blacková). Sem tam se mi povídky zdály přetažené za vlasy či trošku nechutné, avšak většinou jsem byla dojata a někdy mě i pobavily. Zajímavé je, že je v knize zmíněný také Harry Potter či něco, co se ho týká, a to hnedle třikrát (ve třech romancích). Ano, opravdu jsem to počítala. :D Na zimní předvánoční večery knihu DOPORUČUJI, dá se samosebou číst i po celý rok.

Bauriska
20.03.2019

Škoda, že jsem knihu nečetla o několik let dříve. Teď už jsem na ni přece jen trochu (nebo dost) stará. Nicméně mladším romantickým duším bych ji doporučila. Jsou to milé příběhy, knížka je navíc moc hezky ilustrovaná.

Ivanule
23.01.2019 3 z 5

Bohužel pro mě už tohle čtení moc není

BetyN.
04.01.2019 5 z 5

Dárek z pravé lásky je krásná kniha nejen jako dárek. Pokud si chcete nějákými sladkými a nenáročnými příběhy naladit vánoční atmosféru nebo spestřit vánoční čas, je to super volba. Mě kniha moc bavila. Horší povídku než průměrnou tu nenajdete. Nejvíce se mi líbily povícky Vítejte ve Vánocích, O půlnocích, To je Yulský zázrak, Charlie Brown a moje nejoblíbenější Andílci ve sněhu.

popeluška
16.11.2018 5 z 5

Krásné povídky které se četly moc dobře.Po grafické stránce je kniha nádherná a čtení to velmi zpříjemnilo :-)

Karola050716
16.10.2018 2 z 5

Příliš mnoho Vánoc najednou, líbily se mi asi tři povídky. O moc víc bych doporučila knihu Sněží, sněží.

LadyHip
12.09.2018 4 z 5

Za srdce mě chytila hned první povídka O půlnocích od Rainbow Rowell a pak Vítejte ve Vánocích, CA od Kiersten White.
Ostatní jsou milé, i když snadno zapomenutelné.

Andy0892
30.07.2018 3 z 5

Krásná obálka, skvělý nápad spojení několika spisovatelů do jedné knihy, skvělá byla i zvolená forma příběhů, ale přesto tomu něco chybělo...

medlovice
11.06.2018 3 z 5

Je horký červen , venku tropy a já čtu vánoční příběhy. Nejsem ani cílová skupina, kniha je určena pro mladé a dospívající, Ale kdo by odolal tomu krásnému obalu máta a jeřabinka a už vůbec nejde odolat názvu Dárek z pravé lásky.
Kniha má hezký obal a grafickou úpravu, je vhodná jako dárek . Nejde hodnotit knihu povídek jako celek, jedna se mě líbí druhá ne, některé postavy si oblíbím a jiné nepochopím, celkový dojem dobrý.

Vysilující komentař od Litocha je velmi výstižný.

Litocha
10.06.2018 3 z 5

S povídkami obecně mám ten problém, že často nenaplní svůj potenciál. Vtáhnout čtenáře, vykreslit postavy i prostředí na malém prostoru, zhustit a dovést děj i postavy k nějakému smysluplnému konci, to už chce šikovného spisovatele. A když je těch spisovatelů navíc dvanáct, zákonitě se leccos nepovede.
Myslím, že tady se to povedlo tak napůl. Celkový dojem z knihy mám docela dobrý, nepochybně i proto, že jsem povídky nečetla v pořadí, v jakém jsou v knize, ale osvědčené autorky a nejlépe hodnocené povídky jsem si nechávala nakonec.

O půlnocích - Milé, ale předvídatelné. Noel má sice osobité rysy (jak je u R. Rowellové koneckonců zvykem), takže působí uvěřitelně, ale celkově jsem od téhle autorky čekala trochu víc. ***

Dáma a liška - Slabé. Zkratkovitý děj, nezajímavé postavy, zápletka prostinká. Jediné, čím se povídka trošku vymykala, byly ta "kostýmní" podrobnosti. **

Andílci ve sněhu - Nepravděpodobné a klišoidní, ale celkem příjemné. ***

Najdeš mě podle Polárky - Nápad zajímavý, zpracování pokulhává. Krátké, nepropracované. Celkově promrhaný potenciál. **

To je yulský zázrak, Charlie Browne - Tady jsem spokojená, oblíbená autorka mě nezklamala. Sice se napohled nic moc neděje, ale opak je pravdou, postavy jsou jako živé a jejich příběh mě zaujal. ****

Váš záskok za Santu - Docela zajímavé náznaky a podněty k zamyšlení, ale je to neuzavřené, spousta věcí je hrubě nedotažená. Působí to jako vytržené z většího celku, jako samostatná povídka příliš neobstojí. ***

Krampuslauf - šlápnutí vedle **

Cos to sakra provedla, Sophie Rothová? - Něco takového jsem si představovala. Mimořádně sympatická hrdinka se smyslem pro humor, tak trochu pohádková atmosféra, ale přitom reálné problémy. Dojde i k vývoji hlavní postavy. Výborně. ****

Kyblíky s pivem a jezulátko - Přes všechny nedostatky mi to přišlo milé. I ten andělsky hodný pastor mi k těm Vánocům docela sedí. ***

Vítejte ve Vánocích, CA - Hezké. Obávala jsem se nějaké velké magie, ale naštěstí na ni nedošlo. Sice to skončí selankovitě, všechno je úhledně zabaleno a převázáno lesklou stužkou, ale když jsou ty Vánoce... ****

Betlémská hvězda - Neskutečně přitažené za vlasy (na mnoha frontách). A tu lásku jsem jim nějak nevěřila. Ale jinak docela hezký příběh o hledání domova. ***

Dívka, která probudila Snílka - Pro mě další omyl. Taková Popelka dovedená do extrému, všechno je vyhrocené, přepjaté. Podmínky nuznější než nuzné, kazatel čiré zlo, Neve naopak úplná bohyně. Vymyšlený svět jsem autorce moc nevěřila a pojmenování takové mocné bytosti Snílek? Co to má být? **

Pamima
22.04.2018 5 z 5

Krásná knížka, plná zajímavých povídek. Moc se mi líbila a připomněla mi nádhernou atmosféru Vánoc... Pokud máte jako já rádi nenáročné příběhy se šťastným koncem, toto je sázka na jistotu.

Blondebookdevil
18.03.2018 4 z 5

Tak jako u všech povídek si každý najde tu svou, která ho nějakým způsobem chytne za srdce. Pro mě to byla Vítejte ve Vánocích, CA. Od Davida Levithana byla taky skvělá. Převážná většina z nich je ale opravdu jen zimní políbení a vůbec nevadí je číst jindy, než o Vánocích. :-)

Žožik
06.03.2018 4 z 5

Takové průměrné čtení. Přečteno za dvě odpoledne. Některé příběhy (O půlnocích, To je yulský zázrak, Charlie Browne a Vítejte ve Vánocích, CA) se mi líbily víc a některé (Váš záskok za Santu, Dívka, která probudila snílka) zase méně. Je to ten typ knihy, nad kterou ani nemusíte přemýšlet, když ji čtete.

Malíček
17.02.2018 2 z 5

Tahle kniha se mi neskutečně líbila svou obálkou a celkovým designem, navíc mám ráda příběhy autorek, které do knihy přispěly (Gayle Formanová, Stephanie Perkinsonová a Rainbow Rowellová), takže jsem si myslela, že kniha mě nemůže zklamat.
Opak je pravdou, bohužel. Z 12 příběhů se mi líbily asi 3, další tak 3-4 byly průměrné, a zbytek? Nezajímavé, nudné nebo přitažené za vlasy. Celkově na mě kniha neudělala takový dojem, jaký jsem čekala. Což mě mrzí.
Co se druhé knihy "Letní dny a noci" týče, tak mě opět láká si ji přečíst a mít ji doma jen to krásné a originální designové zpracování.

TerraNova
11.02.2018

Knihu jsem četla hlavně kvůli autorce Rainbow Rowell, která mě svým příběhem nezklamala a Jenny Han, které mě celkem bohužel zklamala - tahle autorka by neměla psát fantasy příběhy. Byly tam asi ještě dva příběh, které mě bavili, ale jinak nic moc, takže knihu jsem ani neměl chuť dočítat a to jsem byla v poslední třetině knihy, prostě to nešlo. Za mě většina povídek buď nedávala smysl, nebo byly nudné svými dlouhými popisy a divnými postavami. Jasně, je to knížka o kouzlu Vánoc, ale i tak mi to přišlo jako pohádky pro třináctileté holky. Takže kniha putuje do mého seznamu nedočtených knih, proto ji ani nebudu hodnotit. Myslím, že proto mě ani neláká přečíst si druhou knížku "Letní dny a noci". Tohle prostě vzdávám.

michaela3483
25.01.2018 3 z 5

Příjemné čtení...

šneki
04.01.2018 4 z 5

Celkově pěkné počtení, ale spíše na 3,5*. Některé povídky (Cos to sakra provedla, Sophie Rothová?; Krampuslauf) se mi dost líbily, jiné byly spíš podprůměrné.

monushka
02.01.2018 3 z 5

Nebyla to spatna kniha, nektere povidky se mi libily, nektere me vubec neoslovily, nektere jsem mela prectene hned, nektere mi docela trvaly. Zkusila jsem sahnout po knize, ktera ve mne vyvola tu pravou vanocni atmosferu. Nebylo to ale primo to, co jsem si predstavovala.